budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Dziecięce okno na świat

2013-04-29

Pokój dziecka jest miejscem, w którym może się swobodnie bawić, rozwijać się i uczyć.  Dlatego przezorny rodzic powinien urządzić go tak, aby maluch czuł się w nim dobrze i bezpiecznie.

Ciekawość jest naturalnym etapem rozwoju dziecka. Poprzez zabawę nasza pociecha poznaje świat, uczy się i zdobywa nowe doświadczenia. Jednak często dzieci nie zdają sobie sprawy z konsekwencji realizacji niektórych pomysłów. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by ich pokoje były równie przytulne, co bezpieczne. Szczególnie, że pełnią wiele funkcji – są miejscem zabawy, nauki i odpoczynku. To powoduje, że wybierając okna do pokoju dziecięcego, poza estetyką i funkcjonalnością, powinniśmy położyć dodatkowy nacisk na bezpieczeństwo. Zabezpieczenia stolarki powinny być dostosowane do wieku dziecka. Producenci proponują obecnie kilkanaście rozwiązań, które pomogą zapewnić skuteczną ochronę. Na co należy zwrócić uwagę?

Klamki

Sposób otwierania okna ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Jeśli nasze dzieci mają mniej niż dwa lata, warto zainstalować klamki z przyciskiem. Chcąc otworzyć okno, trzeba nacisnąć guzik, a dopiero później przekręcamy uchwyt. W pokojach starszych pociech można zamontować tzw. „zamek woźnego”, który spowoduje, że dziecko będzie mogło jedynie uchylić okno. Innym rozwiązaniem jest montaż klamki zamykanej na klucz.

Szyby

Kolejna kwestia to szyby. Najmłodsi mają mnóstwo niespożytej energii, więc nierzadko w trakcie zabaw zdarza się, że uderzają w okno np. piłką lub same wpadają w nie z impetem. Chcąc temu zapobiec, należy zastosować tzw. szyby bezpieczne.

– Są to szyby, które posiadają od wewnątrz grubszą i odporniejszą na uderzenia taflę szkła – mówi Michał Mucha z MS więcej niż OKNA. – Dodatkową zaletą szyb bezpiecznych jest to, że zapobiegają one ewentualnym skaleczeniom w razie ich stłuczenia, ponieważ rozbijają się na drobne kawałki pozbawione ostrych krawędzi. Takie rozwiązanie stosuje się np. w szybach samochodowych.

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie szyb tzw. antywłamaniowych, w których dwie tafle szkła są trwale połączone specjalna folią. Dzięki niej stłuczona szyba nie rozpada się na kawałki i pozostaje w ramie okiennej.

Osłony

Warto także zadbać o odpowiednie osłony. Wybierając roletę czy żaluzje powinniśmy zainstalować system pozbawiony ostrych krawędzi. Bardzo ważny jest też mechanizm sterowania. Unikajmy wszelkiego rodzaju sznurków czy linek. Dziecko może się w nie zaplątać i zrobić sobie krzywdę. Najlepiej wyposażyć je w mechanizm sterowania za pomocą przycisku.

O Firmie

MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma działa od 1991 roku. Obecnie grupę MS tworzą: M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o., M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. oraz Projekt +2000 Sp. z o.o. Główna siedziba firmy mieści się w Słupsku.
MS więcej niż OKNA posiada w swojej ofercie m.in. okna i drzwi PVC i drewniane, rolety i moskitiery, a także produkty z kamienia naturalnego oraz okna i konstrukcje aluminiowe.
W kilku zakładach o łącznej powierzchni 100.000 m2, zatrudnia ponad 500 pracowników. Sieć dystrybucji obejmuje ponad 170 krajowych i zagranicznych salonów sprzedaży. Głównym kierunkiem eksportowym są kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone i Kanada. www.ms.pl

PR
AF 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

pokój dziecka szyby bezpieczne klamki MS więcej niż OKNA okna

Zobacz także...

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

2021-01-25

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

Jednym z najważniejszych zadań nowoczesnego budownictwa jest dążenie do minimalizowania zużycia surowców oraz energii. Dotyczy to zarówno materiałów budowlanych, jak i takich elementów, jak drzwi czy okna. więcej...

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

2019-06-17

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

Dom to miejsce, które kojarzy nam się z bezpieczeństwem, wygodą oraz ogólnym spokojem. Nic zatem dziwnego, że chcemy aby wyposażenie tego domu było takie jak sobie wymarzymy. więcej...

Jak wybrać okna do domu i firmy?

2017-07-10

Jak wybrać okna do domu i firmy?

Zakup okien tylko pozornie jest łatwym zadaniem. Przed udaniem się do salonu trzeba nie tylko zrobić konieczne pomiary, ale również zastanowić się dokładnie nad oczekiwaniami, jakie mamy względem swojego przyszłego wyposażenia domu oraz parametry, jakie powinny posiadać. więcej...

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

2017-05-16

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

Okna i przeszklenia są elementami służącymi przede wszystkim do wprowadzania do wnętrza domu jak największej ilości naturalnego światła podwyższającego komfort życia. więcej...

Niezwykły klimat poddasza, czyli kilka słów o całkiem niebanalnym wnętrzu

2017-02-15

Niezwykły klimat poddasza, czyli kilka słów o całkiem niebanalnym wnętrzu

Nieustawne, nie zawsze dobrze doświetlone i te wszechobecne skosy, które w znacznym stopniu ograniczają możliwości aranżacyjne - jeszcze do niedawna poddasze pełniło w wielu domach funkcję magazynu na zapomniane i niepotrzebne przedmioty. więcej...