3 czerwca poznaliśmy laureatów XXIII edycji konkursu „Teraz Polska” i IV edycji konkursu „Wybitny Polak”.


Konkurs „Teraz Polska” to wyjątkowa okazja, aby pokazać polskie firmy, które wytrwale i konsekwentnie działają w tych niełatwych czasach. Pamiętajmy, że to dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom, firmom rodzinnym i raczkującym startupom, Polska gospodarka z sukcesem odpiera kryzys ekonomiczny i śmiało wchodzi na rynki globalne – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

W tym roku Kapituła konkursu „Teraz Polska” wybierała laureatów spośród 63 nominowanych. Godło otrzymało 14 produktów, 9 usług, 2 innowacje oraz 6 samorządów.

Laureatem została m.in. firma Balton, prekursor w dziedzinie produkcji stentów uwalniających leki. Nagrodzono stent „Bioss” o konstrukcji dopasowanej do anatomicznych kształtów naczynia krwionośnego, przeznaczony do leczenia zwężenia tętnicy wieńcowej w miejscu jej rozgałęzienia, uwalniający leki antyproliferacyjne, zmniejszające reakcję zapalną na ciało obce.


Kolejny raz Godło „Teraz Polska” zdobyła firma Oknoplast, jeden z pięciu największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie, sponsor piłkarzy Interu Mediolan. W tej edycji uznanie Kapituły zdobyło energooszczędne okno Winergetic Premium, które łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu. Okno to zapewnia komfort cieplny w domu, a subtelna linia profilu sprawia, że staje się ono istotnym elementem dekoracyjnym elewacji budynku.


Czterokrotny laureat konkursu to firma PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o., działająca na rzecz poprawy jakości wody i ochrony środowiska naturalnego w Polsce od 1995 roku. PROTE specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów likwidacji skażeń środowiska gruntowo-wodnego. W tym roku uznanie Kapituły zdobyła kompleksowa usługa oczyszczania sieci wodociągowej za pomocą SeaQuest, niezatrzymująca dostaw wody, a tym samym przychodów z produkcji wody, przy zachowaniu wszelkich norm jakości wody pitnej.

Wśród nagrodzonych samorządów warto zwrócić uwagę na Władysławowo, położone na powierzchni 38 km2 między Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką, zamieszkane przez ponad 15 tys. mieszkańców. Urokliwe położenie, dbałość włodarzy miasta o mieszkańców i turystów, liczne atrakcje rozrywkowe i sportowe, współistnienie kultury i tradycji kaszubskiej nadają gminie wyjątkowy walor doceniony i nagrodzony Godłem „Teraz Polska”.

Poznaliśmy również laureatów IV edycji konkursu „Wybitny Polak”, których sukcesy zawodowe i pozycja społeczna przyczyniają się do promocji naszego kraju na świecie. W tym roku tytuł „Wybitnego Polaka” otrzymali:

Rafał Olbiński – wybitny artysta grafik,
Krzysztof Penderecki – światowej sławy kompozytor i dyrygent.  
W uznaniu za całokształt pracy na rzecz Polski i Polaków Kapituła „Teraz Polska” przyznała wyróżnienia honorowe „Wybitnego Polaka” Jerzemu Buzkowi i Tadeuszowi Mazowieckiemu.

Ponadto Teatr Wielki – Opera Narodowa został wyróżniony za stałe i konsekwentne podnoszenie poziomu artystycznego sceny narodowej oraz promocję polskiej kultury na arenie międzynarodowej.

Natomiast Program 3 Polskiego Radia otrzymał wyróżnienie za konsekwentną realizację
misji radia publicznego w zakresie kształtowania wysokiego poziomu wrażliwości kulturalnej wielu pokoleń Polaków.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak”, a także wyróżnień honorowych odbędzie się 3 czerwca br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Patronami medialnymi Gali są: TVP1, IAR, PR24, Dziennik Gazeta Prawna, Money.pl, PRoto.pl, PAP Samorządowy.
Osoby zainteresowane przeprowadzeniem wywiadów z laureatami, przedstawicielami Fundacji prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

PR
LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *