Na targach Warsaw Build 2015 w Warszawie, podczas konferencji „Energooszczędność – nowa perspektywa” będzie można wziąć udział w dyskusjach na temat skutecznych metod promowania koncepcji energooszczędnego budownictwa, potrzeby termomodernizacji starych budynków oraz kluczowych czynników podczas budowania obiektów o niskim zapotrzebowaniu na energię.

W czwartek 17 września 2015 r. przedstawiciele branży budowlanej i instytucji publicznych spotkają się, by rozmawiać o rozwoju budownictwa niskoenergetycznego w Polsce. „Energooszczędność – nowa perspektywa” to temat przewodni konferencji zaplanowanej na drugi dzień Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2015, odbywających się w dniach 16-18 września 2015 r. w Centrum Expo XXI w Warszawie. Motywem otwierającym konferencję będzie dyskusja o świadomości Polaków w zakresie ograniczenia zużycia energii w budownictwie, która rozpocznie się o g. 12.30. W kolejnych panelach tego dnia eksperci poruszać będą problematykę termomodernizacji starych budynków, ocieplania ścian, podłóg i dachów, a także najważniejszych czynników przy budowaniu obiektów energooszczędnych. Udział w dyskusjach jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Organizator wymaga jedynie wcześniejszego zarejestrowania się pod adresem: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/.

Konferencję rozpocznie prezentacja wyników badania opinii publicznej „Energooszczędność w moim domu 2015” oraz dyskusja na temat „Co Polacy wiedzą o energooszczędności”. Udział w panelu wezmą przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu m.st. Warszawy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy przedstawią działania edukacyjne realizowane w celu zwiększenia świadomości społecznej w tym zakresie.

W panelu „Termomodernizacja – czy stare może być energooszczędne?”, o g. 13.30, przedstawiciel Urzędu m.st. Warszawy zaprezentuje warszawskie obiekty przeznaczone do termomodernizacji według „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla m.st. Warszawy do 2020 roku”. Ponadto ekspert kampanii Energooszczędność w moim domu, Piotr Pawlak z firmy ROCKWOOL przedstawi korzyści osiągane w rezultacie termoizolacji domów jednorodzinnych.

W kolejnej sesji, o g. 14.00, poświęconej ocieplaniu ścian, podłóg i dachów zeprezentowane zostaną kierunki energooszczędności w praktyce na podstawie analiz Build Desk, firmy doradczej z zakresu efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Udział w dyskusji weźmie m.in. przedstawicielka Instytutu na rzecz Ekorozwoju, która podejmie problematykę efektywności energetycznej i termomodernizacji w kontekście przeciwdziałania problemowi ubóstwa energetycznego.

Finałowa dyskusja poświęcona będzie czynnikom, które mają decydujący wpływ na wysoki standard energetyczny nowo powstających budynków. Udział wezmą przedstawiciele Izby Architektów RP, Zrzeszenia Montażystów Stolarki oraz firm Skanska Residential Development Poland i VELUX Polska. Panel otworzy przedstawiciel Skanska, który zaprezentuje przykład realizacji niskoenergetycznego budynku mieszkalnego.

Pełny program merytoryczny III edycji Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2015 dostępny jest pod adresem: http://warsawbuild.pl/program-pl/. Konferencja „Energooszczędność – nowa perspektywa” odbędzie się w czwartek 17 września 2015 r. w Centrum Expo XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie w g. 12.30 – 15.00. Inicjatorem konferencji jest agencja Effective PR, prowadząca kampanię
edukacyjną „Energooszczędność w moim domu”.

 

XXX

 

Kampania edukacyjna Energooszczędność w moim domu prowadzona jest w celu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie rozwiązań podnoszących standard energetyczny domu i mieszkania. Partnerami kampanii są: NSG Group – właściciel marki Pilkington (www.pilkington.pl), OSRAM (www.ledosram.pl), ROCKWOOL (www.rockwool.pl), VELUX (www.velux.pl), Green Cross Poland (www.greencrosspoland.org), Instytut na Rzecz Ekorozwoju (www.ine-isd.org.pl), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (www.nfosigw.gov.pl), Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej (www.pigeo.org.pl), Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej (www.pracodawcyrp.pl) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (www.sarp.org.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *