Specyfika prowadzenia własnego sklepu spożywczego

Meble sklepowe to wyposażenie, które kojarzy nam się w pierwszej chwili ze sklepami spożywczymi. Oczywiście jest to naturalne, gdyż zazwyczaj mamy z nimi styczność właśnie w tych miejscach. Co więcej jest to niezwykle ważny element wyposażenia sklepu, ponieważ wpływa on pośrednio na ruch w sklepie. Gdy prowadzimy sklep chcemy, aby nasz asortyment był jak największy. Niewłaściwie dobrane regały sklepowe mogą to utrudniać.


Błędy popełnione jeszcze na etapie projektowania mogą po prostu nie pozwalać na swobodne regulowanie wysokościami półek czy też innymi parametrami przez co część produktów nie może być odpowiednio wyeksponowana. Gdy cześć powierzchni użytkowej ostatecznie staje się ostatecznie nieużytkowa nie ma mowy, aby zaopatrzyć sklep we wszystkie artykuły. To z kolei odbije się na sprzedaży, gdyż klient nie będzie w stanie nabyć tego co go interesuje. Jeśli chcemy uniknąć takich problemów najlepiej zamawiać meble sklepowe bezpośrednio od producenta. Wówczas regały będą zawierały specjalne systemy do regulacji, zostaną wykonane pod wymiar i tym samym idealnie wkomponują się w powierzchnię sklepu i rozwiążą problem z brakiem miejsca. Ergonomia to ważny element i nie należy jej lekceważyć.

Jednak meble sklepowe to nie tylko wyposażenie sklepików osiedlowych czy większych marketów. Zaliczyć do nich można również piekarnie czy cukiernie. Tutaj wybierając regały musimy kierować się innym wytycznymi. Przede wszystkim zważywszy na specyfikę branży regały piekarnicze muszą być odpowiednio zaprojektowane. Pieczywo w nich umieszczone nie może być wystawione na dużą cyrkulację powietrza oraz wilgoci. Dlatego też ważne jest, aby regały były wyposażone w zamykane pokrywy dzięki czemu ograniczamy wyżej wymienione czynniki. Nie może być jednak zbyt szczelny, a to ze względu na prosty chwyt marketingowy. Jak wszyscy wiemy, klient je oczami. To samo tyczy się kupowania. Kiedy przechodzimy w markecie obok świeżego pieczywa to jego zapach wywiera na nas chęć jego zakupu. To samo tyczy się piekarni stacjonarnych, dlatego regały są odpowiednio zaprojektowane pod tym względem. Zresztą ta sama sytuacja tyczy się cukierni. W obu przypadkach również ważne są elementy wizualne, wskutek czego są one produkowane najczęściej z drewna. Jest ono przyjemne dla oka i produkty świetnie się prezentują na takich regałach.

Nie zapominajmy o meblach sklepowych przeznaczonych do dużych hurtowni czy sklepów technicznych. Tutaj regały muszą charakteryzować się przede wszystkim dużą wytrzymałością i stabilnością. Oczywiście w przypadku poprzednich przykładów również jest to ważne, ale wyobraźmy sobie sklep samochodowy, gdzie na półkach leżą tysiące części. Wszystko to metalowe i odpowiednio zabezpieczone. Taki asortyment po prostu musi dużo ważyć. Do tego ciągłe dostawy i przesuwanie ich na półkach. Zwykłe regały nie byłyby w stanie tego wytrzymać. Widać zatem, że przed zakupem mebli sklepowych należy odpowiednio wcześniej przemyśleć czego po nich oczekujemy i na jakie obciążenia będą narażone. Tylko wówczas będą przynosić korzyści i służyć nam długie lata.

Artykuł przygotowała
Firma Tośka Meble, której specjalizacją są meble sklepowe znane na terenie całej Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *