budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jak przebiega odbiór odpadów niebezpiecznych?

2019-03-04

Wielu przedsiębiorców musi mierzyć się z trudnym zadaniem, jakim jest odbiór odpadów niebezpiecznych. Dotyczy to głównie punktów gastronomicznych, które muszą pozbywać się przepracowanego oleju. Jak przebiega odbiór odpadów?

 

Zamówienie usługi

O odbiór odpadów musi dbać przedsiębiorca. Jego obowiązkiem jest we właściwy sposób obchodzenie się z olejem. Tam bardzo ważne jest pozbywanie się go we właściwy sposób, czyli utylizacja, ponieważ olej po osiągnięciu pewnej temperatury wydziela niebezpieczne, rakotwórcze związki. Smażenie na nim jest absolutnie zakazane, ponieważ może zatruć osoby, które zjedzą przygotowany na nim posiłek. Wylewanie oleju gdziekolwiek również jest niebezpieczne. Jedynym właściwym sposobem jest właśnie utylizacja. Jeśli prowadzisz restaurację, to masz obowiązek zamówić profesjonalną firmę, która ma wszelkie kompetencje i zezwolenia do prowadzenia takiej działalności. Przede wszystkim jednak same muszą mieć umowę z firmą, która zajmuje się utylizacją odpadów niebezpiecznych. Dlatego pierwszym krokiem jest znalezienie takiej firmy.

 

Następnie konieczne jest podpisanie umowy. Umowa taka może mieć różny charakter. Może to być usługa jednorazowa lub stała. W przypadku przedsiębiorstw raczej częściej jest to właśnie stała usługa, podobna do tej, którą świadczą firmy wywożące nieczystości stałe. Czyli raz na dwa tygodnie, na tydzień bądź miesiąc. Wtedy właściciele mają obowiązek przechowywać olej do czasu przyjazdu firmy w specjalnych beczkach, które także dostarczają firma wywożąca. Umowa jest ponadto dowodem na to, że dany lokal gastronomiczny korzysta z usług profesjonalnej firmy. Jest to zabezpieczenie w przypadku kontroli.

 

 

 

Odbiór oleju przepracowanego

Firma przyjeżdża we wskazane miejsce, zabiera beczki pełne i zostawia puste. W tym momencie z przedsiębiorcy zdjęta jest część odpowiedzialności za odpady. Zadaniem i obowiązkiem firmy jest natomiast przetransportowanie tego oleju przepracowanego w bezpieczny sposób do miejsca, gdzie podlega utylizacji. Wszystko odbywa się w krótkim czasie i pod kontrolą. Dlatego bardzo ważne jest, aby odbiór odpadów niebezpiecznych w tym odbiór oleju przepracowanego, wykonywany był przez firmę spełniająca wszelkie standardy. Do standardów tych zaliczamy bezpieczeństwo odbioru, transportu i oddania. Jakiekolwiek próby oszustwa w tej sprawie mogą zaszkodzić nie tylko firmie transportowej, ale także przedsiębiorcy, który podpisał umowę na odbiór odpadów.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

odbiór odpadów niebezpiecznych odbiór oleju przepracowanego odpady niebezpieczne

Zobacz także...