budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Sklep, apteka i fryzjer blisko domu są w cenie

2011-08-19

Lokale „pod domem” zyskują na znaczeniu

Lokale gastronomiczne, sklepy spożywcze, drogerie, salony fryzjerskie, SPA lub fitness cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród firm usługowych i handlowych, ale przede wszystkim wśród okolicznych mieszkańców.

Coraz więcej osób zaczyna cenić spokój i dobrą atmosferę niewielkich punktów usługowych. Przywiązujemy się do osiedlowych sklepików, szewca, lokalnej pani magister w aptece, która zawsze doradzi coś skutecznego na drobne dolegliwości. Są także inne korzyści. Lokale usługowe „pod domem” pozwalają nam zaoszczędzić czas, który dla wielu z nas jest na wagę złota. Po ośmiu, a nierzadko nawet 10 godzinach pracy wiele osób nie ma ochoty stać w korkach, by dojechać do centrum handlowego. Na znalezienie wolnego miejsca parkingowego, pokonanie kilku kondygnacji, by odebrać płaszcz z pralni i nabyć kilka niezbędnych drobiazgów potrzebujemy kolejnych kilkudziesięciu minut. A na to nie każdy może sobie pozwolić, wolimy załatwić te sprawy wygodnie, blisko domu nie tracąc czasu. Dlatego lokale usługowe i sklepy z najbardziej potrzebnym asortymentem przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Na osiedlach firmy Dolcan najwięcej lokali handlowych sprzedawanych jest pod gabinety SPA, salony fryzjerskie, apteki i gabinety stomatologiczne.

- Punkty handlowe i usługowe na osiedlu to korzyść dla wszystkich. Nasze mieszkania zyskują na wartości, jeśli pod domem mamy fryzjera, gabinet kosmetyczny, aptekę, drogerię i kwiaciarnię. Właściciele punktów usługowych również korzystają na takiej lokalizacji, w środku osiedla, bo dla większości mieszkańców są miejscem pierwszego wyboru i tylko od właścicieli tych lokali zależy, czy będą potrafili zatrzymać klientów na dłużej– mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.  – Dzisiaj największym dobrem staje się czas, dlatego chcemy stworzyć komplementarną ofertę dla nabywców mieszkań na naszych osiedlach - zapewnia. Tylko w ostatnich dniach Dolcan sprzedał pięć lokali przeznaczonych pod działalność komercyjną w inwestycji Skierniewicka City na warszawskiej Woli. To 17-piętrowy apartamentowiec, w którym mieszka już ponad sto rodzin. Na ostatnim piętrze jedna z firm zaoferuje usługi finansowe i ubezpieczeniowe.

Dlatego niektórzy inwestorzy, wśród nich również jedna z największych polskich firm deweloperskich – Dolcan, przeznaczyli na budowanych przez siebie osiedlach lokale na handel i usługi. Na swoich osiedlach firma oferuje łącznie 31 lokali usługowych o różnej wielkości – od 20 do 718 mkw. Najwięcej, bo aż osiem lokali pod działalność komercyjną, o powierzchniach od 20 do 400 mkw., znajduje się na osiedlu Grabskiego w Lublinie. Jest to gotowy, sukcesywnie zasiedlany budynek ze 194 mieszkaniami. Podobne lokale znajdują się również w jednej z najnowszych inwestycji dewelopera – na osiedlu Ogrody Ochoty w Warszawie oraz w budynku Arkadia, przy ul. Małkowskiego 30 w Szczecinie. W tym ostatnim dostępny jest m.in. lokal w podziemiu o powierzchni 215 m kw., przeznaczony na gastronomię.

- Oferujemy lokale o bardzo zróżnicowanej powierzchni, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że właściciel restauracji będzie potrzebował innego metrażu, niż salon fryzjerski albo SPA. Inne wymagania będzie miała firma, która zechce otworzyć na osiedlu salon prasowy – mówi przedstawiciel firmy Dolcan. Zdaniem ekspertów rynku nieruchomości lokale usługowe to doskonała inwestycja dla ich właścicieli. Dlatego na wielu osiedlach, pomimo wyższej ceny lokali usługowych od mieszkań, lokale są rezerwowane i sprzedawane jako pierwsze. Jeżeli w pobliżu nie ma konkurencji to można liczyć stale na kilkuset wiernych klientów.

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:
Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia ponad 120 osób.

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań, kolejne etapy Osiedla Zacisze i Magenta.
W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością - czynszów.

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.


źródło: PR

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

aktualności budowlane Dolcan inwestycje budowlane osiedla mieszkaniowe

Zobacz także...

Rośnie Osiedle Przyjazne

2015-10-14

Rośnie Osiedle Przyjazne

Wokół Poznania trwa budowlany boom. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z zatłoczonego miasta na obrzeża. Dużym zainteresowaniem cieszą się podpoznańskie miejscowości, m.in. Skórzewo, Przeźmierowo czy Plewiska. więcej...

Powstaje stadion

2015-08-03

Powstaje stadion

Załóżmy sytuację, w której milioner ma kaprys i, będąc ogromnym fanem piłki nożnej zamierza zrobić coś dla tego sportu. Postanawia wybudować stadion. Może nie jakichś olbrzymich rozmiarów, ale jednak stadion, z boiskiem piłkarskim, szatniami i wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami. Nasz milioner posiada ziemię, ogromne połacie ziemi pod miastem, z którego pochodzi i tam chciałby ten projekt wykonać. więcej...

Wilczak 20 powstaje na Winogradach

2015-05-07

Wilczak 20 powstaje na Winogradach

Dobiega końca budowa II etapu inwestycji u zbiegu ulic Wilczak i Serbskiej. W jego ramach powstają 124 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Łącznie na osiedlu Wilczak 20 deweloper Agrobex planuje wybudować 6 budynków z 550 lokalami. Jest to jedna z największych inwestycji w tej części Poznania. więcej...

Jak w tym roku sprzedają się nowe mieszkania?

2015-04-16

Jak w tym roku sprzedają się nowe mieszkania?

Jak deweloperzy oceniają sprzedaż mieszkań w pierwszych miesiącach tego roku? Czy zainteresowanie zakupem spadło po podwyższeniu obowiązkowego wkładu własnego do kredytu? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zajrzeli do biur sprzedaży nowych mieszkań żeby to sprawdzić. więcej...

Co daje inwestycja budowlana w gospodarstwie?

2015-04-08

Co daje inwestycja budowlana w gospodarstwie?

Gospodarstwo rolne w obecnych czasach jest nadal najbardziej popularną formą prowadzenia działalności rolnej. XXI wiek daje nam dodatkowe szanse rozwoju, modernizacji wsi i gospodarstw wiejskich. Szczególnym aspektem jest fakt, że można otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej. więcej...