budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Moda na budowę domu

2011-06-08

Czy wyszliśmy z kryzysu? Jest to pytanie jakie należy kierować do ekonomistów. Branża budowlana jest zawsze odzwierciedleniem sytuacji panującej w kraju. W ostatnich latach wiele inwestycji było zamrożonych i inwestorzy wstrzymywali się z rozpoczęciem nowych.

-Trzeba pamiętać, że od chwili uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę inwestycję należy rozpocząć w ciągu 2-ch lat. - informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Obecnie wzrasta liczba rozpoczynanych budów. W styczniu i lutym 2011r. deweloperzy uruchomili budowy dzięki którym przybędzie o 22% więcej mieszkań niż w takim samym okresie 2010 r. Wg informacji GUS w styczniu i lutym 2011r. rozpoczęto budowę 13678 mieszkań.

Najwięcej w Polsce budują jednak nie deweloperzy, lecz inwestorzy indywidualni, w styczniu i lutym 2011r. prawie 65% nieruchomości oddanych do użytku to właśnie inwestycje inwestorów indywidualnych. Najwięcej jest wśród nich domów jednorodzinnych, i tak prawie 14 tys. domów zrealizowano na Mazowszu.

Najwięcej domów buduje się w gminach otaczających duże ośrodki miejskie. W okolicach Warszawy najczęściej z południowo-zachodniej strony co jest związane z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną w tej części miasta. Inne duże miasta też nie mogą pozostać w tyle rozbudowując infrastrukturę komunikacyjną, jak i sieci energetyczne czy wodno-kanalizacyjne.

- Gdy możemy niskimi nakładami finansowymi podłączyć nasz dom do pełnej infrastruktury mając jednocześnie dostęp do dobrej drogi to jest to już połowa sukcesu. Wcześniej konieczny jest wybór odpowiedniego projektu domu. Nasze biuro posiada bogatą ofertę gotowych projektów domu. Aktualnie największą popularnością cieszą się projekty z domów podmiejskich, w których rozwiązania architektoniczne, a zwłaszcza detale, w większym stopniu czerpią z wzorców szlacheckiego dworku, ale też z miejskiej kamienicy lub willi, niż z lokalnego budownictwa wiejskiego. - dodaje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Aglomeracje miejskie w coraz większym stopniu wchłaniają otaczające je tereny.

Projekty domów podmiejskich ułatwiają zaszczepianie na tych obszarach architektury, która z poszanowaniem ich niezurbanizowanego charakteru rozszerzy kulturowy zasięg miasta. W projektach domów podmiejskich znaleźć więc można portyki kolumnowe, urozmaicenia w postaci wielokątnych ryzalitów, dekoracyjne balkony, fantazyjne lukarny i wieżyczki.

Okna podzielone na drobne kwatery i ujęte w ozdobne opaski. Będzie tu więcej dekoracyjnych listew na elewacjach niż prostych, rustykalnych elementów drewnianych.

Źródło: www.archeton.pl

za: www.otwarty.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane gospodarka dom budowa Archeton inwestycje budowlane

Zobacz także...

Czy warto zainwestować w agregat prądotwórczy na użytek domowy?

2019-12-12

Czy warto zainwestować w agregat prądotwórczy na użytek domowy?

Energia elektryczna zasila wiele urządzeń codziennego użytku, jak również różnego rodzaju instalacji czy systemów ogrzewania. więcej...

Asfalt w workach - do czego służy i jakie ma zalety?

2019-11-29

Asfalt w workach - do czego służy i jakie ma zalety?

Wśród produktów służących do budowy dróg znaleźć można asfalt w workach. Jest to nowoczesna mieszanka, którą stosuje się na zimno do napraw ubytków w jezdniach, chodnikach, na placach parkingowych i wszelkich innych nawierzchni asfaltowych lub betonowych. Ze względu na swoje właściwości jest wyjątkowo łatwa w użyciu i ma szerokie zastosowanie. więcej...

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

2019-11-14

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

Rynek nieruchomości w Lublinie ma się coraz lepiej, a co więcej – ciągle się rozwija. Co roku przybywa coraz więcej mieszkań, a zapotrzebowanie nie maleje! Ciągle pojawiają się nowe firmy deweloperskie, które oferują swoje usługi. Jak wybierać dobrego dewelopera? więcej...

Eko trendy w dekoracji wnętrz – na czym polegają i jak je stosować?

2019-11-07

Eko trendy w dekoracji wnętrz – na czym polegają i jak je stosować?

Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach dla designu. Równolegle obowiązują różne tendencje, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Od kilku sezonów niezmiernie popularne są style skandynawskie, które w ostatnim czasie zyskały silnych konkurentów w postaci art déco oraz pochodnych boho, w tym stylu globalnego nomady, gromadzącego pamiątki i artefakty z różnych zakątków świata. więcej...

Węże do gazów – rodzaje i zastosowanie

2019-09-19

Węże do gazów – rodzaje i zastosowanie

Wielu z nas wydawać się może, że dostępne na rodzimym rynku węże i szlauchy charakteryzują się wysoką uniwersalnością. Zakładamy, że ten sam produkt może być wykorzystany do podlewania ogródka jak i do transportu na znaczne odległości różnorakich substancji chemicznych – nic jednak bardziej mylnego. więcej...