budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jak doświetlić meble taśmą LED?

2017-07-13

GLAX to eleganckie profile aluminiowe do montażu taśm LED, pozwalające uzyskać stylowe efekty świetlne. Ich różnorodne kształty to wiele zastosowań aranżacyjnych, zwłaszcza że seria została rozszerzona o kolejne nowości. Połączenie profili GLAX z wybranymi komponentami z portfolio GTV pozwala stworzyć kompletny i funkcjonalny system doświetlania szaf przesuwnych.

Aluminiowe profile, w połączeniu z taśmami LED jako źródłami światła, cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś mocno kojarzone z doświetlaniem kuchennych blatów, dziś z powodzeniem stają się ozdobnym elementem mebli salonowych czy gabinetowych, podkreślając ich charakter i nowoczesny wygląd.

Praktyczne rozwiązanie

Zastosowanie profilu pozwala na przedłużenie żywotności taśmy LED, pełni on bowiem funkcję radiatora, odprowadzając ciepło z taśmy oraz dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniem mechanicznym czy zabrudzeniem, co zapewnia jej dłuższą i bezawaryjną pracę.

Gdy liczy się design

- Tworząc aluminiowe profile GLAX chcieliśmy zaoferować coś więcej niż tylko profesjonalne wykończenie meblowej instalacji oświetleniowej. Równie ważna była dla nas estetyka i design profilu. Oba te aspekty udało się połączyć w doskonałą całość, a różnorodność kształtów i konstrukcji naszych profili to nieskończone możliwości zastosowań aranżacyjnych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów mebli, stolarzy i klientów, rozszerzyliśmy naszą ofertę profili GLAX o nowe modele: nabijane jedno i dwustronne oraz ich wersje do wypełnienia obrzeżem – informuje Mateusz Strzałkowski, Specjalista ds. Marketingu i PR w firmie GTV.

W wybranych modelach profili można zastosować mleczną lub transparentną osłonkę, co pozwala na modyfikację światła z taśmy LED i eliminację męczącego wzrok efektu punktowego świecenia. Wykorzystanie profilu kątowego zmienia również sam kąt padania światła, a tym samym zwiększa możliwości aranżacyjne. Światło z profilu zamontowanego równolegle do powierzchni mebla będzie się koncentrować na obiekcie znajdującym się bezpośrednio pod nim – a to nie zawsze jest zgodne z naszymi projektowymi zamysłami. Dzięki kątowym profilom GLAX strumień światła możemy zmienić pod kątem 30°, doświetlając wybrane przez nas strefy. W ten sposób oświetlimy zaciemnione dotąd miejsca na półce lub efektownie wyeksponujemy domową bibliotekę, przeszklone witryny czy kolekcję pamiątek z podróży. By jeszcze bardziej wzbogacić możliwość tworzenia świetlnych aranżacji do wyboru mamy profile kątowe jedno lub dwustronne – wszystko zależy od naszej wyobraźni, pomysłów na wnętrze lub miejsce przeznaczenia dodatkowego oświetlenia.

- Wymagających klientów, poszukujących niestandardowych rozwiązań, z pewnością zainteresują profile kątowe GLAX (jedno i dwustronne) do wypełnienia obrzeżem w kolorze mebla. To doskonały sposób na ekspozycję pięknego, całościowego frontu i minimalizację widocznego aluminium – poleca Mateusz Strzałkowski.

Wprowadzając swoje nowości firma GTV postawiła przede wszystkim na łatwość ich montowania. Nowe modele to profile nabijane, których montaż nie wymaga dodatkowego frezowania i nie powoduje znaczących zmian w budowie mebli. Zgodnie z ich nazwą profile nabija się na płytę meblową, tworząc spójną i funkcjonalną całość – instalacja jest szybka i prosta. Dostępność profili w 3 metrowych odcinkach pozwala je dopasować do każdej wielkości mebla.

Profil GLAX z inteligentnym włącznikiem

Zastosowanie systemów przesuwnych firmy GTV umożliwia stworzenie użytecznej, funkcjonalnej i  dekoracyjnej garderoby – niezależnie od tego, czy przeznaczymy na nią pojemną szafę czy wygospodarujemy osobne pomieszczenie. Ich cichą pracę zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli otwarć/zamknięć. Komfort korzystania z szafy z można jeszcze dodatkowo poprawić, doświetlając ją za pomocą profilu GLAX wyposażonego w dedykowane mu komponenty.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego włącznika bezdotykowego jednobiegowego taśma LED uruchomi się automatycznie podczas otwierania drzwi szafy i wyłączy bezpośrednio po ich zamknięciu. Odpowiednio dobrany i zamontowany model profilu GLAX (wraz z taśmą LED i właściwej dobrany zasilacz, dostosowany do jej długości pod względem wartości prądu oraz mocy) zapewni idealne doświetlenie wnętrza szafy i wygodne przeglądanie jej zawartości. Profile GLAX można również zamontować w szufladach w garderobie, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć przechowywany w niej ulubiony dodatek czy element biżuterii.

Profile GLAX stanowią atrakcyjną i estetyczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła - umożliwiają kreowanie efektownych przestrzeni w naszych wnętrzach i tworzenie funkcjonalnych systemów doświetlanie szaf przesuwnych. Ich potencjał i możliwości kompozycyjne są ogromne – jedynym ograniczeniem staja się nasza wyobraźnia.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

taśma LED GLAX meble profile aluminiowe

Zobacz także...

Dlaczego już nigdy więcej nie będę oszczędzała meblach

2018-09-21

Dlaczego już nigdy więcej nie będę oszczędzała meblach

Czy jakość mebli ma znaczenie w ich użytkowaniu? Czy lepiej kupić droższe meble lepszej jakości czy tańsze o gorszym wykonaniu? Na powyższe pytania postaram się odpowiedzieć na podstawie historii, z którą postanowiłam się podzielić. więcej...

W tygodniu jemy w kuchni, w weekendy w salonie. Black Red White prześwietla śniadania Polaków

2017-07-19

W tygodniu jemy w kuchni, w weekendy w salonie. Black Red White prześwietla śniadania Polaków

Czy śniadanie to dla Polaków najważniejszy posiłek w ciągu dnia? Jak, gdzie i co jemy? Czy w weekendy na przygotowanie i spożywanie śniadań poświęcamy więcej czasu? więcej...

Systemy profili aluminiowych dla budownictwa

2015-08-31

Systemy profili aluminiowych dla budownictwa

Do niedawna profile aluminiowe były wykorzystywane tylko w budownictwie komercyjnym. Jednak jakiś czas temu uległo to zmianie. Teraz aluminium używane jest również do budowy domków jednorodzinnych i tak zwanych domów pasywnych. Ze względu na zminimalizowanie poboru energii podczas eksploatacji, te drugie stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne. więcej...

Pastele w Twoim wnętrzu na wiosnę

2015-04-29

Pastele w Twoim wnętrzu na wiosnę

Nowa odsłona stylowych komód New Mono Design więcej...

Nowy Rok z nową kuchnią

2015-01-26

Nowy Rok z nową kuchnią

Początek roku to czas wprowadzania zmian nie tylko w życiu prywatnym czy zawodowym, ale także w naszym najbliższym otoczeniu. Wbrew pozorom, metamorfozy domowych wnętrz nie muszą być kosztowne czy czasochłonne. Podpowiadamy, jak dzięki prostym rozwiązaniom sprawić, by kuchnia zyskała nowe oblicze. więcej...