Przejrzysta forma oraz nowoczesna estetyka sprawiają, że płaski dach doskonale sprawdza się w nowatorskich projektach architektonicznych. Jest to rozwiązanie nie tylko pozwalające na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni zarówno pod, jak i na dachu, ale również dające architektom możliwość podkreślenia elewacji i stworzenia kwadratowej bryły, która wiedzie prym w nowoczesnym światowym designie.

Nowoczesny design wyróżnia prostota, funkcjonalność oraz troska o ekologię. Prosty dach, pozwala w pełni wykorzystać i zagospodarować przestrzeń zarówno pod, jak i na powierzchni dachu, którą można wykorzystać na taras lub ogród. Zaletą płaskiego dachu jest również fakt, że jest niewidoczny, co daje inwestorowi swobodę wykończenia elewacji. W prostej bryle doskonale prezentują się przeszklenia ścian oraz ciekawe materiały wykończeniowe elewacji jak kamienie czy drewno.

Płaski dach to nie tylko walory estetyczne. W budownictwie energooszczędnym tego typu dach, wyposażony w izolację termiczną i w trwałe membrany hydroizolacyjne, pomaga w obniżeniu zapotrzebowania energetycznego i tym samym kosztów energii.

Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie architektoniczne, warto wiedzieć, że w przypadku dachów płaskich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie szczelności oraz odpowiedniej wentylacji. Ważne jest zarówno odpowiednie zaprojektowanie dachu, umożliwiające odprowadzenie wody deszczowej jak również zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych: przejść dachowych, kominków wentylacyjnych oraz systemu odprowadzania wody. Tylko pasujące połączenia z zastosowaną warstwą uszczelnienia chroni dach płaski w sposób niezawodny przed wnikaniem wilgoci i wody-mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.-Prefabrykowane kołnierze przyłączeniowe Klöber umożliwiają i gwarantują jednolite połączenie, które nie przepuszcza wody, jest odporne na zużycie oraz stanowi doskonałe i trwałe zespolenie z membranami dachowymi z bitumu tworzyw sztucznych. Wszelkie elementy dachów płaskich firmy Klöber oferowane są z kołnierzem PCV lub prefabrykowanymi kołnierzami łączącymi. Dzięki temu element można w pewny i bezpieczny sposób zamocować na podłożu. Szeroka krawędź umożliwia bezpośrednie połączenia uszczelnienia dachu.

Tylko wysokiej jakości materiały wykończeniowe pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie dachu płaskiego przed przeciekaniem wody. Używanie tańszych, gorszej jakości zamienników niesie ryzyko drobnych usterek, które jeżeli nie zostaną w porę zlokalizowane mogą prowadzić do kosztownych remontów. Podczas wyboru warto kierować się renomą firmy oraz sprawdzonymi rozwiązaniami nowoczesnych technologii.

 

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *