budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Co musisz wiedzieć, przy wyborze bram garażowych?

2020-10-30

Brama garażowa pełni bardzo ważną funkcję w domowej zabudowie. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest prosty, zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, o różnych charakterystykach. Na co zwrócić uwagę, przy zakupie? 

Jaką wybrać bramę garażową?

Brama garażowa musi być dopasowana do naszych potrzeb - więcej informacji na: https://gerda.pl/produkt/bramy-garazowe/ . Trzeba wiedzieć jak działa konkretny mechanizm i czy nasze warunki przestrzenne będą odpowiednie dla danej bramy. 

  • Bramy uchylne – ten model był bardzo popularny kilka lat temu. Obecnie wybiera się go przede wszystkim ze względu na cenę. Cena bramy płytowej sięga około 700 zł. Jest ona łatwa w montażu, należy wziąć pod uwagę, że po otwarciu, płyta wysuwa się na zewnątrz o około 1-1,5m. Można ją zainstalować w garażach o niskim nadprożu.  

  • Bramy segmentowe górne - zyskują coraz większą popularność m.in. dlatego, że po otwarciu nie zajmują miejsca przed garażem. Są one idealnym rozwiązaniem dla domów z małym podjazdem. Użytkowników przyciąga również szeroki wachlarz wykończeń bram segmentowych - powłoka z farby proszkowej, okleina i drewno. Montaż takiego modelu nie jest skomplikowany. Ceny bram segmentowych rozpoczynają się od około 2 tys. zł. Te modele cechują się dobrą izolacją cieplną, więc ich zakup można traktować jak inwestycję. Brama segmentowa składa się kilku paneli, po otwarciu porusza się do góry, po prowadnicach umocowanych na suficie.      

  • Bramy segmentowe boczne - działają w taki sam sposób jak modele górne, z tą różnicą, że prowadnice montuje się na suficie i podłodze. Brama po otwarciu, znajduje się na bocznej ścianie garażu. Jest to świetne rozwiązanie dla niskich, ale szerokich pomieszczeń.  

  • Bramy żaluzjowe - są bardzo ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić maksimum przestrzeni. Model może być zainstalowany w garażu z nadprożem 30-35cm, do zamontowania kasety. Mechanizm działania bramy jest podobny do żaluzji. Po otwarciu płyta w formie listew nawija się na wał ulokowany w kasecie. Brama żaluzjowa jest nowoczesnym rozwiązaniem, wyposażonym w napęd elektryczny. Jej cena sięga 3-4 tys. zł. 

 

 

 

Dodatkowe wyposażenie bram

Przy zakupie warto sprawdzić w co wyposażona jest dana brama. Obecnie producenci oferują różne udogodnienia dla użytkowników. Przykładowo, warto, by brama miała hamulec bezpieczeństwa, który zadziała w przypadku zerwania sprężyny. Dobrze jest, gdy model ma odpowiednio wyprofilowane krawędzie, co zapobiega przytrzaskiwaniu palców. Istotna jest również obecność fotokomórek, które zabezpieczają bramę przed zamknięciem, gdy coś stanowi przeszkodę. Oczywiście wygodnym rozwiązaniem jest brama z napędem automatycznym. Trzeba jednak pamiętać, by moc silnika była dobrana do konkretnej bramy. Skrzydła bram, w zależności od materiału mają różny ciężar. Silnik powinien być mocniejszy również, jeśli brama będzie otwierana bardzo często. Decydując się na zakup bramy, warto skorzystać z oferty zaufanego producenta, z ugruntowaną pozycją rynkową.  

Estetyczne aspekty wybory bramy garażowej

Oczywiście sama brama musi komponować się z resztą zabudowy. Wszystko powinno stanowić spójną całość. Na rynku dostępny jest bogaty wachlarz bram o różnym wykończeniu, bez problemu można znaleźć idealny model do domu w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy tradycyjnym. Dobrze, jeśli brama nawiązuje stylistyką do elementów domu np. koloru dachu, okiennic albo drzwi. Awangardowym rozwiązaniem jest brama z przeszklonymi elementami w górnej części. Modele zbliżone barwą do koloru tynku stają się prawie niewidoczne, co jest także bardzo efektowne.    

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

samochód garaż bramy

Zobacz także...

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

2020-02-10

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

Hale stalowe to nowoczesne konstrukcje, które cechują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest ich wysoka uniwersalność. Takie obiekty mogą zostać w stu procentach przystosowane do indywidualnych potrzeb. więcej...

Metalowe ogrodzenia i ich rodzaje

2016-07-22

Metalowe ogrodzenia i ich rodzaje

Duża posesja wymaga ładnego ogrodzenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się przęsła, furtki oraz bramy wykonane z metalu, które przy odpowiednim użytkowaniu zapewnią gwarancję bezpieczeństwa na długie lata. Przyjrzyjmy się rodzajom ogrodzeń, jakie można zainstalować w swojej posiadłości. więcej...

Czym powinna charakteryzować się funkcjonalna brama wjazdowa?

2016-02-08

Czym powinna charakteryzować się funkcjonalna brama wjazdowa?

Brama wjazdowa stanowi element zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny. Jej wzór powinien być dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone podwórze, oraz do elewacji budynku. Projektanci oferują nam szeroki wachlarz kształtów i kolorów bram, ale nie zapominajmy, że obok aspektów wizualnych ważne miejsce zajmuje również wysoka funkcjonalność produktu. więcej...

Garaż czy wiata samochodowa? Co wybrać?

2015-12-29

Garaż czy wiata samochodowa? Co wybrać?

Nikt nie ma wątpliwości, że zarówno garaż, jak i wiata samochodowa są lepszymi rozwiązaniami niż trzymanie samochodu pod chmurką. Decyzję, co zbudować, należy podjąć po przeanalizowaniu wad i zalet obu możliwości, własnym preferencji oraz przepisów budowlanych. więcej...

Projektujesz dom? A pomyślałeś jak będzie wyglądać brama garażowa?

2015-08-07

Projektujesz dom? A pomyślałeś jak będzie wyglądać brama garażowa?

Mówią, że mężczyzna powinien w swoim życiu posadzić drzewo, spłodzić syna i wybudować dom. Jeśli jesteśmy na etapie budowania domu, nie zapomnijmy o garażu i... dobrej bramie garażowej! więcej...