Dobre wyniki sprzedaży Unidevelopment S.A.

Wbrew obawom znacznej części ekspertów pierwsza połowa tego roku okazała się udanym okresem dla wielu firm z branży deweloperskiej. Przykładem są wyniki spółki Unidevelopment, która od stycznia odnotowała bardzo dobrą sprzedaż. Ożywienie widoczne było przede wszystkim w przypadku dwóch kluczowych inwestycji mieszkaniowych firmy – poznańskiej Hevelii i warszawskiego Point House.
Od początku roku Unidevelopment sprzedał 97 mieszkań1. Dla porównania w całym 2012 roku spółka podpisała umowy na niespełna 70 lokali.

„Wyniki naszej firmy oraz największych deweloperów w Polsce pokazują, że spółki posiadające dobrą ofertę są obecnie w stanie sprzedawać mieszkania w satysfakcjonującym tempie. To sygnał, który pozwala nam z jeszcze większym optymizmem patrzeć na kolejne miesiące. Projekty, które są aktualnie w naszej ofercie oraz te, które zamierzamy rozpocząć w najbliższej przyszłości postrzegamy jako bardzo bezpiecznie i wyróżniające się na rynku.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A.

Jedną z inwestycji, dzięki którym spółka osiągnęła tak dobre wyniki sprzedaży, jest poznańska Hevelia, powstającą u zbiegu ulic Heweliusza i Palacza. Od początku roku klienci kupili tu już 45 mieszkań. W ofercie pozostały lokale o powierzchni od 24 m2 do 93 m2, w cenach rozpoczynających się od 6 100 zł za mkw.. Osiedle wyróżnia się na rynku m.in. kameralnym charakterem i architekturą dopasowaną do sąsiadującej z nim niską zabudową. Klienci cenią też zaciszne położenie Hevelii w bezpośrednim sąsiedztwie parku miejskiego, ale umożliwiające jednocześnie szybkie przedostanie się do centrum miasta. Budowa osiedla jest już na zaawansowanym etapie. Na początku lipca ukończono prace konstrukcyjne. Cała inwestycja zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku.

Ostanie miesiące były również bardzo udanym okresem w sprzedaży mieszkań w budynku Point House na warszawskim Mokotowie. Choć na początku tego roku było sprzedanych prawie 80% z 236 lokali, to i tak spółka odnotowała wyraźne zwiększenie zainteresowania inwestycją wśród klientów. Dzięki temu od stycznia 2013 r. do chwili obecnej sprzedano 48 mieszkań. W ofercie pozostało już tylko 5 lokali.

Spółka Unidevelopment sprzedaje również mieszkania na osiedlu Lykke, powstającym na warszawskiej Białołęce oraz w budynku Praga Square zlokalizowanym na stołecznym Targówku. W najbliższym czasie firma planuje ponadto realizację kolejnej inwestycji w Poznaniu – osiedla przy ul. Stefana Czarnieckiego, gdzie w trzech etapach wybudowanych zostanie łącznie 481 lokali. Spółka działa też na rynku komercyjnym. Obecnie trwają prace nad projektem biurowym Wola House w przy Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie.

Unidevelopment S.A. jest deweloperem o ugruntowanej pozycji na rynku, należącym do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy Unibep. Jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Kompleksowa oferta Unidevelopment obejmuje zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych jak i obiekty biurowe realizowane z wykorzystaniem ekologicznych metod pracy i materiałów z certyfikatami środowiskowymi.

1 Liczba sprzedanych mieszkań w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 lipca 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *