budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

2021-02-02

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. Wystarczy jedynie odrobina chęci i uruchomienie wyobraźni, by dom zmienić w przytulny zakątek w stylu rustykalnym. Jak stworzyć rustykalny dom? Poznaj jego cechy charakterystyczne oraz zasady, którymi należy się kierować, aby stworzyć rustykalne aranżacje.  

Styl rustykalny – czym się charakteryzuje? 

Styl rustykalny to korespondencja z wsią. Jako pierwsze skojarzenie pojawia się tradycja, sielski design i przywiązanie do historii, a także bliskość natury. Styl rustykalny to obowiązkowo - drewniane meble i dodatki, wiekowe przedmioty, które odnowione wyglądają bardzo pięknie, a także akcenty w stylu vintage i detale związane z naturą.  

Nasze życie jest zbyt szybkie, bardzo wiele istotnych elementów przegapiamy, pędząc do celu. Styl rustykalny może okazać się sposobem na to, by wprowadzić do naszego życia odrobinę spokojnego życia, zgodnego z rytmem natury. Polska wieś zaskakuje bowiem z każdej strony.  

 

 

 Dom w stylu rustykalnym

 

Dom w stylu rustykalnym – jakich materiałów użyć? 

We wnętrzach w stylu rustykalnym znajdziemy elementy wykonane z drewna. Wart postawić nie tylko na meble i dodatki, wykonane z drewna. Idealnie sprawdzą się również drewniane ściany, czy klasyczne drewniane podłogi. Jeśli pragniesz urządzić wnętrze w stylu rustykalnym, warto próbować łączyć ze sobą elementy drewniane z nowoczesnymi.  

Jakie materiały królują we wnętrzach w stylu rustykalnym? Postaw na bawełnę, len, włókna konopi. W oknach idealnie będą wyglądać firany z cienkiej organzy.  

Idealnym pomysłem do wnętrz w stylu rustykalnym są również zasłony z lnu, a także lniane ściereczki czy obrusy. Jeśli szukasz dywanu, sprawdź te, wykonane z konopi i wełny. Jeśli zaś mowa o wzorach, we wnętrzach w stylu rustykalnym pojawić się mogą ludowe wzory i pasy, które będą świetnie komponować się z klasycznymi wnętrzami.  

Aranżując wnętrze w stylu rustykalnym, nie zapominajmy o oświetleniu. To ono w głównej mierze decyduje o tym, jak wygląda wnętrze. Warto postawić na lampy najwyższej jakości, które będą służyły nam przez wiele lat - lampa reflektorowa to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie detale najwyższej klasy.  

Jeśli pragniesz mieć dom w stylu rustykalnym, zastanów się również nad przemalowaniem wnętrz. Warto skupić się na kolorach – w stylu rustykalnym idealnie sprawdzą się odcienie bieli, ecru, beżu i kolorów ziemi. Wcale nie oznacza to nudy. Kolor ścian to tylko tło, dlatego warto zadbać o każdy akcent.  

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

rustkalny mieszkanie dom styl

Zobacz także...

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

2021-07-20

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem koniecznym w każdym domu i w każdym mieszkaniu. Niezależnie od tego, jaką dokładnie powierzchnię mamy do dyspozycji, należy zadbać o aranżację całego pomieszczenia więcej...

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

2021-06-02

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

Budownictwo modułowe zyskuje coraz większe znaczenie. Co prawda w Polsce nie jest ono jeszcze tak popularne jak na Zachodzie, ale trend ten stopniowo się odwraca. Z szacunków firmy konsultingowej Roland Berger wynika, że do końca 2022 r. udział prefabrykowanych obiektów w polskim rynku wzrośnie o niecałe 38% [1]. Z czego wynika zainteresowanie takimi rozwiązaniami? więcej...

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

2021-05-31

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

Możliwość zagospodarowania poddasza to niewątpliwa zaleta niejednego domku jednorodzinnego. więcej...

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

2021-04-26

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. więcej...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...