budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Studnie głębinowe: najważniejsze zalety i korzyści

2018-07-06

Posiadanie własnego ujęcia wody z możliwością wykorzystania jej w gospodarstwie domowym to alternatywa dla korzystania z sieci wodociągowej i prosty sposób na obniżenie rachunków za wodę. Poznaj najważniejsze zalety posiadania własnej studni głębinowej i dowiedz się, jakie wymogi powinieneś spełnić, jeśli chcesz rozpocząć tego rodzaju inwestycję.


 

Najważniejsze zalety studni głębinowych

Studnia głębinowa może być wykorzystywana zarówno do użytku prywatnego w gospodarstwie domowym inwestora, jak i do zastosowań przemysłowych. Podstawową korzyścią, o której mówi się najwięcej, jest oczywiście możliwość uniezależnienia się od dostaw wody z miejskich i gminnych sieci wodociągowych. Wbrew pozorom, nawet w XXI wieku sporo lokalizacji pozbawionych jest dostępu do bieżącej wody, a stan infrastruktury komunalnej w wielu miastach i gminach pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie nowo powstające osiedla mieszkalne mają problem z dostępem do wody bieżącej. Własne studnie pozwalają również nie przejmować się awariami wodociągu czy skażeniem wody sieciowej, co nie należy wcale do rzadkich sytuacji.

 

Wiercenie studni – zdrowa i czysta woda

Studnia głębinowa – oczywiście pod warunkiem regularnej i prawidłowej pielęgnacji – zapewnia dostęp do czystej wody, objętej minimalnym wręcz ryzykiem skażenia. Własne źródło daje ochronę przed bakteriami i szkodliwymi dla zdrowia substancjami, co pozwala cieszyć się zdrową i czystą wodą każdego dnia. Równie istotną korzyścią z posiadania studni głębinowej jest ekonomia – a dokładniej mówiąc – brak opłat za wodę. Możliwość swobodnego jej użytkowania – czy to w domu, czy do podlewania ogrodów i trawników, nie wiąże się z otrzymywaniem wysokich rachunków, dzięki czemu studnia głębinowa to inwestycja nie tylko ekologiczna i komfortowa, ale również opłacalna.

 

Studnia głębinowa: niezbędne wymogi do rozpoczęcie inwestycji

Aby móc cieszyć się niezależnością i brakiem rachunków za wodę, musimy jednak spełnić kilka warunków, umożliwiających wiercenie studni głębinowych. Podstawowym jest właściwa lokalizacja: minimum 5 metrów od granicy działki i 7,5 m od przyrożnego rowu. Wiercenie studni można wykonać minimum 15 metrów od zabudowań inwentarskich oraz co najmniej 70 metrów od otwartych wybiegów dla zwierząt. Warunkiem profesjonalnego wykonania studni głębinowej jest także wybór sprawdzonego wykonawcy, który dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym oraz niezbędnym doświadczeniem. Wiercenie studni – Kraków: zobacz ofert firmy Naterm i skorzystaj z oferty specjalistów, którzy wiedzą jak wykonywać odwierty i kompleksowe inwestycje związane z wierceniem studni głębinowych. Zaufaj ekspertom i przekonaj się, jak wiele możesz zaoszczędzić.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

studnie głębinowe

Zobacz także...