Tegoroczna zima jak na razie jest bardzo łaskawa. Sporadyczne przymrozki i opady śniegu nie przeszkadzają w kontynuowaniu prac budowlanych. Tym samym deweloperzy nadrabiają ewentualne zaległości, a nawet wyprzedzają harmonogram.

Zeszłoroczna zima była śnieżna i mroźna, temperatury już w listopadzie spadły poniżej zera. W takich warunkach prace budowlane prowadzone na zewnątrz budynków nie są możliwe do wykonania. Trzeba bezwzględnie przestrzegać wymogów technologicznych oraz liczyć się z wyższymi kosztami, związanymi z opóźnieniami prac. W tym roku zima jest łaskawsza. Dodatnie temperatury w ostatnich tygodniach umożliwiły wielu deweloperom kontynuowanie prac na terenach inwestycji.

Na Osiedlu Wiśniowym w podpoznańskich Plewiskach, którego inwestorem jest spółka Twoje M, prowadzone są prace wykończeniowe oraz porządkowe, stanowiące dopełnienie całości inwestycji. – Przygotowujemy do oddania budynek E. Droga wewnętrzna na osiedlu, parking i miejsca na śmietniki też są już gotowe. Na Osiedlu Wiśniowym II prace również dobiegają końca – mówi Dorota Pallach, wiceprezes spółki Twoje M. – Wszystko wskazuje na to, że inwestycja z uwagi na korzystne warunki pogodowe zostanie oddana przed terminem – w IV kwartale 2012 roku – dodaje D. Pallach. Z kolei Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk na większości swoich inwestycji zamyka obecnie stan surowy budynków. – Dodatnie temperatury umożliwiają przede wszystkim zamontowanie pokrycia dachowego, które jest kluczowe dla dalszych prac. Dzięki temu, nawet jeśli przyjdzie mroźna zima, będziemy mogli prowadzić prace wykończeniowe w środku, czyli kłaść tynki, posadzki czy instalacje – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk. – Zarówno na osiedlach w Skórzewie, w Poznaniu Spławiu i Szczepankowie oprócz dachów, właśnie zamontowaliśmy także okna i drzwi – dodaje. Progres w pracach widać także przy nowej inwestycji Kalbud Deweloper na ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu. Gotowy jest już dwupoziomowy parking podziemny, parter z przeznaczeniem na lokale handlowo-usługowe oraz dwa piętra z mieszkaniami. – Z początkiem 2012 roku skończyliśmy prace na II piętrze i zaczynamy właśnie budowę kolejnej kondygnacji – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych w firmie Kalbud Deweloper. – Naszym sprzymierzeńcem jest dodatnia temperatura tej zimy. Dzięki temu prace przebiegają pomyślnie – z zadowoleniem dodaje T. Wnuk.

Ciepła zima cieszy nie tylko deweloperów, ale i ich klientów, którzy nie powinni obawiać się niespodzianek związanych z opóźnieniami inwestycji. To dla nich bardzo ważna i dobra wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *