Młotowiertarka SDS-PLUS 800 PPE marki Kress – profesjonalne narzędzie do pracy na budowie

Młotowiertarka SDS-PLUS 800 PPE marki Kress to narzędzie o klasycznej konstrukcji pistoletowej idealne dla instalatorów. Uniwersalizm narzędzia umożliwiający m.in. wiercenie udarowe, bezudarowe, wiercenie koronkami oraz podkuwanie powoduje, że jest to niezbędny element wyposażenia każdej profesjonalnej ekipy remontowo – budowlanej. Podstawowe zalety tego modelu to poręczna konstrukcja, bardzo szybkie wiercenie dzięki optymalnym obrotom, a także kompaktowe rozmiary umożliwiające pracę w ciasnych miejscach.

 

Młotowiertarkę SDS-PLUS 800 PPE marki Kress cechują niewielkie rozmiary oraz poręczność narzędzia. Za doskonałą pracę tego modelu odpowiedzialny jest wydajny i odporny na obciążenia silnik MAXX-Power o mocy 800 W. Jednostka napędowa w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami elektronicznymi powoduje, że to kompaktowe urządzenie sprawdza się podczas niemal wszelkich prac związanych z remontem czy też budową domu. Niekwestionowanym atutem urządzenia jest system stabilizacji obrotów Power-Plus, który powoduje, że są one stałe bez względu na stopień obciążenia maszyny. Zarazem jednak włącznik spustowy regulujący prędkość obrotową, pozwala płynnie dobierać parametry pracy młotowiertarki do rodzaju obrabianego materiału. Niezwykle przydatnym elementem jest specjalne sprzęgło antyprzeciążeniowe, które w momencie zakleszczenia się wiertła natychmiast zatrzymuje pracę wiertła, podczas gdy silnik pracuje jałowo, bez przełożenia obrotów na uchwyt wiertarski. Warto podkreślić, że obrotowy szczotkotrzymacz pozwala pracować z tą samą mocą i siłą przy prawych, jak i lewych obrotach. Mechanizm udarowy młotowiertarki SDS-PLUS 800 PPE generuje 4900 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie świetnie sobie radzi z wiercenie m w drewnie, jak też w stali.

 

Młotowiertarka SDS-PLUS 800 PPE marki Kress została wyposażona w uchwyt SDS-Plus z auto-zatrzaskiem wiertła. Co istotne, rękojeść Soft-Grip ma miękkie wypustki antywibracyjne, których zadaniem jest niwelowanie drgań mechanizmu udarowego przenoszonych na ręce użytkownika. Udogodnienia te sprawdzają się szczególnie podczas długiej pracy z narzędziem. Wysoka żywotność młotowiertarki zapewniona jest dzięki osłonie przekładni z ciśnieniowego odlewu aluminium, gdyż materiał ten doskonale odprowadza ciepło na zewnątrz. Z kolei pokrycie osłony przekładni specjalnym tworzywem sztucznym powoduje, że użytkownik nie parzy sobie dłoni podczas długiej pracy. Standardowym elementem wyposażenia tego modelu jest 4-metrowy gumowany kabel zasilający, przyłączany na zatrzask. Ten opatentowany przez firmę Kress detal powoduje, że jednym kablem zasilającym można obsłużyć niemal wszystkie elektronarzędzia niemieckiego producenta.

 

Silna i wytrzymała młotowiertarka jest podstawowym elementem wyposażenia ekip budowlanych. Warto jednak wybierać elektronarzędzia, które sprawdzą się podczas różnych prac. Firma Kress oferuje model SDS-PLUS 800 PPE, który w kompaktowej konstrukcji skrywa niezwykle mocny silnik pozwalający wykonywać wszelkie niezbędne prace remontowo-budowlane.

 

 

Dane techniczne młotowiertarki SDS-PLUS 800 PPE:

 

Pobór mocy

800 Wat

Obroty bez obciążenia

0 – 1150 /min.

Ilość udarów bez obciążenia

4900 /min.

Energia udaru

2,7 J

Max Ø wiercenia otwornicą

68 mm

Max Ø wiercenia udarowego

26 mm

Max Ø wiercenia w stali

13 mm

Max Ø wiercenia w drewnie

40 mm

Ø kołnierza

43 mm

Waga

2,6 kg

 

 

Młotowiertarka SDS-PLUS 800 PPE firmy Kress, cena brutto 982,77 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *