Komfort spełnionych marzeń

W idealnym domu spokojnie oddychamy, bo czujemy się w nim bezpiecznie. Jest estetyczny, ciepły i cichy oraz oczywiście ekonomiczny. Dokładnie taki, o jakim marzyliśmy – komfortowy. Takie właśnie budynki powstają z inicjatywy Grupy Saint-Gobain. W czerwcu w miejscowości Zielonki-Wieś uroczyście otwarto kolejny – pasywny Dom Państwa Wierzchuckich, zwycięzców konkursu „Zbuduj z nami komfortowy dom”, zorganizowanego przez Saint-Gobain i KAPE.

Saint-Gobain w służbie komfortu

Grupa Saint-Gobain, oferując Program Multi-Comfort, buduje ludziom nie tylko domy, ale także przyszłość – bezpieczeństwo, oszczędność energii, stabilizację, a w skali globalnej – zdrowe środowisko. Firma stawia sobie za cel działanie w służbie komfortu ludzi, dlatego nieustannie wdraża innowacyjne technologie – aż 25% produktów Saint-Gobain powstało w ostatnich pięciu latach, firma co roku rejestruje ponad 400 nowych patentów, a w całej Europie zbudowała już dziesiątki domów w standardzie Multi-Comfort.

7 zasad komfortu, będących podwaliną Programu Saint-Gobain Multi-Comfort, stało się również solidnym fundamentem domu Państwa Wierzchuckich, którzy już dzisiaj mogą cieszyć się nie tylko komfortem ekonomicznym i termicznym, ale również m.in. dobrą jakością powietrza, bezpieczeństwem czy unikalną estetyką. Podczas uroczystości otwarcia Domu, licznie zgromadzeni goście mieli możliwość zwiedzenia domu oraz bliższego poznania zalet kompleksowego systemu Multi-Comfort.

Razem zbudowali komfortowy dom

Konkurs „Zbuduj z nami komfortowy dom” został zorganizowany, aby pogłębić świadomość osób budujących domy na temat korzyści wynikających z efektywności energetycznej budynków. Państwo Marzena i Jarosław Wierzchuccy, będący w posiadaniu działki budowlanej, zdecydowali wziąć w nim udział, przedstawiając wizję wymarzonego domu energooszczędnego w standardzie NF-15. Decyzja o zgłoszeniu zapadła spontanicznie, ale wynikła z wieloletnich marzeń rodziny o zamieszkaniu we własnym domu. – Od początku planowaliśmy zbudować dom energooszczędny, jednak sami nie odważylibyśmy się celować w standard NF15 – udało się to dzięki doradcom Saint-Gobain i Krajowej Agencji Poszanowania Energii, których pomoc była nieoceniona – mówi Marzena Wierzchucka. Na komfortowym, przyjaznym i cichym domu zależało zwycięzcom szczególnie ze względu na wizję przyszłości, jaką od dawna zakładali – Chcieliśmy, aby nasze dzieci wychowywały się w przyjaznym dla zdrowia i samopoczucia otoczeniu. Od zawsze marzyliśmy o jasnym, cichym, spokojnym domu, prostym i tanim w utrzymaniu. Słowem – komfortowym. Czujemy się w nim bezpiecznie, bo wiemy, że zainwestowaliśmy w przyszłość naszej rodziny. Wszystkim tym, tak ważnym dla nas, wymogom, wyszedł naprzeciw Program Saint-Gobain Multi-Comfort – dodaje Marzena Wierzchucka.

Komfort, który można policzyć

O decyzji wybudowania domu pasywnego zaważył również gwarantowany komfort ekonomiczny – Państwo Wierzchuccy docenili fakt, że mieszkanie w domu energooszczędnym pozwoli im znacznie zaoszczędzić. – Koszty budowy i eksploatacji budynków wysoce energooszczędnych, takich jak te w standardzie Multi-Comfort, mogą być niższe nawet o 37%, w porównaniu do budynków standardowych – mówi Piotr Komala, lider projektu Saint-Gobain Multi-Comfort. – Ideą Saint-Gobain jest budowa energooszczędnych domów dla pełnego poczucia komfortu ich mieszkańców – dlatego projektując budynki podobne do tych w Zielonce-Wsi spełniamy nie tylko tak istotne dla ekologii wymogi energooszczędności, ale również indywidualne prośby inwestorów. To najprostsza droga do pełnego poczucia komfortu – podsumowuje Piotr Komala.

W ramach wygranej Państwo Wierzchuccy otrzymali pełny projekt budowlany opracowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii – projekt był spersonalizowany, uwzględniał wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców.

Poza skrupulatnie stworzonym projektem domu, Państwo Wierzchuccy otrzymali także materiały budowlane marek wchodzących w skład grupy (m.in. ISOVER, RIGIPS, WEBER, GLASS, GLASSOLUTIONS), wsparcie merytoryczne przy składaniu wniosku o uzyskanie dofinansowania NFOŚiGW oraz pomoc w formie doradztwa specjalistów w trakcie całego procesu budowy. Gotowy budynek nie tylko prezentuje się okazale, ale jest również praktycznym przykładem, jak, na bazie innowacyjnych technologii budowlanych, stworzyć piękny i komfortowy dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *