budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Startuje pierwszy w Polsce portal o nieruchomościach wypoczynkowych

2012-09-28

Rusza portal www.inwestycjewkurortach.pl - pierwsze, i jedyne miejsce w Polsce, które skupia pełną wiedzę na temat rynku apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych. Portal będzie obrazem aktywnie rozwijającego się segmentu nieruchomości określanych jako „second home”.

Fot. Inwestycje w Kurortach.pl

Od kilku lat segment inwestycji wypoczynkowych w Polsce sukcesywnie się rozwija. Ostatni kryzys, który silnie odcisnął się na części mieszkaniowej ryku, nie przełożył się tak mocno na branżę nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych. Duzi i mniejsi deweloperzy z tego segmentu realizują inwestycje. Wielu z nich planuje kolejne projekty.

Mimo rozwoju rynku, nie było do tej pory w Polsce firmy, która generuje kompleksową wiedzę o takich inwestycjach. Powstawały np. raporty o tego typu nieruchomościach, ale nie pokazywały one całej skali rynku - szczególnie wiedzy, która byłaby dostępna dla osób szukających apartamentu w kurortach. – Powstało wiele analiz obejmujących inwestycje nad morzem, w górach czy na Mazurach. Prawie wszystkie były jednak skierowane do specjalistów z branży, a nie przeciętnego Kowalskiego. Portal www.inwestycjewkurortach.pl jest pierwszym w Polsce miejscem, które gromadzi i przekazuje informacje poszukiwane przez indywidualne osoby – wyjaśnia cel powstania portalu jego założyciel i dyrektor zarządzający Grzegorz Kosiura.

Polacy szukają inwestycji w kurortach...
Potencjał rynku wyraźnie widać nie tylko w aktywności firm budujących, ale też klientów. Pojawiła się w Polsce potrzeba posiadania modnego na Zachodzie apartamentu klasyfikowanego jako „second home”. Apartamentów w kurortach poszukują klienci z wielu rejonów Polski. Głównym kryterium dla nich jest łatwy i szybki dojazd do ich drugiego domu. Dlatego segment ten rozwija się nie tylko na wybrzeżu, czy w górach.

Apartamenty kupowane są nie tylko na własny użytek. - Bardzo duży odsetek stanowią inwestorzy indywidualni, dla których kupno apartamentu w kurorcie to świetna lokata kapitału, tym bardziej, że wyspecjalizowane firmy proponują pełną obsługę inwestycji i spory zarobek – dodaje Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający portalu.

… i kopiują trend

Posiadanie domu na wybrzeżu czy w górach nie jest niczymś nowym. Dla mieszkańców południowej Europy, Skandynawii czy USA to standard. A Polacy lubią śledzić światowe trendy, i chętnie wprowadzają je w życie na miarę swoich możliwości. – Wiele z inwestycji obecnych na naszym portalu to projekty, gdzie apartament można kupić za 200 – 300 tys. zł. Cenowo są więc w zasięgu młodych osób, które chcą kupić lokal dla siebie. Umiarkowane ceny zachęcają do kupna nieruchomości wypoczynkowych również jako inwestycji pod wynajem – informuje założyciel portalu www.inwestycjewkurortach.pl.

Baza wiedzy w jednym miejscu
Na portalu można znaleźć szczegółowe dane o inwestycjach. Ich wyszukiwanie jest bardzo intuicyjne i dopasowane pod potrzeb przyszłych właścicieli apartamentów. Inwestycje są podzielone na główne kategorie: morze, góry, jeziora, las i country. Kategorie wyszukiwania odpowiadają więc potrzebom klientów planujących zakup swojego apartamentu wypoczynkowego. Dla ułatwienia właściciele portalu zaplanowali też wyszukiwanie poprzez mapę Polski. Uzupełnieniem będzie część merytoryczna: porady ekspertów, newsy z branży, informacje dotyczące turystyki w Polsce czy trendów w wyposażeniu apartamentów wypoczynkowych.

Apartament „wypoczynkowy”, nie „wakacyjny”
Portal www.inwestycjewkurortach.pl uwypuklał będzie jeszcze jedną tendencję - apartamenty turystyczne, żyją przez cały rok. – Często rynek ten określany jest jako „wakacyjny”. Tymczasem realia pokazują zupełnie inne oblicze tego segmentu. Apartamenty sprzedają się i wynajmują nie tylko latem – mówi Grzegorz Kosiura. Dla wielu deweloperów to problem. W powszechnej opinii o wypoczynku nad morzem czy w górach myślimy sezonowo. Jednak wyniki sprzedaży największych firm z branży, a także preferencje wyjazdowe Polaków pokazują, że wiele osób wypoczywa nie tylko w sezonie. Coraz popularniejsze są kilkudniowe wyjazdy weekendowe.
      
Dotychczas na rynku brakowało miejsca, pokazującego jakie mamy możliwości kupna w Polsce apartamentu wypoczynkowego. Portal tę lukę wypełnia.

Zobacz ile inwestycji można już poznać z bliska: www.inwestycjewkurortach.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

nieruchomości kurorty inwestycje informacje budowlane apartament wypoczynkowy

Zobacz także...

Jak wybrać nowe i dobre inwestycje deweloperskie w Trójmieście?

2020-07-09

Jak wybrać nowe i dobre inwestycje deweloperskie w Trójmieście?

Północ Polski jest niezwykle atrakcyjną lokalizacją nie tylko pod względem turystycznym, ale również mieszkaniowym. Od kilku już lat na terenie województwa pomorskiego powstają liczne inwestycje deweloperskie w Trójmieście, które swoją nowoczesnością zachęcają potencjalnych mieszkańców do zakupu mieszkania. więcej...

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

2019-11-14

Czy trudno jest wybrać dobrego dewelopera?

Rynek nieruchomości w Lublinie ma się coraz lepiej, a co więcej – ciągle się rozwija. Co roku przybywa coraz więcej mieszkań, a zapotrzebowanie nie maleje! Ciągle pojawiają się nowe firmy deweloperskie, które oferują swoje usługi. Jak wybierać dobrego dewelopera? więcej...

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości?

2019-08-02

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości?

Rynek nieruchomości obfituje w wiele ciekawych ofert. W zależności od tego jakiego rodzaju nieruchomość planujemy nabyć: mieszkanie, lokal usługowy czy dom wolnostojący, musimy być przygotowani na spory wydatek. więcej...

Inwestycja w nieruchomości – czy warto kupić apartament w Wiśle?

2019-03-04

Inwestycja w nieruchomości – czy warto kupić apartament w Wiśle?

Nieruchomości to jedna z najlepszych inwestycji, zwłaszcza w miastach turystycznych. Wisła, jako jedno z miast beskidzkich, jest bardzo częstym celem podróży miłośników narciarstwa, kolarstwa i pieszych wycieczek, dzięki temu, nieruchomości zyskują na wartości każdego roku. więcej...

Program MdM – ostatnie 67 mln zł w tym roku

2017-08-08

Program MdM – ostatnie 67 mln zł w tym roku

Wielu klientów na rynku nieruchomości z niecierpliwością wyczekuje możliwości otrzymania wsparcia z MdM. Dziś, 8 sierpnia została uruchomiona przedostatnia pula – dodatkowe 67 mln zł. więcej...