budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Oras Eterna z rączką natrysku Oras Natura – zestaw który oszczędza za nas

2013-02-01

Zamiana codziennych kąpieli w wannie na prysznic jest pierwszym krokiem ku oszczędnościom na rachunkach za wodę. Możemy jednak pójść o krok dalej. Montaż termostatycznej baterii Oras Eterna w zestawie z rączką natrysku Oras Natura pomoże nam zmniejszyć zużycie wody o 50%. Gdy zaufamy wbudowanemu w baterię przyciskowi EcoLed i ograniczymy czas trwania prysznica oszczędności mogą wynieść nawet ponad 1.800 zł w skali roku.

Patrząc na wciąż rosnące rachunki za wodę każdy z nas zastanawia się co można jeszcze zrobić aby zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach. Rezygnacja z codziennych kąpieli na rzecz prysznica jest krokiem w dobrą stronę – to jednak za mało. Na pomoc mogą przyjść nam nowoczesne i ekologiczne produkty.

Firma Oras ma w swojej ofercie technologicznie zaawansowaną linię Oras Eterna, która dba
o mniejsze zużycie wody za nas. Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie i czas kończyć prysznic. Jeżeli kąpiel zostanie zakończona w ciągu 2 minut światło na baterii pozostaje zielone. Jeśli jednak po 2 minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać czerwonym światłem. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Oczywiście, baterie Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne użytkownikom, więc cały mechanizm eko i sygnalizację świetlną można wyłączyć w dowolnym momencie.

Bateria Oras Eterna w zabawny sposób zachęca nas do brania krótszych i przez to bardziej ekologicznych i ekonomicznych pryszniców. Dane mówią same za siebie – 4 osobowa rodzina, której członkowie codziennie korzystają z prysznica przy obniżeniu czasu kąpieli z 20 do 2 minut, może zaoszczędzić ponad 1.800 zł na rachunkach za wodę.

Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędnościach, powinniśmy połączyć termostatyczną baterię Oras Eterna z ekologicznym zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50 % wody mniej. Rączka natrysku Oras Natura wyposażona jest w specjalny przycisk Eco. Jedno naciśnięcie przycisku natychmiast ogranicza pobór wody i energii, niezbędnej do jej ogrzania o połowę.

Firma Oras przeprowadziła testy tego ekologicznego i ekonomicznego zestawu składającego się z termostatycznej baterii Oras Eterna i rączki natrysku Oras Natura. Poniżej komentarze testujących zestawy osób:

„W naszej rodzinie czas który spędzamy pod prysznicem uległ widocznemu skróceniu – wcześniej spędzaliśmy  w kabinie prysznicowej 15-20 minut. Teraz po wypróbowaniu baterii Oras Eterna czas naszych kąpieli zmniejszył się do 4 minut lub nawet mniej. Jestem przekonana, że wpłynie to na duże oszczędności w rachunkach za wodę w dłuższym rozrachunku. Gdy ma się rodzinę składającą się z pięciu osób rachunki za zużycie wody stanowią istotną część naszych wydatków. Dzięki baterii Oras Eterna oszczędzanie stało się bardzo proste.”

„Bateria jest bardzo prosta w użyciu. Dzięki łatwemu w użyciu panelowi dotykowemu w szybki sposób można wyłączyć strumień wody, gdy nie jest ona potrzebna – np. gdy aplikujemy szampon. Możemy to zrobić nawet na bardzo krótką chwilę bez konieczności martwienia się o ponowne dostosowywanie mocy i temperatury wody.”

„To połączenie baterii Oras Eterna i zestawu natryskowego Oras Natura zmieniło zwyczaje kąpielowe w naszej rodzinie. Wcześniej wszyscy braliśmy długie prysznice, ale w trakcie testów nieuzasadnione marnotrawstwo wody w kabinie prysznicowej się skończyło. Bez tego doświadczenia w dalszym ciągu wylewalibyśmy niepotrzebnie litry wody
w trakcie codziennych kąpieli. Dla dzieci używanie tej baterii to czysta zabawa. Rywalizują ze sobą – kryterium jest długość kąpieli. Ten kto zmieści się w zielonym świetle wygrywa.”

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

dom informacje budowlane krany mieszkanie Oras łazienka

Zobacz także...

Kupno mieszkania. Którą kondygnację wybrać?

2020-06-04

Kupno mieszkania. Którą kondygnację wybrać?

Planujesz zakup mieszkania już od dłuższego czasu? Zdążyłeś omówić ten temat ze znajomymi i rodziną? Na pewno nie raz słyszałeś różne, często sprzeczne rady odnośnie wyboru właściwego piętra. W poniższym tekście spróbujemy usystematyzować wiedzę na temat wad i zalet mieszkań na różnych kondygnacjach, zwłaszcza tych budzących największe emocje, a więc na parterze i na najwyższym piętrze. więcej...

Zakup mieszkania dla dzieci - inwestycja w przyszłość

2020-05-26

Zakup mieszkania dla dzieci - inwestycja w przyszłość

Odpowiedzialne zarządzanie środkami, jak i mądre inwestowanie jest w tych czasach bardzo ważne, dlatego o przyszłości swoich dzieci warto myśleć już od najmłodszych lat. Zapewnienie dziecku dobrego startu w dorosłość to prawdziwe wyzwanie finansowe. Jedni rodzice wybierają konta oszczędnościowe, tradycyjne lokaty, a inni decydują się na zakup nieruchomości. Podpowiadamy, czy zakup mieszkania dla dziecka może być dobrą inwestycją w przyszłość? więcej...

Niedoceniony element designu wnętrz – włącznik światła

2020-02-14

Niedoceniony element designu wnętrz – włącznik światła

Włącznik światła to element wyposażenia wnętrz, o którym chyba większość osób myśli najmniej, nawet jeśli przykładają olbrzymią troskę do szczegółowej aranżacji domowej przestrzeni. Ot, nieistotny detal. Jednak czy na pewno? więcej...

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

2020-02-10

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

Hale stalowe to nowoczesne konstrukcje, które cechują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest ich wysoka uniwersalność. Takie obiekty mogą zostać w stu procentach przystosowane do indywidualnych potrzeb. więcej...

Co powinna zawierać umowa deweloperska?

2020-01-10

Co powinna zawierać umowa deweloperska?

Na początku, gdy kupujesz nowe mieszkanie, musisz zawrzeć umowę deweloperską. Konieczne jest, aby była korzystna dla obu stron Musi przede wszystkim zabezpieczać nabywcę. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed jej podpisaniem. więcej...