budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Co zrobić w przypadku zalanej piwnicy?

2018-07-17

Zalanie piwnicy jest problemem, z którym być może nie raz zdążyliśmy się spotkać. Należy przede wszystkim określić przyczynę zalania oraz przystąpić do pozbycia się wody (aczkolwiek nie w każdej sytuacji) oraz wilgoci. Wodę należy wynieść ręcznie przy pomocy wiader lub skorzystać z odpowiedniej pompy. Równocześnie określmy przyczynę zalania. Możliwe, że zalanie zostało spowodowane przez pewne incydenty, jak nadmierne opady lub cofnięcie się ścieków z kanalizacji. W przypadku, gdy nie przypominamy sobie żadnych incydentalnych wydarzeń, należy sprawdzić stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, gdyż cała sytuacja może być spowodowana uszkodzoną rurą.

 

Zalana piwnica - słaba izolacja

Problem zalania może być wynikiem nadmiernych wód gruntowych. W takiej sytuacji powodem jest prawdopodobnie słaba izolacja lub jej kompletny brak. Izolacja chroni konstrukcję przed przenikaniem wody i wilgoci. Konieczne okaże się odkopanie murów piwnicy od zewnątrz. Po wypompowaniu wody, możemy przejść do naprawy izolacji oraz osuszeniu murów.

 

Kiedy nie można pozbywać się wody z piwnicy?

Najczęściej nie można podejmować się wykonywania tych kroków po powodzi. W takiej sytuacji woda znajduje się w całej okolicy, gdy ją wypompujemy - prawdopodobnie znów powróci, przepłukując ponownie ściany i podmywając fundamenty. Może to zakończyć się katastrofą budowlaną. Z tego powodu, nim zaczniemy usuwać wodę - upewnijmy się, czy okoliczny grunt nie przesiąkł wodą.

 

Zalana piwnica - co robić?

Gdy wykluczyliśmy zalanie przez powódź, przesiąknięty grunt oraz mogliśmy pozbyć się wody, należy zająć się usuwaniem problemu wilgoci. Osuszanie piwnicy może odbywać się metodą naturalną, czyli otwierając okna oraz drzwi. Niestety rozwiązanie to trwa zbyt długo. Poza tym, piwnice często nie są wyposażone w okna, drzwi natomiast prowadzą do słabo wentylowanych obszarów budynku.

Warto zadać pytanie, jak skutecznie osuszyć piwnicę metodami sztucznymi. Wysoce efektywne okażą się systemy marki Drymat podczas osuszania. Urządzenia te są przede wszystkim bezobsługowe. Montażem zajmują się fachowcy, ustawiając je w strategicznych miejscach oraz podłączając do źródła prądu. Osuszacze będą działać samodzielnie, usuwając wilgoć z wcześniej zalanego pomieszczenia. Oprócz tego, specjaliści marki Drymat zajmą się pomiarami kontrolnymi.

Podtopiona piwnica nie okaże się poważnym problemem, jeśli zajmiemy się szybkim rozwiązaniem problemu. Należy jedynie pamiętać, podczas których sytuacji nie należy usuwać wody oraz wiedzieć, jakie metody gwarantują szybkie i efektywne osuszenie.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

zalanie piwnicy piwnica

Zobacz także...