budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Powiew starożytności w Twoim domu - styropianowe pilastry

2012-01-17

Nie tylko wśród historyków jest wielu miłośników starożytnej architektury, surowej formy kolumn doryckich, czy wyrafinowanej finezji stylu jońskiego. Ludzie, którzy urządzają swoje mieszkania lub chcą wprowadzić zmiany zgodne ze swoimi zainteresowaniami, chętnie sięgają po antyczne stiuki, trawertyny, czy sztukaterię. Czasami jest to pełna stylizacja na antyczne wnętrze, czasami drobna zmiana podkreślająca inspirację grecką lub rzymską historią.

Projektanci marki DECOSA proponują miłośnikom klasycznych wnętrz pilastry i kolumny wykonane ze styropianu-stylizowane na starożytne, rzymskie filary, dzięki którym będzie można poczuć powiew historii we wnętrzu własnego mieszkania.

Starożytne kolumny charakteryzują się bardzo gładką, elegancką fakturą do złudzenia przypominającą gipsową strukturę.

Wszyscy zainteresowani stylem antycznym w swoim domu mają więc gotowe rozwiązanie, które pozwala im zrealizować swoje pomysły o pałacowym wnętrzu. Nie wymaga to angażowania stylisty, czy projektanta wnętrz. Smukły pilaster nada domowemu wnętrzu unikalny antyczny charakter.

Pilastry oferowane przez firmę Saarpor, składają się z trzech podstawowych elementów, nawiązujących do budowy rzymskich kolumn: kolumny o wysokości 2m, ozdobnej głowicy i cokołu. Są odporne na wilgoć, lekkie w transporcie i łatwe w montażu, do którego należy użyć jedynie bezrozpuszczalnikowego kleju.

Pilastry można zastosować w aranżacji kuchni, łazienki lub w salonie w zależności od potrzeb oraz pomysłu. Jeśli komuś bardzo zależy na odtworzeniu magii dawnych czasów w całym mieszkaniu, pragnie zamienić swoje wnętrze w wystawną, rzymską rezydencję, pilastry w każdym pomieszczeniu podkreślą wyjątkowy, dekoracyjny styl. Efekt można osiągnąć niskim kosztem, gdyż pilastry dostępne są w niskich cenach.

Filary mogą stanowić ozdobę ścian, mogą też być elementem wykończenia kominka, imitacji podpórki półek, czy obramowania drzwi i okien. Są odporne na wilgoć, można je wykorzystać w aranżacji antycznej kuchni, czy łazienki.

Sztukateria, w tym styropianowe pilastry, tak jak kiedyś wzbogaca wnętrze, zachwyca ludzi elegancją i wystawnością, nawiązaniem do klasyki. Pozwala podróżować w czasie, do epoki, w której sztuka i architektura olśniewała swoją precyzyjną kompozycją, indywidualnym i niepowtarzalnym stylem.

Pilastry mogą wyróżnić każde wnętrze, harmonijnie połączyć nowoczesność i tradycję. Dodatkowo, można im nadać dowolnie wybrany kolor, tak, aby pasowały do każdej kolorystyki wnętrza.


Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

DECOSA Pilastry dom firmy budowlane informacje budowlane

Zobacz także...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

2021-02-02

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. więcej...

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

2021-01-25

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

Montaż paneli podłogowych oparty jest obecnie na innowacyjnym systemie zatrzaskowym. Do położenia paneli nie potrzebujesz gwoździ lub kleju, a sama praca jest bardzo przyjemna. więcej...

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

2020-12-22

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

Idealnym źródłem ciepła dla każdego rodzaju budynku jest oczywiście pompa ciepła. Urządzenie to posiada mnóstwo zalet, które z całą pewnością przekonują do jego zakupu. więcej...

Remont mieszkania - jak się do niego przygotować?

2020-10-02

Remont mieszkania - jak się do niego przygotować?

Generalny remont mieszkania to nie lada wyzwanie, zarówno od strony finansowej, jak i organizacyjnej. Jeśli do tego w mieszkaniu tym przebywamy na co dzień, niezbędne będzie właściwe zaplanowanie czasu remontu, ze względu na niedogodności w codziennym funkcjonowaniu, które mogą pojawić się podczas trwania prac. więcej...