budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Funkcjonalne oświetlenie w nowoczesnym domu

2019-05-06

 

Standard mieszkania, niezależnie od tego, czy zlokalizowane jest w nowym, czy starym budownictwie, zależy przede wszystkim od zastosowanych materiałów wykończeniowych, dodatków oraz sposobu, w jaki zostały wykonane instalacje. Czasem z pozoru nieistotny szczegół może stwarzać ogromną różnicę w wyglądzie wnętrza albo sposobie jego użytkowania. Przysłowiową kropkę nad „i” w tworzeniu aranżacji stanowi zwykle oświetlenie, i to zarówno w kontekście doboru opraw oświetleniowych, jak i sposobu ich użytkowania.

 

 

Tradycyjnie czy zdalnie?


Dostępne współcześnie możliwości często wykraczają poza nasze wyobrażenie o tym, jak wygodne w użytkowaniu oraz zaawansowane technologicznie może być oświetlenie do domu. Idąc z duchem czasu, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na design oprawy, ale także na to, w jaki sposób możemy ją włączać i wyłączać. Okazuje się, że tutaj dostępnych jest kilka opcji, a inwestor wcale nie musi decydować się na najprostszą z nich, czyli tradycyjny włącznik światła. Co jeszcze oferują producenci działający w branży oświetleniowej? By się o tym przekonać, warto zerknąć na stronę sklepu Gajwer. Znajdziemy tam nowoczesne rozwiązania do domu, a wśród nich dotykowe włączniki oraz ściemniacze, które dają możliwość regulacji natężenia światła. W tym przypadku zamiast tradycyjnych przełączników, mamy panel sterowany dotykiem. Nowoczesny jest nie tylko sposób jego działania, ale również wygląd. Elegancki, minimalistyczny i modny doskonale wpisuje się w aranżację ekskluzywnych i utrzymanych w nowoczesnym stylu aranżacji.

Bogata kolorystyka dotykowych włączników i ściemniaczy pozwala dostosować odpowiedni model do stylistyki wnętrza. Nie pozostaje jednak ich jedyną zaletą. Warto zwrócić uwagę, że do niektórych włączników można otrzymać również pilota. Podnosi to komfort użytkowania wnętrza i stanowi dodatkowy argument za wyborem włączników dotykowych. Domownicy mogą włączać i wyłączać światło, a nawet regulować jego natężenie, nie wstając z kanapy. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak sypialnia – lampę można wyłączyć po ułożeniu się do snu – albo w strefie wypoczynkowej salonu, kiedy zależy nam na stworzeniu klimatycznego nastroju, ale nie mamy ochoty wstawać i podchodzić do włącznika.

Sterowanie oświetleniem jest bardzo modnym i wygodnym rozwiązaniem. Coraz częściej wprowadzane jest do pomieszczeń mieszkalnych, gdzie doskonale sprawdza się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Jego obecność podnosi standard mieszkania i poprawia jego atrakcyjność na rynku nieruchomości.

 

 

Oprawy oświetleniowe


Istotny jest jednak nie tylko sposób, w jaki włączamy i wyłączamy światło, czy też sterujemy oświetleniem, ale również dobrane do konkretnego wnętrza oprawy oświetleniowe. Bogactwo tych ostatnich jest tak duże, że może przyprawić inwestorów o zawrót głowy. Poszukując modeli idealnych do nowoczesnych domów, warto postawić na lampy o prostych, ale eleganckich formach, które współcześnie cieszą się chyba największym zainteresowaniem.

Oświetlenie w mieszkaniu powinno być zróżnicowane i dostosowane do konkretnej strefy funkcjonalnej. Oznacza to, że nawet w jednym wnętrzu pojawi się kilka różnych opraw, a każda z nich może pełnić inną rolę. Co więcej, mogą się też różnić wyglądem, choć dla zachowania spójnego wyglądu wnętrza, powinny zostać utrzymane w jednakowej stylistyce.

Doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz mogą się też okazać lampy w stylu industrialnym oraz lampy o odważnych, futurystycznych kształtach. Formy tych ostatnich mogą nie tylko zadziwiać, ale czasem wręcz szokować. Ich niezwykły design zdecydowanie ożywia wnętrze i stanowi istotny akcent dekoracyjny. Przy tym wszystkim nadal jest to w pełni funkcjonalne oświetlenie, choć trudno tutaj mówić o prostych i minimalistycznych formach. Inspiracją do wykonania takich lamp bardzo często pozostają bryły geometryczne i formy, z którymi spotykamy się w naturze.

W nowoczesnych wnętrzach ważna jest nie tylko forma opraw, ale również ich kolorystyka. Zazwyczaj stawiamy na barwy spokojne i stosowane. Dominują biele, czernie i szarości, które czasem mogą zostać przełamane mocniejszym akcentem kolorystycznym.

 

 

 

Nowoczesne wnętrze wymaga też nowoczesnego oświetlenia. Okazuje się, że wcale nie musimy go długo szukać. Wiele producentów oferuje atrakcyjnie wizualnie oprawy oświetleniowe i równie eleganckie oraz estetyczne włączniki do światła. Zamontowane na ścianie dotykowe panele prezentują się w takich wnętrzach bardzo dobrze i są wygodne w użytkowaniu. Podnoszą też komfort użytkowania wnętrza, na czym szczególnie zależy wielu inwestorom.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

światło lampy oświetlenie

Zobacz także...

Kostki czy szybkozłączki? Jak szybko i bezpiecznie podłączyć lampy

2017-04-07

Kostki czy szybkozłączki? Jak szybko i bezpiecznie podłączyć lampy

Standardowe kostki śrubowe wykorzystywane do podłączania oświetlenia są mało praktycznym rozwiązaniem, które sprawia dużo problemów przy montażu. więcej...

Lampy w naszym domu, wybieramy idealny model

2015-10-28

Lampy w naszym domu, wybieramy idealny model

Ogromna ilość rodzajów lamp do wyboru daje nie tylko nieograniczone możliwości, ale również może doprowadzić do lekkiego zawrotu głowy. Jaki rodzaj wybrać, na jaki kolor postawić, z jakiego materiału lampa powinna być wykonana, czy będzie dawać dobre światło i czy będzie pasować do wnętrza? Te i tym podobne pytania często spędzają nam sen z powiek, gdy stoimy przed zadaniem zaaranżowania wnętrza, w którym chcemy czuć się miło i swobodnie. więcej...

W jaki sposób wybrać odpowiednie oświetlenie dla hipermarketów?

2015-10-27

W jaki sposób wybrać odpowiednie oświetlenie dla hipermarketów?

Światło w sklepach i marketach pełni dużo ważniejsze zadanie, niż mogłoby się wydawać. Jego dobór również wymaga o wiele więcej uwagi, niż ma to miejsce np. w biurowcach, zakładach czy domach i mieszkaniach. W pracy światło ma zapewnić po prostu odpowiedni komfort wykonywania konkretnych czynności. W domu dodatkowo odpowiada za tworzenie przytulnego nastroju. Natomiast w handlu oświetlenie może mieć wręcz kluczowy wpływ na odpowiednio wysoki poziom sprzedaży. Czym się kierować, dobierając oświetlenie w hipermarkecie? więcej...

Idealna lampa do każdego pomieszczenia, jak ją wybrać?

2015-10-07

Idealna lampa do każdego pomieszczenia, jak ją wybrać?

Chyba każdy chciałby mieć w swoim salonie , kuchni, łazience czy też sypialni idealnie dobraną lampę. Wybór nie jest prosty, zwłaszcza kiedy nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego jakie lampy najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Trzeba mimo wszystko pamiętać o tym, że odpowiednie oświetlenie potrafi zdziałać cuda! więcej...

Wybór lampy do różnych pomieszczeń

2015-10-06

Wybór lampy do różnych pomieszczeń

Lampa jest bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia, a odpowiednio wybrana podkreśla funkcję danego pomieszczenia i pomaga lepiej ją spełniać. Dobrze jest poznać kilka wskazówek, które sprawią, że z łatwością wybierze się odpowiednie oświetlenie do swojego salonu. więcej...