budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jak przygotować się do domowego remontu?

2015-08-20

Okres wakacji to najpopularniejszy czas na przeprowadzanie prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Jednak brak właściwego przygotowania do tego przedsięwzięcia może skutkować nieprzewidzianymi wydatki. Zatem zanim przystąpisz do remontu, sprawdź co zrobić, aby przy tej okazji nie nadwyrężyć zbytnio domowego budżetu.

Zaplanowanie prac remontowych

Opracowanie planu prac remontowych warto rozpocząć od przygotowania szczegółowej listy działań, które masz zamiar wykonać. Najlepiej zacząć od tych niecierpiących zwłoki, a skończyć na pracach, które chciałbyś przeprowadzić, jeśli starczy Ci na to czasu i środków finansowych, np. gdy odświeżenie ścian w kuchni jest ważne to wymiana mebli w sypialni może poczekać.
W trakcie tworzenia listy dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie elementy możemy samodzielnie naprawić lub odnowić, np. tańsze będzie samodzielne położenie tapety w pokoju.
Podczas remontu należy także pamiętać o detalach, których pominięcie potrafi zepsuć efekt końcowy metamorfozy. Warto więc zwrócić uwagę, np. na gniazdka elektryczne czy łączniki świateł, być może aby pasowały do nowego wnętrza trzeba je będzie wymienić, wtedy należy je uwzględnić planując budżet remontu.

Opracowanie kosztu prac remontowych

Po sporządzeniu listy prac remontowych należy musisz oszacować koszty remontu. W tym celu trzeba podliczyć koszty potrzebnych elementów czy ewentualnej pomocy fachowców. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę o tym, jaką kwotę musisz przeznaczyć na remont i unikniesz nieprzewidzianych wydatków.
Warto przejrzeć strony kilku sklepów internetowych i porówanć ceny materiałów, żeby móc jak najwięcej zaoszczędzić na remontowych zakupach.

Czy warto brać kredyt na remont?

W przypadku remontów, które nie ograniczają się wyłącznie do przemalowania ścian niektórzy decydują się na szybki kredyt gotówkowy lub niewielki kredyt hipoteczny. Ten drugi jest stosunkowo tani, ale jego uzyskanie wymaga czasu i przeprawienia się przez łańcuch formalności. Należy także pamiętać, że za środki z kredytu hipotecznego możemy sfinansować wyłącznie materiały budowlane i wyposażenie trwałe nieruchomości.

Najlepszy czas na prace remontowe

W tej kwestii ważna jest wiedza o tym, ile pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na planowany remont. Może się okazać bowiem, że nakład finansowy potrzebny na remont znacznie przerasta możliwości w danym momencie i trzeba go odłożyć w czasie, aby skompletować środki oraz materiały.

Kontrola kosztów prac remontowych

Jeżeli już podejmiesz się przeprowadzenia remontu, pamiętaj o kontrolowaniu zarówno wydatków, jak i przeprowadzanych prac remontowych. Postępując według stworzonego na początku planu, o wiele łatwiej jest monitorować budżet i wyeliminować finansowe wpadki.

Wykończenia wnętrz i remonty Kraków

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

remonty remontowka.pl remont pracy remontowe remonty kraków WP

Zobacz także...

Gniazdo podtynkowe, a natynkowe - które wybrać?

2018-09-27

Gniazdo podtynkowe, a natynkowe - które wybrać?

Przeprowadzając remont domu bądź mieszkania w bloku najczęściej wymieniamy wszystko, co jest w zasięgu wzroku i z czego korzystamy na co dzień. Jednym z takich elementów są gniazdka elektryczne, do których możemy podłączać różne urządzenia wkładając wtyczki. Stąd też ich inna nazwa - gniazda wtykowe, bądź wtyczkowe. Występują one jednak w dwóch wersjach, które różnią się od siebie zasadniczo sposobem montażu. Gniazdo podtynkowe, a natynkowe - jakie powinniśmy wybrać do naszego lokum? Aby tego się dowiedzieć, zapraszamy do lektury naszego poradnika. więcej...

Jak przetrwać remont? Oto Wskazówki, które ułatwią metamorfozę domu

2017-08-28

Jak przetrwać remont? Oto Wskazówki, które ułatwią metamorfozę domu

Remont to wielkie logistyczne przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych oraz tymczasowego funkcjonowania w niesprzyjających warunkach. więcej...

Kobieta kontra remont

2017-04-27

Kobieta kontra remont

Kolory ścian przytłaczają, zarysowana podłoga przypomina o konieczności wymiany, a przypadkowe meble utrudniają poruszanie się po sypialni? Bez obaw – remont mieszkania to dla kobiet robótki ręczne XXI wieku. Wystarczy pomysł, cierpliwość i trochę wolnego czasu. więcej...

Altany drewniane: pomagamy wybrać najlepszy model

2016-08-25

Altany drewniane: pomagamy wybrać najlepszy model

Altanka z drewna to nie tylko świetne miejsce relaksu, ale też często dopełnienie aranżacji ogrodu. Możemy ją zbudować samodzielnie z drewna kupionego w tartaku lub zamówić u miejscowego stolarza więcej...

Współczesne systemy alarmowe, które ochronią Twój biznes

2016-08-16

Współczesne systemy alarmowe, które ochronią Twój biznes

Prowadzenie biznesu wiąże się z nie lada ryzykiem. Mowa tu o ogromnym ryzyku inwestycyjnym, gdyż prowadzenie działalności to ciągłe inwestowanie i pozyskiwanie kontrahentów. Firma, aby działać potrzebuje również odpowiedniego zaplecza – towarów, sprzętu i biura. Właściwe zabezpieczenie tych elementów jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. więcej...