Bakteria Legionelli w akademikach, szpitalach i domach opieki

Placówki użyteczności publicznej to wyjątkowa kategoria budynków, ponieważ zarządzające nimi jednostki odpowiadają za bezpieczeństwo dużej ilości osób. Fakt, że woda musi spełniać w tych miejscach rygorystyczne normy sanitarne, jest więc oczywistością. Szczególną grupą obiektów są szpitale i domy opieki, ponieważ często przebywają tam osoby starsze, z obniżoną odpornością. To właśnie takie osoby najbardziej narażone są na działanie bakterii i wirusów. Bardzo duże niebezpieczeństwo stanowi zwłaszcza bakteria Legionelli, która może być przyczyną choroby legionistów, czyli bardzo ciężkiej formy zapalenia płuc. Do czego mogą prowadzić zaniedbania w tym obszarze możemy zaobserwować na przykładzie Argentyny, gdzie w ostatnich dniach zdiagnozowano ciężkie zapalenie płuc u wielu osób, w następstwie którego kilku pacjentów zmarło. Według Ministerstwa Zdrowia Argentyny, to właśnie bakterie Legionella, obecne w jednej z prywatnych klinik medycznych, były przyczyną epidemii.

Dezynfekcja wody dwutlenkiem chloru

Bakteria Legionelli występuje głownie w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Jej namnażaniu sprzyjają między innymi korozja instalacji wodociągowej, zaburzenia ciśnienia oraz tworzenie się ciężko usuwalnego biofilmu, czyli membrany, w której panują idealne warunki do życia dla patogenów. Do zarażenia bakterią Legionelli do chodzi drogą kropelkową, czyli poprzez wdychanie zanieczyszczonych drobinek aerozolu. Najskuteczniejszym sposobem dezynfekcji, który w przeciwieństwie do innych metod likwiduje też biofilm, jest dezynfekcja wody dwutlenkiem chloru. Metoda gwarantuje natychmiastowy efekt dezynfekcji niezależny od PH i bardzo wysoką skuteczność przeciwko zarodnikom, wirusom i glonom. Poza tym, w przeciwieństwie do klasycznej dezynfekcji chlorem, nie powoduje zmiany smaku i zapachu wody, a także nie tworzy też rakotwórczych trihalometanów (THM).

Generator OXCL

Szokowa dezynfekcja za pomocą generatora dwutlenku chloru OXCL natychmiastowo likwiduje bakterie i wirusy, zapewniając bezpieczeństwo w szpitalach, domach opieki, sanatoriach, czy akademikach. Umożliwia dezynfekcję wody pitnej, użytkowej i przemysłowej, co istotne, likwidując przy tym siedlisko bakterii, którym jest biofilm. Zaletą generatora OXCL jest fakt, że działa on w sposób automatyczny i bezobsługowy. Wyposażony w moduł LTE, umożliwia zdalne sterowanie i odczyt danych. Generatory znajdują się pod stałym nadzorem specjalistów serwisu Euroclean. Zapewniamy najwyższą jakość usług, popartą ogromnym doświadczeniem — w całej Polsce zamontowaliśmy już ponad 500 takich urządzeń. Generatory OXCL są dostępne są od ręki, z dostawą w przeciągu 48 godzin. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *