budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Profesjonalne narzędzia do nitowania ułatwią i przyspieszą pracę

2019-11-25

Nitownica to urządzenie, na które coraz częściej poza firmami decydują się amatorzy wykonujący prace majsterkowe w swoich przydomowych warsztatach. Na co zwrócić uwagę przed jej kupnem i do czego tak naprawdę służy?

 

Działanie nitownicy

Do jej zastosowania nie musimy przejść specjalnego szkolenia. Działanie jest niezwykle proste i poradzi sobie z nią każdy. Nitownica to narzędzie służące do łączenia ze sobą różnych materiałów za pomocą nitów. Różnią się one znacznie od wykorzystywanych dotychczas zszywek wytrzymałością. Nity tworzą trwałe połączenia, co jest szczególnie istotne przy produkcji mebli, ale znalazły swoje zastosowanie także w budowlance.

 

Nitownice ręczne

To najprostsza forma nitownicy do niewielkich prac amatorskich. Idealnie sprawdza się do łączenia materiałów przestrzennych. Profesjonalne odpowiedniki, czyli nitownice ręczne do nitów zrywalnych z powodzeniem można włączyć do narzędzi specjalistycznych, które znajdują swoje zastosowanie także w przemyśle. Jej wadą jest jedynie wydłużony czas pracy.

 

Nitownice akumulatorowe

Dzięki akumulatorowi mają większą moc i są dokładniejsze od nitownic ręcznych. Zdecydowanie przyspieszą specjalistyczne i wymagające nie lada dokładności prace. Nitownice akumulatorowe śmiało mogą być wykorzystywane w przemyśle, ponieważ należy do wytrzymałych i długo działających urządzeń.

 

Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne

Jest to najdroższy, ale także najlepszy rodzaj nitownic. Przy ich stosowaniu nie musimy przytrzymywać nitu, co jest ich główną zaletą i nie wpływa na jakość łączenia. Mają ogromną moc zaciskową i gwarantują doskonały efekt. Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne znalazły swoje miejsce głównie w przemyśle na liniach produkcyjnych, gdzie najważniejsza jest szybkość i idealna jakość produktu końcowego.

 

 

 

Wybór nitownicy

Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne należą do najdroższych. Są jednak warte swojej ceny. Do prac budowlanych, czy amatorskich przestrzennych wystarczające będą nitownice akumulatorowe oraz nitownice ręczne. Warto jednak przemyśleć zakup. Ważną cechą nitownic jest rękojeść, która zwiększa komfort pracy. Wielu producentów oferuje nitownice z gumową rękojeścią. Jest to najlepszy wybór. Ergonomiczny uchwyt uniemożliwia wysuwanie się narzędzia z ręki. Zakres pracy, którym powinniśmy się kierować, wynosi 2,4 do 5 mm, co pozwoli wykonać większość łączeń. Dodatkowo warto sprawdzić także, jakie nity mogą być wykorzystywane w danym modelu oraz ich dostępność, jako elementu zapasowego, ponieważ wiele z nich zakupimy tylko jako wyposażenie nowego urządzenia.

 

Sprawdź ofertę nitownic w sklepie http://norsteel.pl/

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

urządzenia Nitownica narzędzia

Zobacz także...

Lasery budowlane i ich wykorzystanie w budownictwie

2021-09-08

Lasery budowlane i ich wykorzystanie w budownictwie

Przy wykonywaniu prac budowlanych i remontowych, ogromne znaczenie ma dokonywanie pomiarów. więcej...

Narzędzia frezarskie – rodzaje i zastosowanie

2021-03-12

Narzędzia frezarskie – rodzaje i zastosowanie

Obróbka skrawaniem to znana i udoskonalana od wieków metoda obróbki ubytkowej, podczas której narzędzie skrawające ścina zbędne warstwy materiału, dzięki czemu można nadać im pożądane kształty. więcej...

Jakie są rodzaje zbiorników ciśnieniowych?

2020-09-18

Jakie są rodzaje zbiorników ciśnieniowych?

Zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są zazwyczaj w instalacjach pneumatycznych oraz wielu różnych gałęziach przemysłu. Te funkcjonalne urządzenia charakteryzują się bardzo szerokim zakresem działania. Podpowiadamy, jakie są rodzaje zbiorników ciśnieniowych oraz w jaki sposób mogą one być stosowane. więcej...

Sprawdzamy elektronarzędzia marki Festool

2020-08-20

Sprawdzamy elektronarzędzia marki Festool

Elektronarzędzia są to urządzenia zasilane prądem elektrycznym. Obecnie wiele modeli posiada wbudowane akumulatory. więcej...

Sprzęt budowlany

2019-01-31

Sprzęt budowlany

Sprzęt budowlany oznacza urządzenia używany do budowy czegokolwiek. Jak mały dom do wielopiętrowego budynku, czy też przykładowo budowy dróg. Aby wykonać przykładowo wielopiętrowy budynek, potrzebny jest ciężki sprzęt budowlany. więcej...