budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jak dobrać obraz pasujący do wystroju wnętrza?

2018-11-06

Niekiedy jednak można zdecydować się na nieodpowiednią grafikę, która zaburza harmonię w pomieszczeniu. Na co zatem zwrócić uwagę dobierając obraz do wystroju?

 

1. Dominujący kolor na obrazie


Każdy obraz ma jeden kolor, który dominuje na płótnie. Można zatem wybrać taki, który będzie podobny do ścian czy mebli. Ta opcja jest niezwykle bezpieczna, ponieważ nawet jeśli motyw i temat przedstawiony na obrazie będzie odbiegał od stylu, w jakim wykończone jest mieszkanie, to i tak będzie komponować się świetnie. Warto również spojrzeć na paletę kolorów i zestawić ze sobą przeciwstawne barwy. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się zbyt kontrastujące, to jednak będą świetnie się uzupełniać.

 

2. Wykorzystanie czerni i bieli w obrazach


Czerń i biel to odcienie, które bardzo rzadko pojawiają się na ozdobnych grafikach lub obrazach, a w rzeczywistości mogą one tworzyć przepiękną dekorację, która będzie pasowała do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy ozdabia się pokój dziecięcy czy jadalnię w skandynawskim stylu – czarno-białe obrazy zawsze będą prezentować się świetnie.

 

3. Dobór odpowiedniej wielkości obrazu


Mały obraz otoczony ogromną pustą przestrzenią będzie wyglądać komicznie. Podobnie działa to w przeciwną stronę – wielkie płótno w niewielkim pokoju jest przytłaczające. Warto więc zdecydować się na taki rozmiar obrazu, który będzie świetnym uzupełnieniem przestrzeni. Na www.galeriadruku.com.pl dostępne są malunki i grafiki o przeróżnych konfiguracjach, dlatego z łatwością można dopasować coś zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i jego funkcji.

 

4. Obrazy w formie galerii


Duża ilość małych obrazów może wyglądać zjawiskowo, ale tylko wtedy, gdy będą one ułożone w przemyślany i zaplanowany sposób. Lepiej jest więc poświęcić jedną ścianę na efektowną galerię, niż wieszać liczne grafiki w różnych miejscach w mieszkaniu.

 

 

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

obrazy na ścianę obrazy

Zobacz także...

Pomysły na stworzenie efektownej domowej galerii obrazów na płótnie

2018-11-16

Pomysły na stworzenie efektownej domowej galerii obrazów na płótnie

Obrazy są najlepszym sposobem, by ożywić wnętrze, odmienić je i nadać specyficznego charakteru. Jednak nie muszą być one wieszane w tradycyjny sposób, by spełniać swoją rolę. Coraz częściej w pomieszczeniach można zobaczyć przepiękne galerie, które stanowią centrum dekoracyjne całego mieszkania. Warto więc wyjść spoza schematy i stworzyć z obrazów coś unikatowego! więcej...

Obraz na ścianie – sposób na szybką odmianę wnętrza

2015-05-25

Obraz na ścianie – sposób na szybką odmianę wnętrza

Pewnie nie ma łatwiejszego sposobu na natychmiastową zmianę stylizacji przestrzeni mieszkalnej, niż poprzez dekorację ścienną. Ściślej, poprzez zawieszenie obrazu. Jednak nie wszystko jest takie łatwe, jak się nam wydaje. Jak więc znaleźć odpowiednią grafikę do danego typu wnętrza i czy obrazy zawsze musimy oprawiać w ramę? więcej...