Maszyny niezbędne w każdym gospodarstwie rolniczym

Okazało się, że zdecydowaną większość prac można sobie znacznie ułatwić wykorzystując różnorodne maszyny. Dzięki temu praca rolnika stała się znacznie lżejsza i efektywniejsza. Pojawienie się sprzętu rolniczego miało też istotny wpływ na zmianę struktury zatrudnienia wśród mieszkańców wsi. Przyjrzyjmy się bliżej maszynom, które są niezbędne w każdym większym gospodarstwie rolnym.

 

 

 

Pługi i kultywacja

Jeżeli mówimy o kwestii uprawiania ziemi, to nie sposób zapomnieć o narzędziu, bez którego efektywna praca na roli byłaby niemożliwa. Pług to absolutna podstawa w każdym gospodarstwie. Z jego pomocą można prawidłowo przygotować glebę do siewu lub sadzenia, poprzez jej przewracanie. Pługi dzielą się na zawieszane, półzawieszane i zagonowe. Jeżeli chcemy osiągnąć dobre zbiory, to oprócz orki potrzebujemy także kultywacji ziemi. Aby nasze pole nie zubożało musimy regularnie dostarczać glebie składniki odżywcze i umożliwiać jej dostęp do świeżego powietrza. Maszyny używane do tego celu różnią się w zależności od rodzaju uprawianych roślin i wielkości areału. Firma Kverneland oferuje bardzo szeroki zakres produktów do kultywacji. Zaczynając od agregatów, poprzez kultywatory i głębosze, na klasycznych bronach kończąc.

Siewniki i rozsiewacze nawozów

Na przygotowaniu gleby uprawa ziemi oczywiście się nie kończy. Aby cokolwiek urosło na naszym polu, najpierw musimy to zasiać. Do tego celu niezbędny jest siewnik, a jego wybór ma istotny wpływ na to, ile plonów zbierzemy. Tutaj również musimy zastanowić się czego oczekujemy od maszyny, bo wybór jest bardzo duży. Siewniki mogą być pneumatyczne, mechaniczne, punktowe czy też takie przeznaczone konkretnie do warzyw. Wybór odpowiedniego zależy od specyfiki naszych upraw, czyli konkretniej od tego, jakie rośliny sadzimy. Każde profesjonalne gospodarstwo ma także dostęp do rozsiewacza nawozów. Rolnictwo przez lata znacznie się uprzemysłowiło i tym samym dążymy do jak największych zbiorów. Aby to zapewnić należy korzystać z nawozów sztucznych, które wspomagają wzrost i chronią przed szkodnikami.

Opryskiwacze

Szkodniki potrafią zdewastować plony niezależnie od tego, jak wiele uwagi poświęciliśmy roślinom. Dlatego też, tak ważne jest stosowanie odpowiednich środków chemicznych, które w łatwy sposób mogą ochronić przed atakiem szkodników. Stosując opryski możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób niszczących nasze uprawy. Dlatego też tak istotne jest posiadanie opryskiwacza rolniczego. Tutaj także mamy dużą dowolność w wyborze. Firma Kverneland oferuje opryskiwacze zawieszane, ciągane, samojezdne, a nawet modele z przednim zbiornikiem. Wybór zależy w dużej mierze od potrzeb naszych i prowadzonej uprawy.

Jakiej marki maszyny kupować?

To pytanie zadaje sobie każda osoba, której zajęciem jest uprawa ziemi. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale w ostatnich latach rolnicy cenią sobie markę Kverneland. Jest ona bardzo uniwersalna, bo oferuje różnego rodzaju maszyny. W asortymencie znajdziemy zarówno podstawowe pługi i siewniki, jak i także bardziej zaawansowane prasy, owijarki czy nawet rozdrabniacze do bel. Innymi słowy każdy znajdzie coś dla siebie. Marka Kverneland jest też swego rodzaju gwarantem jakości, bo rolnicy od wielu lat używają tych produktów i w zdecydowanej większości są bardzo zadowoleni. Warto też dodać, że maszyny tej marki mogą być naprawiane za pomocą zamienników, kupowanych w internetowych sklepach rolniczych. Dzięki temu koszty eksploatacji znacznie spadają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *