Ocieplenia domów i hydroizolacja dachów pianką poliuretanową jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w polksich gospodarstwach domowych. Za jego popularnością przemawia szybkość i łąatwość aplikacji a także bardzo dobre właściwości izolacyjne. Sprawdźmy co powinniście wiedzieć zanim zdecydujecie się na to rozwiązanie.

 

Czym jest pianka PUR i skąd się wzięła?

Nowe technologie na dobre rozgościły się w wielu dziedzinach naszego życia. Używamy jej w komunikacji, pracy, podczas prowadzenia samochodu, słowem wszędzie. Dotarła zatem zatem także do naszych domów, a właściwie do konstrukcji naszych domów. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom w łatwy sposób wpływać można na komfort użytkowania budynków mieszalnych i nie tylko. Ocieplenia natryskowe to gwarancja praktycznie niezniszczalnej termo i hydro-izolacji budynków. Po bliższym zapoznaniu się z cechami pianek okazuje się, że to właśnie jest rozwiązanie, którego potrzebujemy. Warto jednak poznać jej właściwości i dowiedzieć się, w czym leży jej doskonałość.

 

Ocieplenia pianą PUR – jak to działa?

Pianka PUR to połączenie poliolu i izocynianiu, który w wyniku reakcji chemicznej oraz ciśnienia, które wytwarza się w reaktorze natryskowym, tworzy charakterystyczną pianę. Po aplikacji, piana to w znacznym stopniu zwiększa swoją objętość i robi się twarda. Dzięki temu jest odporna na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Hydroizolacja pianą PUR możliwa jest dzięki urządzeniu, które pod wpływem odpowiednio dobranego ciśnienia miesza i rozprowadza piankę. Warto pamiętać, że piana jest w pełni bezpieczna dla człowieka i w początkowym etapie i w późniejszym. Jest również przyjazna środowisku. Dlatego nie ma żadnych specjalnych przeciwwskazań do jej stosowania ani środków ostrożności przy aplikacji. Oczywiście powinna być ona nakładana przez profesjonalną firmę i doświadczonych pracowników.

 

 

 

Dlaczego warto?

Ocieplenia natryskowe to bardzo skuteczny sposób poprawienia ekonomiczności budynku. Dodatkowo wzmacnia także jego konstrukcję. Możliwe to jest dzięki właściwościom pianki, która używana bywa do ocieplenia i docieplenia niemal wszystkich powierzchni. Ocieplenia pianką PUR mogą być stosowane zarówno w nowych budynkach, jak i tych już stojących od dawna. Warto wspomnieć o tym, że izolacja może być stosowana na cały budynek, bądź tylko na jego część, taką jak dach albo piwnica, ewentualnie fundamenty. Jedynym elementem, na którym nie może się znaleźć są ściany konstruowane metodą lekką mokrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *