budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Moda na budowę domu

2011-06-08

Czy wyszliśmy z kryzysu? Jest to pytanie jakie należy kierować do ekonomistów. Branża budowlana jest zawsze odzwierciedleniem sytuacji panującej w kraju. W ostatnich latach wiele inwestycji było zamrożonych i inwestorzy wstrzymywali się z rozpoczęciem nowych.

-Trzeba pamiętać, że od chwili uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę inwestycję należy rozpocząć w ciągu 2-ch lat. - informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Obecnie wzrasta liczba rozpoczynanych budów. W styczniu i lutym 2011r. deweloperzy uruchomili budowy dzięki którym przybędzie o 22% więcej mieszkań niż w takim samym okresie 2010 r. Wg informacji GUS w styczniu i lutym 2011r. rozpoczęto budowę 13678 mieszkań.

Najwięcej w Polsce budują jednak nie deweloperzy, lecz inwestorzy indywidualni, w styczniu i lutym 2011r. prawie 65% nieruchomości oddanych do użytku to właśnie inwestycje inwestorów indywidualnych. Najwięcej jest wśród nich domów jednorodzinnych, i tak prawie 14 tys. domów zrealizowano na Mazowszu.

Najwięcej domów buduje się w gminach otaczających duże ośrodki miejskie. W okolicach Warszawy najczęściej z południowo-zachodniej strony co jest związane z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną w tej części miasta. Inne duże miasta też nie mogą pozostać w tyle rozbudowując infrastrukturę komunikacyjną, jak i sieci energetyczne czy wodno-kanalizacyjne.

- Gdy możemy niskimi nakładami finansowymi podłączyć nasz dom do pełnej infrastruktury mając jednocześnie dostęp do dobrej drogi to jest to już połowa sukcesu. Wcześniej konieczny jest wybór odpowiedniego projektu domu. Nasze biuro posiada bogatą ofertę gotowych projektów domu. Aktualnie największą popularnością cieszą się projekty z domów podmiejskich, w których rozwiązania architektoniczne, a zwłaszcza detale, w większym stopniu czerpią z wzorców szlacheckiego dworku, ale też z miejskiej kamienicy lub willi, niż z lokalnego budownictwa wiejskiego. - dodaje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Aglomeracje miejskie w coraz większym stopniu wchłaniają otaczające je tereny.

Projekty domów podmiejskich ułatwiają zaszczepianie na tych obszarach architektury, która z poszanowaniem ich niezurbanizowanego charakteru rozszerzy kulturowy zasięg miasta. W projektach domów podmiejskich znaleźć więc można portyki kolumnowe, urozmaicenia w postaci wielokątnych ryzalitów, dekoracyjne balkony, fantazyjne lukarny i wieżyczki.

Okna podzielone na drobne kwatery i ujęte w ozdobne opaski. Będzie tu więcej dekoracyjnych listew na elewacjach niż prostych, rustykalnych elementów drewnianych.

Źródło: www.archeton.pl

za: www.otwarty.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane gospodarka dom budowa Archeton inwestycje budowlane

Zobacz także...

Jakie meble do szarej sypialni?

2018-03-09

Jakie meble do szarej sypialni?

Szary kolor to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacjach wnętrz, zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Jest w tym odcieniu spokój i szlachetność pozwalające na zrelaksowanie się, tak ważne w tym pomieszczeniu, które służy nam po pracowitym dniu. Meble znajdujące się w ofercie WikiMeble https://www.wikimeble.pl/SYPIALNIE pozwalają na efektowne urządzenie szarej sypialni tak, aby nie była ona zbyt smutna i przygnębiająca, a stanowiła harmonijną całość. więcej...

Jak przetrwać remont? Oto Wskazówki, które ułatwią metamorfozę domu

2017-08-28

Jak przetrwać remont? Oto Wskazówki, które ułatwią metamorfozę domu

Remont to wielkie logistyczne przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych oraz tymczasowego funkcjonowania w niesprzyjających warunkach. więcej...

Co powinno znaleźć się w każdej łazience?

2017-08-16

Co powinno znaleźć się w każdej łazience?

Łazienka jest specjalnym miejscem w domu. To do niej zaglądamy zaraz po przebudzeniu i na chwilę przed snem. Bardzo często pełni dla nas wiele różnych funkcji. To w niej się kąpiemy i myjemy zęby, dbamy o urodę i wygląd, uczymy higieny nasze dzieci, relaksujemy się podczas długiej kąpieli w wannie czy robimy pranie. Już na etapie remontu trzeba podjąć decyzję, jakie akcesoria znajdą w łazience swoje miejsce i będą nam służyć przez długie lata. Po zakończeniu prac remontowych wprowadzenie poważniejszych zmian może okazać się niemożliwe. więcej...

Tani alarm na czas budowy – Czy to naprawdę się opłaca?

2017-08-16

Tani alarm na czas budowy – Czy to naprawdę się opłaca?

Osoby budujące własny dom, inwestorzy, często chcą zabezpieczyć każdy element, który został już postawiony, aby mieć nad nim kontrolę. Często chodzi o troskę o okna, instalację elektryczną lub inną. Wtedy tez powstaje pytanie czy lepiej postawić na profesjonalny alarm czy może jednak kupić ten tańszy i pozwolić sobie na tzw. prowizorkę. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednim wyborem i przeanalizować wady i zalety każdego z nich przed ostateczną instalacją. więcej...

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

2017-05-16

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

Okna i przeszklenia są elementami służącymi przede wszystkim do wprowadzania do wnętrza domu jak największej ilości naturalnego światła podwyższającego komfort życia. więcej...