budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Nowa inwestycja na skraju puszczy

2011-10-11

Zielona Dolina to nowe, wyjątkowe osiedle pod Poznaniem, które powstaje na malowniczych terenach Kobylnicy, na skraju Puszczy Zielonka. Nowoczesna architektura budynków, położonych w naturalnej dolinie, otoczonej z trzech stron gęstym lasem – to atuty, jakich nie ma żadne podpoznańskie osiedle.
       
       Osiedle Zielona Dolina potwierdza założenie, że budynki powstające w podmiejskich lokalizacjach współgrają z wszechobecną zielenią. Ideą przewodnią projektu jest jak najmniejsza ingerencja w naturalny układ doliny. Nieskomplikowana architektura budynków i zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych sprawia, że osiedle doskonale wpasowuje się w otaczający je kompleks leśny i nie zaburza naturalnej harmonii.

       - Nieoficjalnie mówi się, że lokalizacja naszej inwestycji jest jedną z najlepszych obecnie na rynku w powiecie poznańskim. Usytuowanie budynków w naturalnej, pięknej dolinie otoczonej lasem, jest naprawdę niepowtarzalne - mówi Filip Przyłuski, Prezes Zarządu spółki Zielona Dolina, inwestora osiedla w Kobylnicy.

       Zieloną Dolinę utworzą dwa trzykondygnacyjne, kameralne budynki, oferujące przestronne i funkcjonalne dwu- i trzypokojowe mieszkania. Każde z nich będzie posiadać balkon, zaś w przypadku mieszkań parterowych będą to bezpośrednie wyjścia na należące do tych mieszkań ogrody sąsiadujące z lasem. Plac zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji zaplanowano tak, by nie straciły niepowtarzalnej atmosfery leśnej polany.

       Kaskadowa zabudowa zostanie wkomponowana w naturalnie ukształtowaną dolinę Puszczy Zielonka, a budynki o jasnej, eleganckiej kolorystyce, wykończone będą z użyciem naturalnych i ekologicznych materiałów, takich jak kamień, szkło czy drewno. W hali garażowej przygotowanych będzie 75 miejsc parkingowych, a ich liczba przekraczać będzie liczbę lokali. Mieszkania zaprojektowano tak, aby każde z nich miało jak najbardziej funkcjonalny układ oraz by istniała możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni.

       - Łącznie w obu budynkach oddanych do użytku zostanie 69 mieszkań o powierzchni od 46 do 74 mkw. Termin realizacji to koniec 2012 roku. Ceny są bardzo atrakcyjne i kształtują się na poziomie od 4.500 zł brutto - mówi prezes Filip Przyłuski. Spółka planuje w przyszłości rozbudowę osiedla do 165 lokali.

       Niezaprzeczalnym atutem Zielonej Doliny jest jej lokalizacja. Kobylnica to urocza miejscowość leżąca na granicy Puszczy Zielonka, usytuowana zaledwie 13 km od centrum Poznania. Lokalizacja osiedla gwarantuje komfort ciszy i spokoju, w połączeniu z rozwiniętą infrastrukturą i dogodną siecią drogowo-komunikacyjną w kierunku aglomeracji poznańskiej. Alternatywą dla podróży własnym autem jest możliwość skorzystania z publicznych i prywatnych linii autobusowych, a także pociągu, który w kilkanaście minut dociera do Dworca Głównego w Poznaniu. Dodatkowo za atrakcyjnością lokalizacji przemawia z jednej strony bezpośrednie sąsiedztwo kompleksów leśnych, bogatych w szlaki spacerowo-przyrodnicze, z drugiej zaś bliskość zaplecza oświatowego i sportowo-wypoczynkowego. Okolica obfituje w szereg atrakcji: jeziora, stadniny koni, basen w Swarzędzu, park linowy tuż przy osiedlu, czy park wodny w Koziegłowach. Dla zwolenników sportu wyższych lotów nie lada gratką będzie Aeroklub Poznański, znajdujący się zaledwie 4 km od Zielonej Doliny.

       Osiedle tworzy spójną strukturę zapewniającą swoim mieszkańcom pełen komfort. Kompleks posiada gotowe zaplecze w Kobylnicy, które zaspokoi podstawowe potrzeby bez konieczności wyjazdu do miasta. Na miejscu znajdują się m.in. przedszkole, szkoła podstawowa, publiczny ośrodek zdrowia, prywatne praktyki lekarskie, kościół, restauracje oraz punkty handlowo-usługowe.

źródło: PR

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Poznań osiedla informacje budowlane Zielona Dolina

Zobacz także...

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych? więcej...

Starołęcka Dolina na półmetku

2016-09-19

Starołęcka Dolina na półmetku

Starołęcka Dolina to najnowsza poznańska inwestycja firmy Budnex. Deweloper przy ul. Śliskiej realizuje dwa budynki mieszkalne ze 105 lokalami. Prace nad nimi są już bardzo zaawansowane, a niebawem zostanie otwarte biuro sprzedaży na terenie osiedla. Pierwsze mieszkania trafią do nowych właścicieli w trzecim kwartale 2017 roku. więcej...

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

2016-04-19

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

Średni, murowany dom na wsi, za mniej niż pół miliona, zbudowany na kredyt, jako spełnienie marzeń. Taki jest statystyczny polski dom, według Oferteo.pl. Badania portalu podsumowujące rok 2015 pokazują, że większość trendów trzyma się mocno od lat, a nowinki są jeszcze mało popularne. więcej...

Potarguj się o mieszkanie na MTP

2016-02-11

Potarguj się o mieszkanie na MTP

Dla poszukujących mieszkaniowych okazji, zbliżający się weekend będzie nie lada gratką. 13 i 14 lutego w pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Mieszkań i Domów. Warto w ten weekend rozejrzeć się za wymarzonym M, bo wystawcy przygotowali specjalne oferty. więcej...

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

2016-02-03

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości? więcej...