budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Rusztowania aluminiowe – wszystko, co warto wiedzieć

2021-02-02

Materiał ten jest nowoczesny i ma wiele zalet, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje rusztowania stalowe starszej generacji oraz drewniane konstrukcje, które nie należą do najbezpieczniejszych.

Rusztowania aluminiowe – dla kogo?

Rusztowanie aluminiowe stało się obecnie niezbędnym narzędziem pracy dla wielu branży. Wykorzystują je zarówno firmy remontowe i budowlane, jak i konstruktorskie oraz instalacyjne. Rusztowania są również pomocne w pracy profesjonalnych firm sprzątających oraz magazynów, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą korzystać z wózków widłowych.

Dostępne w sprzedaży rusztowania aluminiowe można zakupić w wielu wariantach dopasowanych do swoich potrzeb. W praktyce rusztowanie to stanowi bardzo prostą konstrukcję – na połączonych ze sobą słupach nośnych montuje się platformy poziome, na których stajemy podczas wykonywania pracy. Ważnymi elementami konstrukcji są akcesoria zabezpieczające, które dbają o komfort pracy oraz bezpieczeństwo.

Rodzaje rusztowań aluminiowych

Jak sama nazwa wskazuje, rusztowania aluminiowe wykonane są z aluminium anodowanego, które ma wiele zalet. W sprzedaży dostępne są 2 podstawowe typy konstrukcji:

  • Tradycyjne, stojące – klasyczna konstrukcja stojąca charakteryzuje się doskonałą stabilnością oraz bezpieczeństwem, a rusztowania tego typu mogą osiągać znaczne wysokości (w zależności od potrzeb). Do aluminiowej konstrukcji najczęściej montuje się drewniane lub metalowe platformy, na których można stawać. Jedne z najnowocześniejszych rozwiązań umożliwiają ich poziome przesuwanie, dzięki czemu rusztowań nie trzeba często przestawiać z miejsca na miejsce.
  • Jezdne – to rozwiązania dla branży, które ze względu na swój charakter pracy wymagają częstego przestawiania rusztowań. Konstrukcje tego typu u podstawy mają zamontowane kółka, które ułatwiają przesuwanie rusztowań w dowolne miejsce. Modele te wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają samoistnemu przesuwaniu się konstrukcji podczas użytkowania.

Zalety rusztowań aluminiowych

Profesjonalne rusztowania aluminiowe zakupione u zaufanego producenta lub dystrybutora takiego jak dramix.pl mają wiele zalet, które wpływają na komfort ich użytkowania oraz bezpieczeństwo pracowników. Konstrukcje wykonane z aluminium wyróżniają się przede wszystkim doskonałą trwałością nieustępującą w niczym stali. Mają one jednak znaczną przewagę pod względem masy, ponieważ aluminium słynie ze swojej niewielkiej wagi. Dzięki temu rusztowania są bardzo przyjazne podczas rozstawiania i składania oraz przenoszenia i transportu do miejsca docelowego. Dodatkowym ułatwieniem są przemyślane projekty, dzięki którym rusztowanie po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca.

 

 

Rusztowania aluminiowe

 

To jednak nie wszystkie plusy, jakie posiadają rusztowania aluminiowe. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na korozję, dzięki czemu konstrukcje mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynku, ale również na dworze. Zmienne warunki atmosferyczne, nie stanowią dla nich żadnego problemu. Co więcej, wykorzystywana podczas produkcji stal anodowana jest odporna na zabrudzenia, dzięki czemu rusztowania łatwo utrzymać w czystości. To bardzo ważna zaleta z punktu widzenia firm usługowych, ponieważ stan i wygląd rusztowań bardzo często jest ich wizytówką.

Podczas zakupu rusztowania, należy upewnić się, z jakich materiałów zostało ono wykonane oraz czy w cenie otrzymujesz dodatkowe akcesoria. Pamiętaj również, że aby konstrukcja była stabilna i bezpieczna dla pracowników, wybrany model musi posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa, które są gwarancją jakości. Kupując rusztowania u sprawdzonych sprzedawców, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i doradztwo, a także długi okres gwarancji. Dzięki temu nie musisz obawiać się o ewentualne usterki, które jednak ze względu na prostą budowę rusztowań zdarzają się naprawdę rzadko.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

ściany rusztowania remonty budowa

Zobacz także...

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

2021-01-25

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

Jednym z najważniejszych zadań nowoczesnego budownictwa jest dążenie do minimalizowania zużycia surowców oraz energii. Dotyczy to zarówno materiałów budowlanych, jak i takich elementów, jak drzwi czy okna. więcej...

Czym są i kiedy stosuje się usługi dźwigowe?

2020-12-23

Czym są i kiedy stosuje się usługi dźwigowe?

Dźwig bywa niezastąpiony w przeróżnych sytuacjach. Obecnie trudno wyobrazić sobie sprawną realizację prac budowlanych, remontowych, montażowych, czy transportowych bez udziału tego typu maszyny. Wszędzie tam, gdzie trzeba ponieść i przemieścić wielki obiekt w inne miejsce lub na inną wysokość, dźwig to po prostu konieczność. Dla realizacji konkretnych robót nie musisz kupować sprzętu. Obecnie całkiem opłacalnym rozwiązaniem jest jego wynajem lub skorzystanie z kompleksowych usług dźwigowych dostarczanych przez zewnętrzną firmę. Co warto wiedzieć w tym zakresie? więcej...

Zadbaj o swoje maszyny budowlane

2020-10-30

Zadbaj o swoje maszyny budowlane

Maszyny budowlane, określane często mianem sprzętu ciężkiego, zbudowane są z wielu elementów i podzespołów. więcej...

Jak wykorzystać piękno drewna w trakcie prac wykończeniowych

2020-10-02

Jak wykorzystać piękno drewna w trakcie prac wykończeniowych

Naturalne drewno to najszlachetniejszy z materiałów powszechnie wykorzystywanych w budownictwie i wystroju wnętrz. Choć z biegiem dziejów coraz mniej stawia się domów z drewna, to nadal jest ono powszechnie wykorzystywane w branży - nie jako budulec, ale jako element wykończenia. więcej...

Płytki granitowe - styl i elegancja

2020-09-28

Płytki granitowe - styl i elegancja

Wykończenie podłóg jest kwestią, do której osoby zajmujące się aranżacją wnętrz przywiązują dużą wagę. Posadzki w miejscach szczególnie uczęszczanych i narażonych na intensywną eksploatację muszą być wykonane z materiałów trwałych, odpornych na ścieranie, a jednocześnie łatwych w pielęgnacji i konserwacji. więcej...