Dlaczego warto wybrać garaż blaszany?

Garaże blaszane wracają do łask. Po latach dominacji murowanych konstrukcji, znów doceniamy zalety popularnych „blaszaków”. Dlaczego warto je wybrać?

Budowa garażu murowanego wymaga sporych nakładów czasu i pracy. Na domiar złego, wzniesienie takiej konstrukcji potrafi poważnie nadszarpnąć nasz budżet. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą garaże blaszane. Takie rozwiązanie pozwala bowiem zaoszczędzić czas i pieniądze, a „blaszak” swoje zadanie spełni równie dobrze, co budynek murowany. Co więc powinniśmy wiedzieć o garażach blaszanych? Jakie mają zalety? Do czego możemy je wykorzystać?


Garaże blaszane – dlaczego warto?

Za wyborem garażu blaszanego przemawiają zwłaszcza względy finansowe. Podstawowe modele kupimy już za nieco ponad tysiąc złotych, co w porównaniu z dwudziestokrotnie wyższym kosztem obiektu murowanego jest kwotą naprawdę niską. Kupno „blaszaka” to też świetne rozwiązanie dla klientów, którym zależy na czasie, bo postawić go można dosłownie w kilka dni. Garaż blaszany świetnie sprawdzi się też jako budowla tymczasowa. Niewielka masa konstrukcji pozwala bez przeszkód zmienić jej położenie, a jeśli planujemy to zrobić przed upływem 120 dni, nie musimy ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Rodzaje garażów blaszanych

Poszczególne „blaszaki” różnią się między sobą użytym do ich produkcji materiałem i konstrukcją. Najprostsze modele wykonane są zwykle z ocynkowanej lub akrylowej blachy trapezowej przynitowanej do stalowego szkieletu z kątowników i płaskowników. Takie konstrukcje z powodzeniem ochronią samochód lub sprzęt ogrodowy przed deszczem, ale mogą nie do końca zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Tych na pewno zainteresują garaże premium – w ofercie producentów takich jak www.cgt.com.pl znajdziemy modele, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też cechują się dużą wytrzymałością. Ich szkielet wykonany jest z trwałych rur o prostokątnym przekroju, które ułatwiają docieplenie od wewnątrz i tym samym poprawiają komfort ich używania zimą. Garaże premium zapewniają też pełne bezpieczeństwo przechowywanych w środku przedmiotów. Ich zamki wyposażone są bowiem w patentowe wkładki, których sforsowanie będzie dla włamywacza nie lada wyzwaniem.

Podłoże pod garaż – jak je przygotować?

By eksploatacja garażu nie sprawiała nam problemów, przed jego postawieniem musimy odpowiednio przygotować grunt. Stabilność całej konstrukcji zapewnimy poprzez poziomowanie podłoża, które powinno mieć kształt prostokąta. Warto także wykonać betonową wylewkę, która zniweluje wszystkie nierówności i ograniczy chybotliwość garażu. Najważniejsze są jednak wymiary podłoża – najlepiej, jeśli wylewka będzie z każdej strony dłuższa od garażu o 5-15 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *