Jest to sklep budowlany oraz hurtowania budowlana. Wiele klientów nie zdaje sobie do końca sprawy, jakie różnice dzielą te dwa miejsca. Poniżej przedstawimy najważniejsze wątki dotyczące powyższych źródeł i mamy nadzieję, że przyczynimy się do tego, że kupowanie materiałów budowlanych od teraz stanie się prostsze i tańsze.

 

Gdzie kupować materiały budowlane?

Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy dużych miast i okolic. To oni mają dostęp do największych sklepów budowlanych, hurtowni i składów. Często wystarczy poświęcić 2-3 dni na rozpoznanie i udaje znaleźć się najtańsze produkty, których potrzebujemy. Niezależnie z jakiego źródła — większość sprzedawców oferuje dostawę wybranego asortymentu na budowę w krótkim czasie, lecz nie jest to reguła. 

W nieco trudniejszej sytuacji są osoby zamieszkujące tereny w dalszej odległości od miasta. Monopol danego sklepu może sprawiać, że ceny będą bardzo wysokie, a zakup bardzo nieopłacalny. 

 

Jak tanio kupić materiały budowlane? Zakup materiałów budowlanych w internecie

Alternatywą w takiej sytuacji może być internet. Daje on nam spore możliwości nie tylko na przeglądanie ceny materiałów budowlanych w poszczególnych sklepach, ale także ich zakup z dostawą pod dom, np. korzystając z firmy Maldrew.

Często okazuje się, że jest to jedyna opcja, aby zakupić tanie materiały budowlane. Zdarza się, że hurtownia materiałów budowlanych oddalona od placu budowy o 200 km jest w stanie zaproponować nam lepsze warunki niż przedstawiciel lokalnego składu budowlanego. 

Do zakupu jednak podejdźmy rozważnie i dokładnie sprawdzajmy opinie o danym miejscu. Niewątpliwie bardzo korzystną sytuacją jest to, że wiele sklepów internetowych oferuje darmową dostawę na odcinku np. 100 km. Zakupy przez internet posiadają o wiele więcej zalet, jednak dla niektórych może przypominać nieco kupowanie kota w worku. Wówczas lepiej skorzystać ze stacjonarnych punktów i na żywo zobaczyć nabywany towar.

 

Markety budowlane czy hurtownia budowlana? Co lepsze?

Zaletą, którą możemy dostrzec na pierwszy rzut oka w marketach budowlanych, jest to, że mamy do wyboru naprawdę szeroki asortyment, konkurencyjne ceny i liczne promocje. Wielu z nas korzysta więc często z takich miejsc. Z tych samych powodów, jeżeli potrzebne są nam materiały wykończeniowe z przyzwyczajenia, również udajemy się do marketów. Jesteśmy na ogół przekonani, że jest to jedyna decyzja, często nie zdając sobie sprawy z tego, że doskonałą alternatywą mogą okazać się hurtownie budowlane. Opinie o nich mogą być dostępne na takich stronach jak blog budowlany, czy fora internetowe.

 

 

 

Korzyści wynikające ze skorzystania z hurtowni budowlanej

W hurtowniach budowlanych często mamy do dyspozycji taką samą liczbę najtańszych materiałów co w marketach. Dodatkowo w hurtowni budowlanej możemy liczyć na zakup materiałów lepszej jakości. Dlaczego warto skorzystać z takiego miejsca?

Hurtowe ceny i rabaty 

W hurtowni materiałów budowlanych im więcej towaru kupimy, tym większą zniżkę możemy otrzymać. Ceny nie są nietykalne, jak w przypadku marketów i zawsze możemy się targować, szczególnie przy większym zamówieniu. Ciekawym trikiem jest możliwość zakupu wybranych produktów wraz z usługą wykonawczą. Wówczas zapłacimy 8 % VAT za wszystko. W przypadku kupna wyłącznie samych materiałów jest to 23 %.

Bezpłatny transport 

Dużym plusem zakupu z hurtowni jest fakt szybkiej i terminowej dostawy. Hurtownie posiadają zwykle flotę pojazdów, które oferują rozładunek na placu budowy. 

Zwrot niewykorzystanego towaru 

Ostatnim, lecz bardzo solidnym argumentem za tym, aby skorzystać z hurtowni budowlanych, jest to, że możemy zwrócić niewykorzystany  towar podczas prac. Jeżeli korzystamy z hurtowni w sposób kompleksowy, możemy liczyć nawet na darmowy odbiór takich produktów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *