budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Mieszkania wykończone pod klucz - standardem?

2013-08-26

Na rynku nieruchomości możemy obserwować nowy trend. Elementem strategii marketingowej firm deweloperskich staje się coraz częściej oferowanie mieszkań z wykończeniem pod klucz w cenie. Jeszcze niedawno taki standard sprzedaży lokali był zjawiskiem rzadkim i dotyczył głównie drogich apartamentów. W Europie zachodniej sprzedaż mieszkań wykończonych to norma, podczas gdy w naszym kraju tendencja do oddawania takich mieszkań ma miejsce dopiero od niedawna.

- Jak obserwujemy, wykończenie mieszkania w cenie, które oferujemy w inwestycji Red Park w Poznaniu i na osiedlu Alpha w Warszawie jest dla klientów o wiele bardziej atrakcyjne niż bonusy, czy rabat. Kupujący wybierają jedną z kilku opcji kolorystycznych wykończenia i dostają klucze do gotowego lokalu - wyjaśnia Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.

Zwraca uwagę, że to duże ułatwienie dla osób z niską zdolnością kredytową. Jak twierdzi, w obecnej sytuacji, kiedy dostęp do kredytów jest wciąż znacznie ograniczony, to dla klientów szansa na sfinansowanie przez bank zarówno mieszkania, jak i wykończenia. Z tego względu, taki praktyczny bonus w postaci wykończenia jest dla nich o wiele ciekawszy niż inne formy premiowania zakupu, jak wycieczki czy bony zakupowe, itp.

Zainteresowanie zakupem wykończonych mieszkań jest wśród klientów bardzo duże i niewątpliwie ma wpływ na poziom sprzedaży w inwestycjach, które oferują taki standard lokali. Choć wykończenie mieszkania w cenie proponuje coraz więcej firm deweloperskich to budowanie całych osiedli pod klucz nie jest jeszcze i szybko nie będzie standardem w naszym kraju. Szczególnie jeśli chodzi o inwestycje z segmentu popularnego.

W pewnej perspektywie ma jednak szanse stać się normą, podobnie jak to jest w innych krajach w naszym regionie, m.in. na Węgrzech. Tym bardziej, że w dobie coraz większej mobilności nabywcy mieszkań nie chcą poświęcać czasu na indywidualne wykończenie lokalu, ponieważ biorą pod uwagę możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania.

W tej chwili odpłatne pakiety wykończeniowe oferowane są w większości inwestycji deweloperskich. Jak deklarują firmy budujące mieszkania, na ich zakup decyduje się co piąty nabywca nieruchomości. Liczba zainteresowanych wykończeniem mieszkania przez dewelopera rośnie, bo ceny proponowane przez deweloperów są coraz bardziej konkurencyjne, w porównaniu z wydatkami, jakie trzeba ponieść kiedy robi się to samodzielnie.

Autor: RED Real Estate Development

o RED Real Estate Development

RED Real Estate Development Sp. z o.o. to międzynarodowa firma prowadząca działalność deweloperską. W Polsce jest obecna od 2006 roku. Buduje w Warszawie wieloetapowe osiedle Alpha liczące 450 mieszkań. W Poznaniu realizuje budowę inwestycji Red Park, w której docelowo znajdzie się 600 mieszkań. Firma tworzy oparte na wizjach i bazujące na badaniach, nowoczesne rozwiązania w zakresie budownictwa. Zarządza całościowym procesem inwestycyjnym od momentu pozyskania optymalnej lokalizacji, poprzez realizację inwestycji do jej sprzedaży.  

Osoby zarządzające firmą to grupa ludzi posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji różnorodnych projektów budowlanych w wielu krajach. Specjalizują się zarówno w projektach komercyjnych na szeroką skalę, budowie hoteli jak i budownictwie mieszkaniowym.       

Do najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych przez RED Real Estate Development Sp. z o.o. należy budowa Hotelu W na Times Square w NY i luksusowego Hotelu InterContinental w Porcie Bostońskim oraz przebudowa budynku Giełdy Ubezpieczeniowej w NY i biurowca o powierzchni 140 tys. m2 w centrum Chicago. Udziałowcy firmy przeprowadzają także inwestycje mieszkaniowe, które cechuje wysoka jakość i funkcjonalność. Realizują m. in. największe inwestycje w zakresie budownictwa mieszkaniowego w Antwerpii i jej rejonie.

RED Real Estate Development Sp. z o.o. inspirując się najlepszymi wzorami realizuje światowej klasy kompleksowe projekty inwestycyjne. Celem firmy jest podwyższanie i umacnianie osiągniętej dotychczas pozycji wśród firm deweloperskich na rynku polskim. 

Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich  i stosuje zasady Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach Klient-Developer. Oferuje opiekę i fachowe doradztwo indywidualne na każdym etapie realizacji inwestycji.

PR
AF

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

mieszkania z wykończeniem pod klucz Red Park Red Real Estate Devel firmy deweloperskie Poznań rynek nieruchomości Warszawa wiadomości budowlane

Zobacz także...

Sukces III Kongresu Mieszkaniowego

2016-10-19

Sukces III Kongresu Mieszkaniowego

III Kongres Mieszkaniowy zorganizowały agencje Creative Answer i CreativeHarder na zlecenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. więcej...

Starołęcka Dolina na półmetku

2016-09-19

Starołęcka Dolina na półmetku

Starołęcka Dolina to najnowsza poznańska inwestycja firmy Budnex. Deweloper przy ul. Śliskiej realizuje dwa budynki mieszkalne ze 105 lokalami. Prace nad nimi są już bardzo zaawansowane, a niebawem zostanie otwarte biuro sprzedaży na terenie osiedla. Pierwsze mieszkania trafią do nowych właścicieli w trzecim kwartale 2017 roku. więcej...

Termomodernizacja budynku: jakie wykończenie elewacji wybrać?

2016-04-06

Termomodernizacja budynku: jakie wykończenie elewacji wybrać?

Zmieniające się wymagania norm budowlanych w zakresie termoizolacyjności budynków oraz rosnące koszty energii zmuszają do przeprowadzania termomodernizacji obiektów powstałych kilkadziesiąt, ale też nawet kilkanaście lat temu. więcej...

Potarguj się o mieszkanie na MTP

2016-02-11

Potarguj się o mieszkanie na MTP

Dla poszukujących mieszkaniowych okazji, zbliżający się weekend będzie nie lada gratką. 13 i 14 lutego w pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Mieszkań i Domów. Warto w ten weekend rozejrzeć się za wymarzonym M, bo wystawcy przygotowali specjalne oferty. więcej...

Większy wkład własny? Są na to sposoby!

2015-11-19

Większy wkład własny? Są na to sposoby!

Planujesz kupić mieszkanie na kredyt? Od stycznia będzie obowiązywał większy wkład własny, który wzrośnie z 10% do 15%. Zmiana może okazać się najbardziej dotkliwa dla singli, którzy są jedną z bardziej aktywnych grup na poznańskim rynku nieruchomości. Podpowiadamy, jak w obliczu zmian poradzić sobie ze spłatą wymaganej kwoty. więcej...