LAFARGE PO RAZ DRUGI WYRÓŻNIONY CERTYFIKATEM ZIELONE BIURO

Siedziba Lafarge w Warszawie po raz drugi została wyróżniona certyfikatem „Zielone Biuro” przyznawanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Certyfikat potwierdza zaangażowanie spółki w zrównoważony rozwój oraz realizację strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, której jednym z kluczowych założeń jest ochrona środowiska.

Rekultywacja kopalń, ograniczanie emisji CO2, stosowanie paliw alternatywnych to przykłady globalnych działań proekologicznych, które są realizowane w całej Grupie Lafarge. Ważne są też akcje edukacyjne i promocyjne prowadzone wśród pracowników. Stworzenie ekologicznego biura w siedzibie firmy i zastosowanie prostych rozwiązań proekologicznych zostało docenione przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, która już po raz drugi przyznała certyfikat „Zielone Biuro” dla warszawskiego biura Lafarge. Certyfikat ten otrzymują firmy, które wykazują szczególną staranność i troskę o ekologię w miejscu pracy. Jest on ważny przez dwa lata, po czym przedłużany po audycie, w którym sprawdzana jest postawa proekologiczna firmy, przejawiająca się m.in. w:
* prawidłowej segregacji odpadów,
* rozsądnym zużyciu papieru – dwustronne drukowanie,
* oszczędności energii – wyłączanie światła i komputerów na noc,
* oszczędności wody – stosowanie baterii ekologicznych,
* ogólnej promocji zachowań proekologicznych wśród pracowników.
– Certyfikat jest wiarygodnym potwierdzeniem wizerunku naszej firmy, która jest światowym liderem we wdrażaniu proekologicznych mechanizmów w ramach polityki zrównoważonego rozwoju. Dlatego powołaliśmy specjalny zespół „Zielonego Biura”, który jest kompleksowo odpowiedzialny za certyfikację naszego biura w Warszawie i przystąpienie do akcji Klubu Czystego Biznesu. Dzięki wyróżnieniu znajdujemy się w gronie firm, które aktywnie wspierają ekologię i poszerzają świadomość ekologiczną wśród pracowników i klientów – komentuje Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Lafarge.

Przystąpienie do programu „Zielone Biuro” wiąże się nie tylko z prestiżem związanym z obecnością w gronie najbardziej proekologicznych organizacji w Polsce, ale również z obniżeniem kosztów funkcjonowania biura. Warto dodać, że również w innych biurach Lafarge na terenie całej Polski sukcesywnie wdrażane są zasady proekologiczne.

Informacje o Lafarge
Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, kruszyw i betonu oraz gipsu. Lafarge zatrudnia na świecie 76.000 pracowników w 78 krajach. W Polsce Lafarge działa od 1995 roku w branży produkcji: cementu, betonu, kruszyw i płyt kartonowo-gipsowych.
W 2011 r. już po raz siódmy z rzędu Grupa Lafarge została umieszczona na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój”. Firma oferuje klientom innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, komfort i jakość codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *