Kolejny rok z rzędu projekty CSR realizowane przez Henkel Polska zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zostały ujęte w prestiżowej publikacjiRaport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W najnowszej edycji, prezentującej dane za 2015 roku, wyróżniono

4 nowe i 3 długoletnie praktyki firmy.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015”. stanowi największy krajowy przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego (w tym roku zgromadził ich 811). Grupuje działania firm według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Wśród nowych praktyk Henkla dwie – program rozwoju młodych talentów You grow oraz inicjatywa promująca zasady zrównoważonego rozwoju Your move opublikowano w obszarze „praktyki z zakresu pracy”. W kategorii „środowisko” ujęto Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit w Staporkowie, a w obszarze ”uczciwe praktyki operacyjne” – wydarzenie biznesowe

II Kongres Róznorodności.

W sekcji dotyczącej długoletnich projektów CSR twórcy raportu docenili dwa prowadzone od 2013 roku projekty: W drodze do pracy – mający na celu aktywizację zawodową kobiet pozostających dłuższy okres bez zatrudnienia oraz Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju – służący edukacji pro środowiskowej uczniów, a także mający kilkunastoletnią tradycję program wolontariatu pracowniczego MIT.

Informacje o nowych praktykach wyróżnionych w 14. edycji Raportu:

You grow to program rozwoju talentów kierowany do młodych pracowników, znajdujących się na początku ścieżki kariery, którzy otrzymali najwyższe noty w ostatnim procesie oceny pracowników. Uczestnicy programu biorą udział w serii spotkań, szkoleń i gier symulacyjnych, które składają się na program rozwoju umiejętności i wiedzy zawodowej oraz kompetencji menadżerskich.

Your move to długofalowa inicjatywa firmy, która promując zasady zrównoważonego rozwoju wśród pracowników, ma także zachęcać ich do prowadzenia zrównoważonego stylu życia i pracy. W ramach projektu odbywa się szereg akcji ściśle związanych z promocją zdrowia, zrównoważonej konsumpcji, aktywnego trybu życia i szeroko pojętego dobrostanu.

Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit

w Stąporkowie to miejsce, którego zadaniem jest poszukiwać i opracowywać nowoczesne technologie budowlane, które pozwolą efektywniej wykorzystywać naturalne zasoby i surowce przy budowie domów, a tym samym chronić środowisko naturalne. Specjaliści Henkla mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt badawczy, pozwalający potwierdzać skuteczność nowych rozwiązań.

II Kongres Różnorodności to drugie coroczne spotkanie przedstawicieli biznesu, NGO, administracji publicznej i środowiska akademickiego dotyczące kluczowego znaczenia różnorodności w zarządzaniu współczesną firmą, które Henkel Polska zorganizował wraz z firmą Better. Całodzienne wydarzenie obfitowało w wystąpienia praktyków i teoretyków na temat różnych spojrzeń na kwestie różnorodności przedsiębiorstw oraz sposobów rozumienia i realizacji idei różnorodności w praktyce biznesowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *