budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Moda na budowę domu

2011-06-08

Czy wyszliśmy z kryzysu? Jest to pytanie jakie należy kierować do ekonomistów. Branża budowlana jest zawsze odzwierciedleniem sytuacji panującej w kraju. W ostatnich latach wiele inwestycji było zamrożonych i inwestorzy wstrzymywali się z rozpoczęciem nowych.

-Trzeba pamiętać, że od chwili uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę inwestycję należy rozpocząć w ciągu 2-ch lat. - informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Obecnie wzrasta liczba rozpoczynanych budów. W styczniu i lutym 2011r. deweloperzy uruchomili budowy dzięki którym przybędzie o 22% więcej mieszkań niż w takim samym okresie 2010 r. Wg informacji GUS w styczniu i lutym 2011r. rozpoczęto budowę 13678 mieszkań.

Najwięcej w Polsce budują jednak nie deweloperzy, lecz inwestorzy indywidualni, w styczniu i lutym 2011r. prawie 65% nieruchomości oddanych do użytku to właśnie inwestycje inwestorów indywidualnych. Najwięcej jest wśród nich domów jednorodzinnych, i tak prawie 14 tys. domów zrealizowano na Mazowszu.

Najwięcej domów buduje się w gminach otaczających duże ośrodki miejskie. W okolicach Warszawy najczęściej z południowo-zachodniej strony co jest związane z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną w tej części miasta. Inne duże miasta też nie mogą pozostać w tyle rozbudowując infrastrukturę komunikacyjną, jak i sieci energetyczne czy wodno-kanalizacyjne.

- Gdy możemy niskimi nakładami finansowymi podłączyć nasz dom do pełnej infrastruktury mając jednocześnie dostęp do dobrej drogi to jest to już połowa sukcesu. Wcześniej konieczny jest wybór odpowiedniego projektu domu. Nasze biuro posiada bogatą ofertę gotowych projektów domu. Aktualnie największą popularnością cieszą się projekty z domów podmiejskich, w których rozwiązania architektoniczne, a zwłaszcza detale, w większym stopniu czerpią z wzorców szlacheckiego dworku, ale też z miejskiej kamienicy lub willi, niż z lokalnego budownictwa wiejskiego. - dodaje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Aglomeracje miejskie w coraz większym stopniu wchłaniają otaczające je tereny.

Projekty domów podmiejskich ułatwiają zaszczepianie na tych obszarach architektury, która z poszanowaniem ich niezurbanizowanego charakteru rozszerzy kulturowy zasięg miasta. W projektach domów podmiejskich znaleźć więc można portyki kolumnowe, urozmaicenia w postaci wielokątnych ryzalitów, dekoracyjne balkony, fantazyjne lukarny i wieżyczki.

Okna podzielone na drobne kwatery i ujęte w ozdobne opaski. Będzie tu więcej dekoracyjnych listew na elewacjach niż prostych, rustykalnych elementów drewnianych.

Źródło: www.archeton.pl

za: www.otwarty.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane gospodarka dom budowa Archeton inwestycje budowlane

Zobacz także...

Kupno mieszkania. Którą kondygnację wybrać?

2020-06-04

Kupno mieszkania. Którą kondygnację wybrać?

Planujesz zakup mieszkania już od dłuższego czasu? Zdążyłeś omówić ten temat ze znajomymi i rodziną? Na pewno nie raz słyszałeś różne, często sprzeczne rady odnośnie wyboru właściwego piętra. W poniższym tekście spróbujemy usystematyzować wiedzę na temat wad i zalet mieszkań na różnych kondygnacjach, zwłaszcza tych budzących największe emocje, a więc na parterze i na najwyższym piętrze. więcej...

Niedoceniony element designu wnętrz – włącznik światła

2020-02-14

Niedoceniony element designu wnętrz – włącznik światła

Włącznik światła to element wyposażenia wnętrz, o którym chyba większość osób myśli najmniej, nawet jeśli przykładają olbrzymią troskę do szczegółowej aranżacji domowej przestrzeni. Ot, nieistotny detal. Jednak czy na pewno? więcej...

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

2020-02-10

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

Hale stalowe to nowoczesne konstrukcje, które cechują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest ich wysoka uniwersalność. Takie obiekty mogą zostać w stu procentach przystosowane do indywidualnych potrzeb. więcej...

Klej do korka ściennego – kiedy i jak go wykorzystywać

2020-01-27

Klej do korka ściennego – kiedy i jak go wykorzystywać

Na rynku stale pojawiają się nowe interesujące rozwiązania, które zapewniają użytkownikom maksymalną efektywność, wydajność i atrakcyjne ceny. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że jedne materiały oferują nam dużo więcej od innych. Doskonałym przykładem wykończeń, jest między innymi korek ścienny. Dlaczego? Ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie, które sprzyja pronaturalnemu zachowaniu. Warto jednak wiedzieć, jak wykorzystywać jego potencjał. więcej...

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem?

2020-01-10

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem?

Obecnie rynek deweloperski ma swój dobry czas. Nowe mieszkania bardzo szybko się sprzedają, choć ich ceny są coraz wyższe. Jednocześnie oczekiwania nabywców ciągle się zmieniają. Jakich mieszkań poszukują Polacy? Czy warto kupować je na wynajem? więcej...