W ostatnich czasach można zauważyć bardzo dużą ilość wszelkiego rodzaju ofert pracy na portalach ogłoszeniowych. W końcu, w dzisiejszych czasach bezrobocie niemal nie istnieje, a każdy, kto chce pracować, znajdzie swoją wymarzoną pracę. Nie znaczy to jednak, że każda osoba dostanie się do każdej pracy – do niektórych z nich potrzeba chociaż podstawowych umiejętności, aby nauka na samym początku była jak najłatwiejsza. W niemal każdej pracy przyda Ci się chociażby podstawowa umiejętność obsługi pakietu office jednak nie jest to potrzebne do każdej pracy – w końcu np. brukarz, czy spawacz w swojej pracy niemal nie dotyka komputera. Inaczej jest jednak w pracy w hurtowni budowlanej – w jego przypadku przyda się wiele umiejętności, które opiszemy poniżej.

 

 

 

Jakich ludzi potrzebuje standardowa hurtownia budowlana?

Oczywiście nie każda hurtownia budowlana jest taka sama i wymaga zupełnie tych samych rzeczy od swoich nowych pracowników. Co prawda, zakres działalności w każdej z nich jest taki sam, lub bardzo zbliżony, jednak te same rzeczy można wykonywać na zupełnie inne sposoby. W końcu, niektóre sklepy budowlane korzystają z zaawansowanych programów magazynowych, a niektóre wręcz przeciwnie. Z tego powodu, skupiliśmy się na jednej hurtowni budowlanej, która w ostatnich czasach szukała pracowników. Jest to strona firmy Arbud o adresie: https://arbud24.pl/. Tam znaleźć można znaleźć kilka ofert pracy na różne stanowiska, które dobrze opisują pracę w tej hurtowni – w ten sposób wywnioskować możemy, jakie atuty powinien posiadać standardowy pracownik właśnie takiej hurtowni.

Pierwsza oferta pracy na stronie dotyczy pracownika, który będzie przedstawicielem handlowym – jest to coś, co najbardziej nas interesuje w tym artykule, dlatego przyjrzymy się tej ofercie bliżej. Po pierwsze, wymagane jest posiadanie prawa jazdy od przynajmniej roku – jest to dla niektórych niezrozumiałe, jednak my doskonale wiemy o co chodzi – wszystkie samochody we flocie pracodawcy są doskonale zadbane, a zadbać o coś takiego może tylko i wyłącznie osoba, która swoje przejeździła samochodem – w ten sposób chce to utrzymać. Wymagana jest także komunikatywność i samodzielność w działaniu. Te umiejętności miękkie pozwalają na doskonałą obsługę klienta, co ważne jest w tego typu placówkach.
Inne oferty pracy to Kierownik budowy, Kierownik hurtowni, a także magazynier-kierowca. Na każdym z tych stanowisk wymagania nieco się różnią, jednak w wielu przypadkach jest wymagania są bardzo podobne – liczą się przede wszystkim umiejętności miękkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *