budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Gdzie znajdują zastosowanie pompy wirowo wyporowe?

2015-11-02

Pompy to urządzenia, które służą do podnoszenia samej cieczy lub cieczy wymieszanej z elementami stałymi z poziomu niższego na wyższy. Pompa wytwarza różnicę ciśnień między stroną zasysającą a tłoczącą. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp, które znajdują swoje zastosowanie głównie w sieciach wodno-kanalizacyjnych. Urządzenia te są stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i różnego rodzaju przedsiębiorstwach czy instytucjach.


Podział pomp ze względu na działanie

Pompy można dzielić według wielu kryteriów. Przeważnie klasyfikuje się je ze względu na zastosowany typ konstrukcji. Wyróżniamy zatem dwa podstawowe typy pomp: wirową i wyporową. 
Pompy wirowe wyposażone są w wirnik, z którego energia jest przenoszona do cieczy. Urządzenia te cechuje brak przerw w działaniu pompy, czyli tzw. momentu pulsacyjnego. Pompy wirowe posiadają zwartą konstrukcję, co przekłada się na ich niewielkie wymiary.
Pompy wyporowe to urządzenia, które nie mogą działać w trybie ciągłym przez tzw. pulsacje, które wynikają z zastosowanej w tym przypadku konstrukcji. Pompy te wyposażone są także w element napędzający, jednak ciśnienie jest w nich wytwarzane przy pomocy narzędzia zwanego tłokiem lub ślimakiem, a nie tylko w wyniku szybkiego wirowania wałka, jak w przypadku pomp wirowych.
W chwili obecnej na rynku dostępne są już pompy wirowo-wyporowe, które w swojej ofercie posiada m.in. firma INWAP Sp. z o.o.

Dlaczego warto wybrać pompę wirowo-wyporową?

Pompy wirowo-wyporowe wyposażone są w element hydrauliczny, czyli rotor wykonany ze stali nierdzewnej. Posiadają także stator kieszeniowy wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej, używanej do ścieków komunalnych. Dzięki temu pompa jest chroniona przed chemią oraz olejami, które znajdują się w ściekach. Pompy wirowo-wyporowe mają podobne parametry jak zwykłe pompy wyporowe lub wirowe. Cieszą się jednak one większymi możliwościami eksploatacyjnymi i użytkowymi. Mogą one bez problemu zastąpić pompy wirowe z rozdrabniaczem oraz niektóre pompy wirowo-odrzutowe. Dodatkowo nie potrzebują wysokiego poziomu poboru energii, a jednocześnie gwarantują najlepsze oraz sprawdzone rozwiązania techniczne. Pompy wirowo-wyporowe spełniają oczywiście wszystkie normy przeciwwybuchowe. Mają także podwyższone właściwości bezpieczeństwa oraz szczelności.

Gdzie można stosować pompy wirowo-wyporowe?

Pompy wirowo-wyporowe, np. z firmy INWAP Sp. z o.o., mogą być z powodzeniem stosowane w kanalizacjach ciśnieniowych i pompowniach domowych. Pomimo niezbyt dużej wydajności są idealne do domów jednorodzinnych, które w ciągu doby produkują od 300 do 400 litrów ścieków. Przy projektowaniu układów sieci kanalizacji ciśnieniowej ważne jest maksymalne ciśnienie osiągane przez pompy. Pompy wirowo-wyporowe mogą wytworzyć ciśnienie o wartości nawet 1MP, dzięki czemu można zrezygnować ze stosowania pompowni sieciowych. 

Pompy wirowo-wyporowe są tańsze oraz bardziej wydajne od zwykłych pomp wirowych lub wyporowych, stosowanych w domowych sieciach kanalizacyjnych. Nie zużywają dużo prądu i gwarantują długie oraz nieprzerwane działanie. 


Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

pompy wirowo-wyporowe pompy pompa wyporowa pompa wirowa inwap WP

Zobacz także...

Dobry producent pomp głębinowych. Komu warto zaufać?

2020-05-26

Dobry producent pomp głębinowych. Komu warto zaufać?

Pompa głębinowa to niezbędny element nie tylko w przydomowych studniach służących do pobierania wody gruntowej – znajdują one również zastosowanie w branży rolniczej, w zakładach produkcyjnych, przy odwadnianiu konstrukcji, a także w sieciach wodociągowych i instalacjach nawadniających. Niezależnie od swego przeznaczenia, pompa powinna odznaczać się wysoką jakością. Po czym możemy poznać solidnego i sprawdzonego producenta? więcej...

Altany drewniane: pomagamy wybrać najlepszy model

2016-08-25

Altany drewniane: pomagamy wybrać najlepszy model

Altanka z drewna to nie tylko świetne miejsce relaksu, ale też często dopełnienie aranżacji ogrodu. Możemy ją zbudować samodzielnie z drewna kupionego w tartaku lub zamówić u miejscowego stolarza więcej...

Współczesne systemy alarmowe, które ochronią Twój biznes

2016-08-16

Współczesne systemy alarmowe, które ochronią Twój biznes

Prowadzenie biznesu wiąże się z nie lada ryzykiem. Mowa tu o ogromnym ryzyku inwestycyjnym, gdyż prowadzenie działalności to ciągłe inwestowanie i pozyskiwanie kontrahentów. Firma, aby działać potrzebuje również odpowiedniego zaplecza – towarów, sprzętu i biura. Właściwe zabezpieczenie tych elementów jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. więcej...

Jak walczyć z zaśmiecaniem ulic?

2016-08-01

Jak walczyć z zaśmiecaniem ulic?

Śmieci zalegające na ulicach to problem niemal każdego europejskiego miasta. Papierki po słodyczach, gumy do żucia, patyczki po lodach czy kolorowe ulotki leżące na chodniku znacznie obniżają walory estetyczne otoczenia. Często są to śmieci organiczne, a więc takie, którymi chętnie interesują się insekty i gryzonie. Resztki jedzenia i opakowania po fast foodach nie tylko źle wyglądają, ale też wydzielają przykre zapachy. Nadepnąwszy na nie, trudno się nie pobrudzić. Zniechęcają nas i drażnią. Co więcej: zamiatanie śmieci z ulic kosztuje nas, jako podatników, niemałe pieniądze. Konieczne jest bowiem zatrudnienie ludzi, którzy ręcznie zbiorą śmieci i wyczyszczą nawierzchnię. więcej...

Metalowe ogrodzenia i ich rodzaje

2016-07-22

Metalowe ogrodzenia i ich rodzaje

Duża posesja wymaga ładnego ogrodzenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się przęsła, furtki oraz bramy wykonane z metalu, które przy odpowiednim użytkowaniu zapewnią gwarancję bezpieczeństwa na długie lata. Przyjrzyjmy się rodzajom ogrodzeń, jakie można zainstalować w swojej posiadłości. więcej...