Ciepła brama Normstahl – strażnik ciepła w garażu

Garaż powinien być zabezpieczony przed utratą cennego ciepła podobnie jak budynek mieszkalny. Jest to szczególnie istotnie w garażach bezpośrednio przylegających do domu.

By w pełni kontrolować temperaturę wewnątrz garażu oraz szczelność wejścia warto zdecydować się na ocieploną bramę z dodatkami poprawiającymi izolacyjność stolarki otworowej. O rozwiązaniach firmy Normstahl Entrematic mówi jej Dyrektor Zarządzający – Michał Baranowicz.

Wjazd do garażu jest największym otworem znajdującym się w tym pomieszczeniu, dlatego też brama prowadząca do jego wnętrza stwarza możliwość strat ciepła. Jej konstrukcja musi stanowić ochronę przez zmiennymi temperaturami, ale także nieproszonymi gośćmi. Co więcej, typ bramy powinien zostać dobrany do garażu tak, by jej kształt, sposób otwierania i zamykania oraz parametry termiczne pozwalały na oszczędności związane z ogrzaniem tego pomieszczenia.
Rozwiązania Normstahl Entrematic poprawiające szczelność bramy

Brama sekcyjna górna g60Komfort cieplny garażu w dużej mierze uzależniony jest od konstrukcji bramy, jej prawidłowego montażu, a także poprawnego funkcjonowania. „Przede wszystkim należy zwracać uwagę na budowę skrzydła bramy. Może ono być ocieplone lub też nie. Firma Normstahl Entermatic produkuje bramy z w pełni ocynkowanych paneli z blachy stalowej, które są pokryte podwójną warstwą lakieru piecowanego lub też wysokiej jakości okleiną. Sekcje bram są dwuścienne i izolowane pianką poliuretanową, wypełniającą przestrzeń między dwoma płatami blachy. Stabilność takiego rozwiązania gwarantuje grubość skrzydła, która w przypadku naszych bram sięga aż 42 mm w modelach g60” – wyjaśnia Michał Baranowicz, Dyrektor Zarządzający Normstahl Entermatic.

Brama sekcyjna boczna Top
Szczeliny na obwodzie bramy, powstające w wyniku błędnego montażu lub też odkształcenia się drzwi garażowych powodują duże straty ciepła. „Antidotum na tego rodzaju kłopoty jest solidne uszczelnienie newralgicznych miejsc, takich jak kątownik zamykający, strona otwierania oraz dolna i górna szyna jezdna. Sztywne, wodoodporne uszczelnienie szczotkowe znacząco podnosi właściwości izolacyjne bramy. Co więcej, zastosowanie szczotek powoduje, że z każdym ruchem bramy prowadnice są oczyszczane z kurzu i drobnych kamyczków” – dodaje ekspert z firmy Normstahl Entrematic. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w bramach sekcyjnych bocznych Normastahl Entrematic jest uszczelka na styku segmentów. „To dodatkowe zakrycie uszczelnienia sekcji powoduje przede wszystkim cichszą pracę całej bramy oraz ma wpływ na szczelność rozwiązań marki Normstahl. Warto również pamiętać, że otwory wentylacyjne w nowych bramach są fabrycznie zawsze otwarte. Można je zamknąć podnosząc wargę uszczelki i tym samym zamknąć przepływ powietrza” – dodaje Michał Baranowicz z Normstahl Entrematic.

Bardzo często w bramach garażowych stosuje się przeszklenia, które mają doświetlić pomieszczenie, a także klamki do ręcznego otwierania bramy. „Dokładamy wszelkich starań, by bramy Normstahl Entremnatic, które na życzenie klienta wyposażamy w przeszklenia, miały jak najlepsze parametry izolacyjne. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu powlekaniu, które znacząco wpłynęło na właściwości szyby – w szczególności na odporność na zarysowania i szczelność dyfuzyjną. Dla użytkownika oznacza to przejrzysty widok oraz wyjątkowa szczelność całej konstrukcji”- wyjaśnia ekspert.

Decydując się na bramę garażową, warto wybrać tę ocieploną. Taka konstrukcja gwarantuje bardziej stabilne wejście do garażu, a dodatkowo zapobiegnie wahaniom temperatury wewnątrz pomieszczenia. Dobra izolacyjność termiczna, uszczelnione łączenia między poszczególnymi sekcjami bramy oraz solidne zabezpieczenie na całym obwodzie gwarantują przyjazny klimat wewnątrz garażu. Warto zatem pamiętać, że fabrycznie ocieplone bramy firmy Normstahl Entrematic spełniają wszelkie standardy izolacyjności cieplnej.

www.normstahl.pl

źródło: www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *