budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Co powinniśmy wiedzieć o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową?

2015-05-15

Przed naniesieniem pianki poliuretanowej należy odpowiednio zabezpieczyć i przygotować powierzchnię, oraz wykonać wszystkie prace poprzedzające nanoszenie izolacji. W przypadku poddasza wiąże się to jedynie z kilkoma drobnymi czynnościami, które inwestor musi wykonać przed rozpoczęciem natrysku pianką poliuretanową .

W paru krokach przedstawiamy Państwu przebieg prac związanych z przygotowaniem poddasza i wykonaniem izolacji natryskowej:

I. Przed podjęciem jakichkolwiek prac, doradca techniczny wraz z montażystami pojawia się na terenie budowy na wstępną kontrolę.

Ich zadaniem jest sprawdzenie czy zostały dokonane prace wymagane przed nanoszeniem izolacji, takie jak: montaż wieszaków do systemu suchej zabudowy, wyprowadzenie wszystkich przewodów instalacji elektrycznej oraz wentylacyjnych, pozostałe prace ustalone wcześniej z inwestorem.

Jeśli spełniamy te warunki, wówczas możemy przejść do kolejnego etapu.

II. Podczas gdy część załogi zabezpiecza podłogę, okna oraz tynki, aby uchronić je przed zabrudzeniem pianką poliuretanową, maszyna podająca piankę jest już ustawiana pod kątem parametrów.

Wszystko idzie zgodnie z planem, przechodzimy więc do natrysku izolacji.

III. Natrysk rozpoczynamy od najistotniejszych miejsc – takich jak murłata.Okolice murłaty to powierzchnia, w której mogą powstawać mostki cieplne czyli miejsca, przez które z naszego domu „ucieka” ciepłe powietrze. Dlatego szczególnie skupiając się na tym elemencie gwarantujemy, że izolacja dachu zostaje szczelnie połączona z izolacją ścian zewnętrznych.


IV. Kolejne posunięcie to natrysk izolacji między krokwiami ku zwieńczeniu dachu – kalenicy. Podczas natrysku tej powierzchni pokrywamy pianką również krokwie. Tylko wtedy wszystkie połączenia elementów drewnianych są dobrze zaizolowane, a my mamy pewność, że struktura izolacji jest jednorodna i nie posiada szczelin.

V. Gdy już ukończymy natrysk izolacji pianką poliuretanową, ekipa ściąga folie zabezpieczające a inwestor rozpoczyna odbiór wykonanych prac.


Aby móc cieszyć się wszystkimi właściwościami izolacji poliuretanowej, należy odpowiednio przygotować poddasze. Bez zadbania o szczegóły, obniżymy szczelność izolacji i stracimy największe atuty tej technologii. Dlatego bardzo ważne jest, aby do izolowania poddasza podchodzili profesjonaliści z doświadczeniem i umiejętnościami, zarówno doboru parametrów, jak i oceny konstrukcji.

Zachęcamy Państwa do współpracy z liderem w tej branży firmą CELS.

www.cels.pl

oraz do kontaktu pod nr tel: 602 195 179 z Panem Damianem Szlaużysem - Doradcą technicznym ds. izolacji natryskowych w firmie CELS.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

pianka poliuretanowa ocieplanie poddasza CELS Cels

Zobacz także...

Ocieplanie budynków pianką poliuretanową – wszystko, co powinieneś wiedzieć

2018-02-23

Ocieplanie budynków pianką poliuretanową – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pianka poliuretanowa, nazywana także pianą PUR, z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Za jej sprawą ocieplenie budynków staje się nie tylko szybsze, niż w przypadku stosowania tradycyjnych materiałów, jest także ekonomiczne. A to tylko niektóre z zalet tego rozwiązania. Co jeszcze warto wiedzieć o ocieplaniu domów pianką PUR? więcej...

Pianka poliuretanowa – sposób na ocieplenie domu

2015-12-16

Pianka poliuretanowa – sposób na ocieplenie domu

Metod ocieplania domów i ich poddaszy jest coraz więcej. Metody tradycyjne przeplatają się z metoda nowoczesnymi i innowacyjnymi. Jedną z tych ostatnich jest metoda natryskowa pianką poliuretanową. Czym się ona odznacza i na czym polega? więcej...

Zalety użycia pianki poliuretanowej jako izolacji poddasza

2015-06-30

Zalety użycia pianki poliuretanowej jako izolacji poddasza

Pianka poliuretanowa przebojem wkradła się w żargon ekspertów budowlanych i firm remontowych, które zajmują się izolacjami. Chociaż w Polsce nadal mało popularna, coraz więcej osób przekonuje się do jej skuteczności i jakości. Warto przyjrzeć się nowoczesnej metodzie izolacji poddasza. więcej...

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

2015-05-25

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Jakie są zalety ocieplania pianką poliuretanową? więcej...