budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Moda na budowę domu

2011-06-08

Czy wyszliśmy z kryzysu? Jest to pytanie jakie należy kierować do ekonomistów. Branża budowlana jest zawsze odzwierciedleniem sytuacji panującej w kraju. W ostatnich latach wiele inwestycji było zamrożonych i inwestorzy wstrzymywali się z rozpoczęciem nowych.

-Trzeba pamiętać, że od chwili uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę inwestycję należy rozpocząć w ciągu 2-ch lat. - informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Obecnie wzrasta liczba rozpoczynanych budów. W styczniu i lutym 2011r. deweloperzy uruchomili budowy dzięki którym przybędzie o 22% więcej mieszkań niż w takim samym okresie 2010 r. Wg informacji GUS w styczniu i lutym 2011r. rozpoczęto budowę 13678 mieszkań.

Najwięcej w Polsce budują jednak nie deweloperzy, lecz inwestorzy indywidualni, w styczniu i lutym 2011r. prawie 65% nieruchomości oddanych do użytku to właśnie inwestycje inwestorów indywidualnych. Najwięcej jest wśród nich domów jednorodzinnych, i tak prawie 14 tys. domów zrealizowano na Mazowszu.

Najwięcej domów buduje się w gminach otaczających duże ośrodki miejskie. W okolicach Warszawy najczęściej z południowo-zachodniej strony co jest związane z rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną w tej części miasta. Inne duże miasta też nie mogą pozostać w tyle rozbudowując infrastrukturę komunikacyjną, jak i sieci energetyczne czy wodno-kanalizacyjne.

- Gdy możemy niskimi nakładami finansowymi podłączyć nasz dom do pełnej infrastruktury mając jednocześnie dostęp do dobrej drogi to jest to już połowa sukcesu. Wcześniej konieczny jest wybór odpowiedniego projektu domu. Nasze biuro posiada bogatą ofertę gotowych projektów domu. Aktualnie największą popularnością cieszą się projekty z domów podmiejskich, w których rozwiązania architektoniczne, a zwłaszcza detale, w większym stopniu czerpią z wzorców szlacheckiego dworku, ale też z miejskiej kamienicy lub willi, niż z lokalnego budownictwa wiejskiego. - dodaje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o.

Aglomeracje miejskie w coraz większym stopniu wchłaniają otaczające je tereny.

Projekty domów podmiejskich ułatwiają zaszczepianie na tych obszarach architektury, która z poszanowaniem ich niezurbanizowanego charakteru rozszerzy kulturowy zasięg miasta. W projektach domów podmiejskich znaleźć więc można portyki kolumnowe, urozmaicenia w postaci wielokątnych ryzalitów, dekoracyjne balkony, fantazyjne lukarny i wieżyczki.

Okna podzielone na drobne kwatery i ujęte w ozdobne opaski. Będzie tu więcej dekoracyjnych listew na elewacjach niż prostych, rustykalnych elementów drewnianych.

Źródło: www.archeton.pl

za: www.otwarty.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane gospodarka dom budowa Archeton inwestycje budowlane

Zobacz także...

Zadbaj o swoje maszyny budowlane

2020-10-30

Zadbaj o swoje maszyny budowlane

Maszyny budowlane, określane często mianem sprzętu ciężkiego, zbudowane są z wielu elementów i podzespołów. więcej...

Jak wykorzystać piękno drewna w trakcie prac wykończeniowych

2020-10-02

Jak wykorzystać piękno drewna w trakcie prac wykończeniowych

Naturalne drewno to najszlachetniejszy z materiałów powszechnie wykorzystywanych w budownictwie i wystroju wnętrz. Choć z biegiem dziejów coraz mniej stawia się domów z drewna, to nadal jest ono powszechnie wykorzystywane w branży - nie jako budulec, ale jako element wykończenia. więcej...

Remont mieszkania - jak się do niego przygotować?

2020-10-02

Remont mieszkania - jak się do niego przygotować?

Generalny remont mieszkania to nie lada wyzwanie, zarówno od strony finansowej, jak i organizacyjnej. Jeśli do tego w mieszkaniu tym przebywamy na co dzień, niezbędne będzie właściwe zaplanowanie czasu remontu, ze względu na niedogodności w codziennym funkcjonowaniu, które mogą pojawić się podczas trwania prac. więcej...

Płytki granitowe - styl i elegancja

2020-09-28

Płytki granitowe - styl i elegancja

Wykończenie podłóg jest kwestią, do której osoby zajmujące się aranżacją wnętrz przywiązują dużą wagę. Posadzki w miejscach szczególnie uczęszczanych i narażonych na intensywną eksploatację muszą być wykonane z materiałów trwałych, odpornych na ścieranie, a jednocześnie łatwych w pielęgnacji i konserwacji. więcej...

Jak ocieplić fundamenty? Dowiedz się, co musisz zrobić

2020-08-06

Jak ocieplić fundamenty? Dowiedz się, co musisz zrobić

Dzisiaj ocieplanie fundamentów jest standardem w nowym budownictwie. Przede wszystkim ze względów ekonomicznych oraz zdrowotnych mieszkańców. Dlatego w dzisiejszym materiale przedstawiamy w dużym skrócie, jak ocieplić fundamenty? Dowiesz się, dlaczego jest to istotne oraz na jakich wysokościach, a także, przy jakiego użyciu materiału zrobić to najlepiej. więcej...