budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jeśli apartament wypoczynkowy to tylko przy plaży i w najpiękniejszej lokalizacji

2012-08-01

 

Moda na domy wypoczynkowe przechodzi w Polsce rewolucję. Małe skromne domki letniskowe Polacy zmieniają na piękne apartamenty, zwane second home. Wybierają głównie te nad morzem, blisko plaży, z pięknym widokiem z okna. Są to apartamentowce położone w malowniczym otoczeniu, prestiżowe, coraz bardziej przypominające te w zagranicznych kurortach. Jeden z nich, luksusowy Dune, powstaje w Mielnie.

Najpiękniejsze i najbardziej przyciągające turystów kurorty nadmorskie to te, które wykształciły się z niewielkich osad lub powstawały całkowicie od zera. Przykładem tego może być m.in. El Gouna nad Morzem Czerwonym. Na początku miejscowość miała centra handlowo-rozrywkowe i zespół hotelowo-apartamentowy, kolejno powstawały tam pole golfowe i mariny. Część kurortu powstała na pustyni. Kolejnym przykładem jest Maroko, gdzie w ciągu 10 lat zabudowano wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, dzięki czemu pas linii wybrzeża stał się enklawą turystyczną. Miejscowości te wyrastają tuż przy plaży, to wokół nich kręci się życie turystyczne.Takie są początki miejscowości nadmorskich, w których każdy chce mieszkać lub mieć swój second home. Każdy, kto po pracy chciałby wykąpać się w basenie, w morzu, czy pograć w siatkówkę plażową z przyjaciółmi. To miejsca, w których życie jest przyjemnością. Aby takimi się stały najpierw muszą powstać apartamentowce
z basenami, centra rozrywki i luksusowych usług.

Jeden z piękniejszych apartamentowców powstaje obecnie w Mielnie nad Morzem Bałtyckim. Apartamentowiec Dune, realizowany przez Mielno Holding – Firmus Group, jest budynkiem zlokalizowanym najbliżej plaży wśród obecnie budowanych. Polskie wybrzeże staje się więc coraz bardziej atrakcyjne dla turystów z innych regionów kraju, a także z zagranicy. Wielu zamożnym Polakom nie wystarcza już posiadanie apartamentu w wieżowcu w centrum dużego miasta. Wakacje, urlopy i weekendy wolą spędzać blisko natury, gdzie za oknem wita ich piękny widok np. na morze, sosny i wydmową okolicę. To zapewni Dune, którego część rekreacyjna, z basenami i całoroczną kawiarnią, płynnie łączy się z promenadą nadmorską, z której schodzimy już prosto na plażę. Przy apartamentowcu będzie także dostępny dla wszystkich plażowiczów taras przy kawiarni, z którego można podziwiać wschody i zachody słońca. Apartamenty Dune mają w większości ok. 50-60 m kw., są dostępne też apartamenty typu studio o powierzchni ok. 30 m kw. Każdy z tarasem i możliwością aranżacji według upodobań właściciela. Ostatnie, piąte piętro zostało przeznaczone na 6 ekskluzywnych ponad 100-metrowych penthousów z tarasami, których powierzchnie również przekraczają 100 m kw., a na nich będzie można stworzyć swoją prywatną strefę relaksu, np. ustawiając jacuzzi i egzotyczne rośliny. Wszystkie apartamenty Dune będą wykończone pod klucz i wyposażone w materiały wysokiej klasy, łącznie ze sprzętem AGD. Koszt apartamentu w Dune to od 9.000 do 15.000 zł za m kw. już w wykończeniu pod klucz.

Dune to jak dotąd jedyny w Mielnie apartamentowiec wysokiej klasy. Nie tylko prestiż i luksus są jego atutami, ale i lekkość architektury, która wkomponowana jest w naturalny nadmorski klimat. Szklany budynek o jasnych barwach przywołujących na myśl taflę wody już stoi przy plaży. Nadwieszenia i tunele zaprojektowane w bryle budynku orasz kształty przypominają nieregularne wydmy, na których zresztą powstał Dune. Nazwa budynku w języku polskim oznacza właśnie wydmę. – Jesteśmy pewni, że Dune przyciągać będzie nie tylko turystów, ale i nowych mieszkańców, którzy marzą o apartamencie wypoczynkowym, czyli modnym ostatnio second home. Dune to przecież wysokiej klasy apartamenty, a z ich okien rozpościerają się niezapomniane widoki. Już teraz apartamentowiec sprzedany jest w 60 proc. – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i reklamy w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

Dune to apartamenty idealne na second home. Oprócz eleganckich pomieszczeń zaplanowano w nim dużą strefę relaksu z dwoma basenami i leżakami, a także całoroczną kawiarnię z oknami otwartymi na Morze Bałtyckie i nową promenadę nadmorską. Budowa apartamentowca zakończy się jesienią tego roku, jego koszt wynosi 52 mln zł.

Informacje o inwestorze:

Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko- inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400.000 mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Mielno Holding - Firmus posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18- dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500.000 mkw. nieruchomości zabudowanych.

Grupie udało się już ukończyć i sprzedać kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty Grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.

Grupa dysponuje od 2000 r. własną, lokalną strukturą administracyjną, obejmującą działalność projektantów i architektów, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż i marketing, nie licząc zarządzania ogólnego. Wiele krajowych i międzynarodowych firm świadczy Grupie swoje usługi, uczestnicząc w rozbudowie portfela należących do Grupy projektów.

Strategia rozwoju Mielno Holding – Firmus Group zakłada ścisłą współpracę z przedstawicielami miejscowych władz i lokalną społecznością oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Już teraz Grupa udziela miejscowej społeczności znacznego wsparcia w zakresie edukacji i zatrudnienia oraz w sferze sztuki, sportu i realizacji wartości humanitarnych.

Działalność deweloperska to więcej niż stawianie budynków - to tworzenie otoczenia dla przyszłych pokoleń, a to wymaga najwyższej staranności”


Stein Christian Knutsen, CEO


PR

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Mielno second home informacje budowlane Dune apartamentowce

Zobacz także...

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych? więcej...

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

2016-04-19

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

Średni, murowany dom na wsi, za mniej niż pół miliona, zbudowany na kredyt, jako spełnienie marzeń. Taki jest statystyczny polski dom, według Oferteo.pl. Badania portalu podsumowujące rok 2015 pokazują, że większość trendów trzyma się mocno od lat, a nowinki są jeszcze mało popularne. więcej...

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

2016-02-03

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości? więcej...

Nowelizacja ustawy o wyrobach budowlanych już weszła w życie

2016-02-02

Nowelizacja ustawy o wyrobach budowlanych już weszła w życie

Od 1 stycznia br. funkcjonują zapisy nowelizacji ustawy o wyrobach budowlanych. Wprowadza ona m.in. nowe zasady oceny technicznej i publikowanie wyników kontroli wyrobów przez GUNB. Jak nowe przepisy wpłyną na branżę? więcej...

Modułowa mobilność w biznesie

2015-10-28

Modułowa mobilność w biznesie

Realizacja projektu w kilka tygodni oraz elastyczność inwestycji dla potrzeb klienta. To tylko część z wielu zalet budownictwa modułowego. Jest to rozwiązanie mobilne, które coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej przestrzeni biurowej, sportowej, artystycznej czy nawet w szkolnictwie. więcej...