W tym roku firma Inoutic / Deceuninck obchodzi podwójną rocznicę, mija bowiem 20 lat obecności producenta na polskim rynku i 75 lat działalności całej Grupy. Międzynarodowy koncern Deceuninck jest liderem w produkcji profili okiennych i drzwiowych z PVC oraz kompozytowych systemów elewacyjnych i tarasowych. Działa w 75 krajach na całym świecie, zatrudnia blisko 2.800 osób, a obroty Grupy sięgają 650 mln euro.

Początki firmy Deceuninck w Polsce sięgają 1993 roku. Powstaje wówczas spółka Deceuninck Polska z siedzibą w Poznaniu. Dwa lata później uruchomiona zostaje w naszym kraju produkcja profili PVC. W 1999 roku produkcja oraz biuro firmy Deceuninck Polska zostają przeniesione do nowej siedziby w Jasinie koło Poznania. Firma rozwija się, wprowadza do oferty nowe produkty (m. in. profile Eforte, systemy elewacyjne i tarasowe Twinson), które otrzymują liczne wyróżnienia i nagrody branżowe, wśród których warto wymienić chociażby Budowlaną Markę Roku 2011, nagrodę Top Builder 2011 oraz Złoty Filar Budownictwa.

W 2003 roku Grupa Deceuninck z siedzibą w Hooglede-Gits w Belgii przejmuje znane niemieckie przedsiębiorstwo Thyssen Polymer. Wraz z tym wydarzeniem Deceuninck uzyskuje pozycję światowej klasy lidera w swojej branży. Zmiany pociągają za sobą kolejne działania Grupy. W 2011 roku ogłoszona zostaje nowa strategia rozwoju firmy zakładająca zmianę marki Deceuninck na Inoutic w regionie Europy Środkowej. Dwa kolejne lata to stopniowe wdrażanie tego procesu. Ostatecznie od 2012 roku firma w Polsce działa już pod nową marką
Inoutic / Deceuninck. Obecnie w fabryce w Jasinie k. Poznania pracuje 15 linii ekstruzyjnych oraz 5 linii do okleinowania. Polski oddział zatrudnia około 170 pracowników, codziennie realizuje ponad 20 wysyłek towaru, a w stałym obrocie znajduje się blisko 6.500 kontenerów. Polska jest bardzo istotnym rynkiem dla producenta profili, wraz z innymi rynkami Europy Środkowej nasz kraj generuje prawie 1/3 obrotów całej Grupy.

Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy obecności w Polsce kilkudziesięciu polskich producentów okien i drzwi odwiedziło siedzibę kierownictwa koncernu w belgijskim Gits oraz miało okazję zwiedzić tamtejszą fabrykę. Szef koncernu, Tom Debusschere oraz odpowiadający za działalność Grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, Bruno Deboutte zaprezentowali gościom plany firmy na najbliższą przyszłość, podkreślając że podstawowymi kierunkami rozwoju Grupy Deceuninck są Innowacje, Ekologia i Design.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *