Jak stworzyć unikalną biżuterię z żywicy?

Żywice mają szerokie zastosowanie w przemyśle czy budownictwie. Obecnie wykorzystywane są także przez artystów, tworzących unikatową biżuterię.

Biżuteria z żywicy pozwala dodać szyku i elegancji całej kreacji. Może być ona również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jaka żywica sprawdzi się najlepiej do wykonania biżuterii oraz jak w kilku prostych krokach zrobić wyjątkowe dodatki biżuteryjne.

Jaką żywicę do biżuterii wybrać?

Do wyrobu biżuterii najlepiej sprawdzi się żywica epoksydowa. Jest to materiał, który jest coraz bardziej popularny w jubilerstwie. Za pomocą żywicy epoksydowej możesz stworzyć szeroki wachlarz różnorodnych biżuteryjnych dodatków. Czym dokładnie jest żywica epoksydowa?

Jest to syntetyczny materiał dwuskładnikowy, który powstaje z krystalicznie bezbarwnej żywicy połączonej z utwardzaczem. Dzięki swoim licznym właściwościom materiał ten zyskała w jubilerstwie miano „nowoczesnego szkła jubilerskiego”. Żywica epoksydowa doskonale dopasowuje się do każdej formy, bardzo łatwo się modeluje i można zatopić w niej różnorodne dodatki. Biżuteria z żywicy epoksydowej jest wyjątkowa oraz trwała.

 

 


Tworzenie biżuterii z żywicy w kilku krokach

Żywica do biżuterii pozwala stworzyć wyjątkowe ozdoby takie jak: naszyjniki, wisiorki, bransoletki, kolczyki czy pierścionki. Poniżej przedstawiamy, jak w kilku prostych krokach wykonać biżuterię z żywicy epoksydowej.

  1. Połączenie żywicy z utwardzaczem

Krystaliczną żywicę należy połączyć z utwardzaczem, według wskazówek podanych na opakowaniu. Składniki należy dokładnie wymieszać.

  1. Przelanie mieszanki do silikonowej formy

Tak przygotowaną mieszankę należy przelać do silikonowej formy o dowolnym kształcie.

  1. Dodanie drobnych dodatków

W żywicy można zatopić suszone płatki kwiatów, drobne kamyczki, koraliki czy piórka. To, co będzie widoczne w dodatkach, zależy tylko od Twojej wyobraźni. Dodatki możesz zatapiać za pomocą wykałaczki. Pozwoli Ci ona precyzyjnie ułożyć je według uznania.

  1. Zastyganie żywicy

Tak przygotowane elementy muszą dokładnie zastygnąć, aby nie powstały na nich żadne wgniecenia czy zarysowania. Po wyschnięciu należy wyjąć gotową biżuterię z formy.

Biżuteria z żywicy wymaga od nas przede wszystkim precyzji oraz skupienia. Dzięki temu z pewnością każdy element zostanie perfekcyjnie przygotowany.

Biżuteria z żywicy – doskonały pomysł na prezent

Biżuteria z żywicy to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Sprawdzi się zwłaszcza dla miłośników unikatowych, personalizowanych dodatków, które zachwycają swoją naturalnością oraz pięknem.

Naszyjnik, kolczyki czy bransoletka wykonana z żywicy sprawdzi się jako upominek z okazji urodzin, Dnia Mamy, ważnej rocznicy czy Pierwszej Komunii Świętej. Taki personalizowany prezent sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo i z chęcią będzie nosić je na różne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *