budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Wyjdź przed szereg i zamieszkaj za miastem

2012-11-27

Wszyscy skuszeni wizją większej życiowej przestrzeni, zaczynają poszukiwać alternatywy dla mieszkania w bloku. W wachlarzu licznych propozycji wyróżnia się dom szeregowy. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej segmentom, by dowiedzieć się z czego wynika ich atrakcyjność.

Domy szeregowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kupujących. Są bowiem tańszą i rozsądną alternatywną dla poszukujących własnego domu. Dlaczego warto skusić się na segment?

Cena i lokalizacja

Poznaniacy uciekają z miasta, ale niedaleko. Najczęstszym miejscem migracji są podpoznańskie gminy dobrze skomunikowane ze stolicą Wielkopolski. Argumentem decydującym o wyborze takiej lokalizacji jest często cena nieruchomości. W usytuowanych na obrzeżach miasta osiedlach szeregowców można nabyć segment w cenie ok 4 tys. zł brutto za mkw. W mieście za tę samą powierzchnię lokalu musimy zapłacić pomiędzy 5-8 tys. zł brutto.

Interesującym miejscem migracji Poznaniaków jest Koninko. Miejscowość ta, położona nieopodal trasy katowickiej zaledwie kilkanaście minut drogi od Poznania, powoli staje się typową „sypialnią miasta”. – Znajdujące się w naszej ofercie segmenty w Koninku dostępne są już za 399.900 brutto z ponad 200. metrową działką. W standardzie klienci otrzymują wideodomofon, rolety we wszystkich oknach, przyłącze do kominka, drewniany taras, zamykaną wiatę garażową, nowoczesne ogrzewanie podłogowe z piecem kondensacyjnym oraz okna typu Patio z roletami automatycznymi. Ponadto każdy z domów ma poddasze nieużytkowe do własnego zagospodarowania – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Dodatkowo w ramach specjalnej oferty klienci, którzy do końca roku zakupią segment, otrzymają w cenie system inteligentnego domu.

Osiedle Nowe Koninko wyróżnia skandynawski, oryginalny styl, którego cechami rozpoznawczymi są drewniane elementy elewacji i ręcznie wyrabiana cegła klinkierowa. Inwestycja oferuje swoim mieszkańcom zaplanowaną i spójną pod względem architektonicznym przestrzeń z pełną infrastrukturą osiedla, w tym z dobrze oświetlonymi uliczkami i wspólnym terenem zielonym z placem zabaw dla najmłodszych. Docelowo inwestycja ma mieć jeszcze cztery etapy.

Przestrzeń dla rodziny

Potrzeba większej życiowej przestrzeni jest jednym z głównych powodów, dla których kupujący nieruchomość decydują się by „zamieszkać w szeregu”. Pomimo tego, że w segmencie wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron. Ponadto zyskujemy „dodatkowy pokój” w postaci naszego wymarzonego ogrodu. Niepodważalną korzyścią takich nieruchomości jest również podział domu na część dzienną i sypialną. W praktyce, domy szeregowe ze względu na swoją konstrukcję, na parterze mają zazwyczaj salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie. Daje to możliwość odosobnienia i zapewnia znacznie większej prywatności i swobody wszystkim domownikom. Z tych właśnie powodów warunki mieszkania w szeregowcu są bardzo zbliżone do tych, jakie oferuje nam dom wolnostojący.

Myśląc o zakupie segmentu, warto również pamiętać, że społeczności powstałe na osiedlach domów szeregowych sprzyjają wyższemu poczuciu bezpieczeństwa ich mieszkańców. Wynika to z tego, że sąsiedzi się znają i niejednokrotnie pomagają sobie wzajemnie.

Własny ogród

Polski rynek nieruchomości powoli przejmuje trendy z zachodu, gdzie głównym przedmiotem obrotu nie są mieszkania, lecz domy. Entuzjaści tego rodzaju inwestycji cenią sobie posiadanie własnego ogrodu i tarasu. Elementy te stają się na tyle ważne, iż dla nich jesteśmy skłonni wyprowadzić się z centrum miasta. Niestety koszt zakupu gruntu niejednokrotnie uniemożliwia wybudowanie własnego domu. W tej sytuacji nabywcy bardzo często decydują się na kupno szeregowca, gdyż to on właśnie zapewnia komfort mieszkania zbliżony do tego, jaki oferuje dom wolnostojący. Marzenie o posiadaniu własnego ogrodu z miejscem do grillowania, grządkami warzyw i rabatą pięknych kwiatów zostaje spełnione. – Dzięki oferowanym przez nas w standardzie oknom przesuwnym, mieszkańcy Nowego Konika w ciepłe dni mogą bez problemu powiększyć salon swojego domu o przestrzeń ogrodu, uzyskując dodatkowy, „zielony pokój”. To sprzyja kontaktom z przyrodą i przebywaniu na świeżym powietrzu – mówi Piotr Swoboda.

Segment to inwestycja stanowiąca doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą mieć własny ogród i nieco więcej życiowej przestrzeni, a z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego domu. Dlatego wyprowadzając się za miasto, warto pomyśleć o zaletach zabudowy szeregowej.

PR

LA

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

mieszkanie Koninko domy dom nieruchomości

Zobacz także...

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

2021-02-02

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. więcej...

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

2021-01-25

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

Montaż paneli podłogowych oparty jest obecnie na innowacyjnym systemie zatrzaskowym. Do położenia paneli nie potrzebujesz gwoździ lub kleju, a sama praca jest bardzo przyjemna. więcej...

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

2020-12-22

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

Idealnym źródłem ciepła dla każdego rodzaju budynku jest oczywiście pompa ciepła. Urządzenie to posiada mnóstwo zalet, które z całą pewnością przekonują do jego zakupu. więcej...

Nawilżacz ultradźwiękowy

2020-11-26

Nawilżacz ultradźwiękowy

Okres grzewczy jest bez wątpienia trudny dla naszego zdrowia i samopoczucia. Oczywiście każdy lubi wchodzić z mrozu do ciepłego mieszkania, lecz po kilku godzin przebywania w takim miejscu, prawdopodobnie będziemy zmuszeni konfrontować się z wysuszeniem skóry i śluzówki nosa. więcej...

Jak wybrać płytki?

2020-10-05

Jak wybrać płytki?

Wybór płytek nie jest prosty. Każdy, kto twierdzi, że to bułka z masłem, widocznie dawno nie przeprowadzał remontu. Ogrom dostępnych rozwiązań sprawia, że decyzja o wyborze producenta płytek przychodzi z trudem. W poniższym tekście podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając płytki. Czy lepiej jest kierować się ich ceną, czy atrakcyjnym designem? więcej...